Skocz do zawartości
Peka89

Gelato x4 (27%thc), Grapefruit x3, Bruce Banner x2(22,5%thc), EL PATRON x1 (22%thc)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek może od razu zaznaczę , że to moja pierwsza "poważna" uprawa więc liczę na wyrozumiałość i konstruktywną krytykę ?

Kilka detali. 

Growbox : 120x240cm, 2m high

Oświetlenie :Mars hydro ts3000 450w X2

Trening : FIM, Topping, Scrog. 

Ziemia : Bio Bizz All Mix 

Suplementy/Odżywki : Bio Bizz 

 

Tak pokrótce przedstawię wam historię moich "pomidorków" xx

Mają one za sobą kilka szalonych tygodni ? tzn. 

Tydzień pierwszy spędziły sobie na parapecie u mojej teściowej ?

Tydzień drugi na zewnątrz w foliaku 

Tydzień trzeci w połowie trzymałem je w starym growboxie, gdzie weszła mi tylko część krzaczków, a drugą połowę na zewnątrz w foliaku. 

Wczoraj w końcu doszedł mi wentylator(prima klima) i filter. 

Tak więc od wczoraj wszystkie siedzą sobie ładnie pod lampami, a ja czekam na rozwój wydarzeń. 

W dużych doniczkach są od 5 dni i wtedy właśnie podlałem je ostatni raz. Szybko ruszyły do przodu. Do tej pory były podlewane tylko wodą lub wodą z naturalną odżywką z banana, którą wykonała moja teściowa ?

Tak się zastanawiam, czy to właśnie nie jej mikstura jest powodem tego, że zaczęło coś pojawiać się na liściach. 

Będę wdzięczny za wstępną diagnozę z waszej, bardziej doświadczonej strony. 

Tylko dwie fotki dzisiaj , ale w krótce zrobię więcej. 

6 z roślinek potraktowałem treningiem FIM, a 2 z nich zaliczyło TOPPING. Co z tego wyjdzie?... Zobaczymy. 

Nigdy wcześniej tego nie robiłem. 

Poniżej wrzucę jeszcze link do mojego wentylatora i pytanie mam takie czy jest ktoś na sali kto takiego właśnie używa/używał ? 

https://www.ledgrowshop.eu/air-conditioning/fan-prima-klima-pk125-temp-ctrl--400m3-h/

Będę wdzięczny za wszelkiego rodzaju, fajne rady. 

Pozdro 

 

 

 

 

DSC_0454.JPG

Tutaj ktoś podpowie co to może być? 

DSC_0455.JPG

Czy ktoś, kto używał może mi powiedzieć czy to powinno być ustawione cały czas na 100%? Teoretycznie on sam powinien się regulować? 

DSC_0456.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 te plamki mogą od jakiś szkodników być, podlej ziemię po całości, co do wentyla coś takiego wyczytałem 

Regulator obrotów pozwala na płynne sterowanie prędkością wentylatora, a regulator temperatury umożliwia utrzymywanie stałej temperatury w pomieszczeniu. Wystarczy ustawić maksymalną dopuszczalną temperaturę oraz minimalną moc wentylatora (tzw. wolne obroty). Gdy temperatura w pomieszczeniu będzie niższa od zadanej przez nas, to wentylator będzie pracował na wolnych obrotach, a jeśli temperatura wzrośnie powyżej ustalonego poziomu o 2st.C, wentylator przełączy się na maksymalne obroty jednocześnie odpompowując ciepłe powietrze z growbox'a. 

Więc ty chyba masz obecnie maksymalne obroty ustawione wentyla więc daj na 50% jeśli dobrze rozumuje

Edytowane przez Szym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie koniecznie bo to nie elektroniczne sterowanie. On się może włączać jak temperatura osiągnie zadaną wysokość i będzie działał na ustawionych obrotach

Ale nie wiem bo nie mam, biorę to na logikę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, teraz zauważyłem że ma termostat i poczytałem o tym modelu i jest jak mówisz.

Widziałem już takie rozwiązanie, który działał jak opisałem wyżej- włączał się na określaną moc gdy temperatura przekroczyła tą zadaną

Edytowane przez Bimbrownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za zaangażowanie, to wiele dla mnie znaczy! @Dobry_Człowiek! Kurcze nie wiem właśnie. Różnie ludziska mają na internecie z tego co czytałem. Na chwilę obecną włączyłem obie lampy na 75% mocy i będę obserwował. Dziś muszę zainwestować w dodatkowy wiatrak obrotowy, bag z CO2 I jakiś ph down bo zauważyłem, że woda którą podlewam ma zbyt wysokie ph. Jest to woda ze strukturyzatora z odwróconą osmozą. 

@Szym spróbuję tak jak mówisz, ustawić na 50% bo kurde strasznie hałasuje przy full obrotach ?

Pozdro i z fartem wszyscy! ?

Dodatkowo mam pytanie o te wloty do growboxa. Mam 3 takie, przez jeden jest odprowadzona rura od wentyla, a dwa pozostałe mam otwarte, jak na drugim zdjęciu. Czy tak właśnie powinno być? Reszta mniejszych otworów i siateczek są szczelnie zamknięte. Dodatkowo mam pytanie o te wloty do growboxa. Mam 3 takie, przez jeden jest odprowadzona rura od wentyla, a dwa pozostałe mam otwarte, jak na drugim zdjęciu. Czy tak właśnie powinno być? Reszta mniejszych otworów i siateczek są szczelnie zamknięte. 

