Skocz do zawartości
Peka89

Gelato x4 (27%thc), Grapefruit x3, Bruce Banner x2(22,5%thc), EL PATRON x1 (22%thc)

Rekomendowane odpowiedzi

@Peka89 lej sama wodę jak masz ziemię all-mix , ona jest tak porządnie naładowana że starczy na pierwsze 4 tyg , ja przy tej samej glebie podlewalałem tylko wodą przez cały okres Vega, aż do wczesnego flo (ponad 40 dni) dopiero potem zaczalem podawać pierwsze nawozy ok 1/2 zalecanej dawki . Rośliny nigdy nie wykazały żadnych niedoborów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester@Tester Siatka zrobiona, ale nie do końca jestem happy... 

Mam nadzieję, że nie będzie miało większego znaczenia to, że nie jest położona idealnie na tej samej wysokości/płaszczyźnie. 

Jakieś rozwiązania tej sytuacji? Siatka zła? 

DSC_0471.JPG

Tutaj widać jaka lipa trochę wyszła... 

DSC_0470.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Roślinki były podlane w Niedzielę. Tylko wodą przefiltrowana. 2,5l na sztukę. 

Do końca weg ok 2 - 2,5 tyg .

Dziś zrobiłem ostatetczny top and fim. Ucialem po 4-5,szczytów na każdej z roślinek. Dla dwóch srodkowych (2x Bruce Banner) byłem bardziej wyrozumiały, gdyż mają opóźnienie ?

Ciachnalem też każdej , DOSŁOWNIE po dwa ogromne liście wiatrakowe , które zasłaniały prawie całe doły.Roslinki tryskaly sokami gdy je kaleczylem nożyczkami i wyglądały mi na zdrowe choć nadal niektóre liście mają białe kropki. Znalazłem kilka baaardzo malutkich stworzonek ze skrzydełkami, ledwo je dostrzegłem moim zmęczonym wzrokiem i zastanawiam się jak mógłbym się ich pozbyć?  

I o to właśnie chciałbym was zapytać w pytaniu pierwszym .Jakies skuteczne sposoby? 

I pytanie drugie, ogólne. Co sądzicie na chwilę obecną? Co mogę poprawić lub zrobić lepiej? 

Temp w boxie waha się między 25-27°c Wilgotność ok 70% w zamkniętym namiocie. 

Ph ziemi 6,5

 

Z góry dziękuje. 

Pozdro 

DSC_0481.JPG

DSC_0484.JPG

3x grapefruit i El Patrone lewy górny róg. 

DSC_0482.JPG

4x gelato i 2x Bruce Banner po prawej. 

DSC_0483.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Peka89 napisał:

Znalazłem kilka baaardzo malutkich stworzonek ze skrzydełkami, ledwo je dostrzegłem moim zmęczonym wzrokiem i zastanawiam się jak mógłbym się ich pozbyć?  

trzeba by je było zidentyfikować 

8 godzin temu, Peka89 napisał:

I pytanie drugie, ogólne. Co sądzicie na chwilę obecną? Co mogę poprawić lub zrobić lepiej? 

trzymać na wegu aż siatkę zapełnisz 

@Peka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

trzeba by je było zidentyfikować 

@Tester  Spojrzałem na listę  potencjalnych szkodników zawartą na tym forum i na moje oko to ziemiórki. Były w ziemi i miały malutkie skrzydełka. 

Jakiś sprawdzony, skuteczny sposób na pozbycie się tego dziadostwa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 mialam ziemorki, ale nie na konopii, na zwykłych kwiatach domowych. Podlewałam wywarem z czosnku, ale nie wiem czy konopie można tym traktować, ale też takie zolte lepki dawalam na wykałaczce i wbijałam a ziemie, łapały się na to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka Jest to dobre rozwiązanie z tymi lepcami dla dorosłych owadów, gorzej będzie z larwami w ziemi ?

Poczekam, może komuś tutaj udało się tego pozbyć na konopiach. 

Dziękuję anyway ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 Powszechnie polecanym sposobem na zwalczenie ziemiórek jest podlanie roślin środkami chemicznymi, jak np. Decis 2.5 EC. do tego te lepy też można zastosować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słyszę/czytam "środki chemiczne" to aż mnie się serce kraja, gdy pomyślę o roślinkach ? 

Rozumiem, że jest to konieczne i lepiej nie ryzykować z nie podejmowaniem się usunięcia tych szkodników? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zraszalem woda z octem 1:1 raz dziennie przez trzy dni i na miesiąc był spokój. Potem znowu. Ważne żeby spryskac ziemię ale tylko z wierzchu żeby pH gleby nie rozwaliło. Potem kupiłem takie coś w ogrodniczym.

W składzie jest głównie czosnek i ocet

15960394207761479032217915593383.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EneDue napisał:

Potem kupiłem takie coś w ogrodniczym.

W składzie jest głównie czosnek i ocet

@EneDue I co pomogło? Lepsze rezultaty jak po wodzie z octem? 

I jak stosowałes? Pryskales tylko z wierzchu gleby czy roślinki również? 

Dzięki za rady! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...