Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! 

To już 3 dzień kiedy pojawiły się te kropki, i troche zaczynaja mnie martwić. 

Myślicie że to niedobór czy raczej choroba. Nie rozprzestrzeni się na inne rośinki?

I jak temu zaradzić?

20200717_142542.jpg

Ps. Podlewałem je już 2 razy nawozem. To może on to spowodował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne też podlewałem nawozem, a tylko na tej są te plamki 

Edytowane przez zephyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zephyr a krople nie były na liściach bo mogło też przypalić, kropla działa jak lupa, ale nie przejmuj się tym liści reszta jest ok, zapewnij roślinie światło bo się wyciąga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf dla młodych ogrodników wymyślono coś takiego jak ziemia tylko problem u nich jest taki, że rączki ich swędzą do nawozów.

Producent podaje żeby lać od np. 2 tyg itp ale trzeba popatrzeć na cały program uprawy bo jeśli ziemia i nawozy różnych producentów to to tak nie wyjdzie jak z tabeli.

Nawet jak wszystko od tego samego to i tak trzeba myśleć bo jak ziemia ma nawóz na 3tyg, a odżywki od drugiego tygodnia to może zabić młodą i delikatną roślinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik No tak, jak ktoś za Ciebie odwali robotę to jeszcze łatwiej ale każdego początkującego ogrodnika swędzą łapki i chce jak „najlepiej” dla swoich roślinek ? @Farmerka Nauka na błędach (cudzych) jest najlepsza bo na swoich czasami może zaboleć ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...