DSC_0457.JPG

DSC_0458.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obczaiłem na internecie, że jednak mój wentyl powinien być ustawiony na min. Obroty i wybraną temperaturę. W momencie wzrostu temp. on automatycznie przyśpiesza swoją pracę.

 @Szym a którędy będzie wlot świeżego powietrza gdy zamknę wszystkie otwory? Na chwilę obecną jest 25.8°C i 55% (staram się jeszcze troszkę podnieść wilgotność) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Peka89 też wydaje mi się, że to od szkodników te plamki. Zobacz na wewnętrznej stronie liści czy nic tam nie siedzi

Będę obserwowała, powodzenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym wiesz co ten wentylator z tego co wiem zasysa świeże powietrze, ale myślałem, że do tego potrzebne są mimo wszystko otwarte wloty z dołu. 

Myliłem się? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 nie wiem o co ci chodzi, ty masz wylotowy went a wlotu nie widzę, mogą być też pasywne otwory jak dużej temperatury nie masz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko ten wentylator o którym wspominałem wcześniej (Prima Klima) połączony z filtrem i wylot powietrza przez silver tube (jak na zdjęciu). Oprócz tego mam jeszcze dwie takie dziury i nie wiem czy powinnay być otwarte czy zamknięte. Ty tyle  chciałbym wiedzieć ?

 

DSC_0457.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Witam ?

Update : Nie posiadam Northern Light, a zamiast tego mam jednego rodzynka "El Patrone". 

Nie wiem czy da się edytować nazwę głównego topic? 

Tak? Jak? ?

A teraz do spraw poważniejszych. 

Mianowicie - dziełuszki ewidentnie poczuły się urażone tym, że  zrobiłem im Fim i Topping ? strzeliły lekkiego focha i nie które do dziś trochę się dąsają, a inne były bardziej "uległe" i zrobiły to co im kazałem xx Na szczęście od ponad doby wszystko, chyba idzie ku dobremu.  Poprawcie mnie jeśli się mylę. 

Podlałem je samą wodą, przefiltrowaną i ph ziemi jest na poziomie ok 6. Było niżej, ale woda którą podlewałem miała ph ok 7,5 więc podskoczyło. 

A jakie powinno być idealne według was? 

Walczę o większą wilgotność i o te lekkie zmianki na liściach o których wspominałem w poprzednich moich wypocinach.

Pytanie takie jeszcze mam. 

Lepsze wloty pasywne czy jednak wentylator wyciągający? Plusy minusy?!

Wrzucam kilka zdjęć abyście mogli się do czegoś przyczepić i mnie do uczyć ? 

Pozdrawiam wszystkich! 

 

 

 

 

DSC_0459.JPG

DSC_0467.JPG

Ta wygląda dość solidnie. Na moje oko... 

DSC_0464.JPG

To kolejny Grapefruit dość ładny, chyba... 

DSC_0465.JPG

Topping. Udany? 

DSC_0462.JPG

Fim 

DSC_0460.JPG

Fim 

DSC_0461.JPG

Dajcie znać co jest dobrze, a co jest źle. 

Planuje potrzymać je jeszcze ok 3 tygodni na weg.

P. S. Dwie środkowe na pierwszym zdjęciu (2x Bruce Banner) mają tygodniowe opóźnienie z powodu kłopotów technicznych na początku. 

Z góry dzięki, że się wam chciało na to zerknąć i przy okazji być może komuś odpisać i coś doradzić?

Z fartem! 

Edytowane przez Peka89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 Dobrze myślisz. Jak coś wyciąga powietrze z pomieszczenia to żeby się nie robiło podciśnienie i była wymiana powietrza musi być otwór. Rób wszystko z głową, pomyśl dwa razy, a osiągniesz lepsze rezultaty i taka wiedza zostanie na dłużej niż byle jaka odpowiedź kogoś z eteru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Peka89 trzymaj się pH 6, podlej je porządnie po całości donicy bo widać że sucho maja 

1 godzinę temu, Peka89 napisał:

Lepsze wloty pasywne czy jednak wentylator wyciągający? Plusy minusy?!

wyciąg masz z filtrem węglowym przecież, a wloty są potrzebne 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Bimbrownik podlewane były w środę rano po 2,5l na doniczke (donica 25l). Za każdym razem podlewam po całości, używając do tego konewki tak, żeby równomiernie rozprowadzić wodę. Minimalnie się niektóre przelały, ale podpiły sobie wodę z podstawek do kilku godzin. Dziś wyglądają może na suche z góry, ale w środku mają wilgotno więc poczekam chyba przynajmniej do jutra z tym podlewaniem kolejnym. 

Mam cały set odzywek z Biobizz na grow stage, które polecił mi  lokalny grower, ale znowu na necie, mądre głowy piszą, żeby podlewać samą wodą na początku. 

Jakie jest wasze zdanie? 

I drugie pytanko :

Lepiej założyć siatkę TERAZ (sog) i puścić je wolno i powoli układać na siatce bez tych haczyków, które je teraz przytrzymują czy poczekać aż przełączę na kwitnienie i wtedy dopiero założyć rozpocząć trening na siatce? 

Dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...