Skocz do zawartości
largowski

Moja pierwsza plantacja

Rekomendowane odpowiedzi

20200717_063524.thumb.jpg.79dd5121c000ffc36682c52812cebf4b.jpgSiema jak w temacie jest to moja pierwsza uprawa indoor sprzet:

Lampa LED Mars Hydro 1000 i boxa sam wykonalem+ air out + wiatrak mieszajacy ale ogolnie moge caly pokoj poswiecic na planty.

Prosze was o cenne uwagi czy przyda mi sie jeszcze np osuszacz powietrza , ph miernik czy moze cos innego na co warto wydac pieniadze?

A ponizej 3 tydzien ak-47 auto ta w plastikoowej donicy o wiele lepiej rosnie niz reszta w materialowych a niby ludzie mowia ze sa lepsze ale na przyszlosc bede wiedzial

received_319076259108243.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, EneDue napisał:

@largowski te materiałowe musisz dużo częściej podlewać. Już po zdjęciu widać że wszystkie mają sucho a te w materialowych to mają przejebanie sucho

Ok tak zrobie dzieki za opinie przesadze chyba w wieksze donice i do 70% coco i 30% perlit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, ze nawet na zdjeciu widac, ze te w materialowych donicach maja strasznie sucho.

Ogolnie mam podobna sytuacje, tez moge poswiecic cale pomieszczenie ale nie zabralem sie jeszcze za robienie boxa  i nie wiem czy bedzie taka koniecznosc. Jak narazie powiesilem 600w HPS przy scianie, wiatrak wieje na lampe a drzwi prowadza bezposrednio na zewnatrz. Sa 20cm od lampy wiec ogolnie nie ma problemu z wietrzeniem tylko gorzej w gorace dni. 

Wracajac do twojego tematu, scianki wylozyles folia aluminiowa? Bardziej poleca sie koc ratunkowy albo najlepiej folie z mylaru (ale aluminiowa folia tez cos tam daje.

I mam pytanko co do lampy bo nie moglem za bardzo nic znalezc. Ile ma lumenow? Jedyne na co trafilem to jakas dziwna pobugowana strona gdzie pisze cos o 21,981~ lm

Pozatym nie wiem czy dobrze widze, ze wiatrak skierowany jest na krzaki - czytalem wiele razy, ze wiatraka nie nalezy kierowac bezposrednio na roslinki.

 

Co do tego na co mozesz wydac kase to:

Mowisz o osusaczu powietrza, czemu osusacz a nie nawilzacz? Roslinki lubia duza wilgoc.

Miernik PH to przydatna sprawa ale mozna krozystac z tanich paskowych testow - moczysz taki pasek w wodzie i czekasz okolo 30-60sekund po czyn pasek zmienia kolor a ty przykladasz go do opakowania na ktorym pokazane jest jaki kolor oznacza ktore PH - jednak miernik ph ba zasadzie termometru jest duzo wygodniejszy i dokladniejszy.

Fajna sprawa jest miernik luxow - ale mozna tez pobrac appke lux-meter i skanuje przednia kamera - wiadomo, ze nie bedzie super dokladne i im gorsza kamera tym slabsza ta dokladnosc ale ogolnie i tak moze sie przydac - w ten sposob doszedlem do wniosku, zeby wystawiac krzaki na zewnatrz jak swieci slonce bo na sloncu pokazuje mi 120000 - 140000 lm a pod lampa 35000 - 45000.

 No i miernik wilgoci by sie przydal.

Oraz na koncu hodowli warto zainwestowac w nawozy typu canna boost.

 

Pozdrowki z fartem - mam zamiar sledzic temat i porownywac jak nam idzie - (moje sa z 2 tygodnie starsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17/07/2020 o 07:33, EneDue napisał:

@largowski te materiałowe musisz dużo częściej podlewać. Już po zdjęciu widać że wszystkie mają sucho a te w materialowych to mają przejebanie sucho

Ok tak zrobie dzieki za opinie przesadze chyba w wieksze donice i do 70% coco i 30% perlit

20200718_182821.jpg

Roslinki przesadzone ze zwyklej ziemi do 70% coco i 30% perlit mix i spryskane canna rhizotonic na lepszy wzrost ukorzenienia

No lampa to  - Mars Hydro Ts 1000 pelno jest info na jej temat.

Dobra zobacze jak tam w nowej ziemii i wiekszych donicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18/07/2020 o 14:39, Czarnyhh napisał:

Fakt, ze nawet na zdjeciu widac, ze te w materialowych donicach maja strasznie sucho.

Ogolnie mam podobna sytuacje, tez moge poswiecic cale pomieszczenie ale nie zabralem sie jeszcze za robienie boxa  i nie wiem czy bedzie taka koniecznosc. Jak narazie powiesilem 600w HPS przy scianie, wiatrak wieje na lampe a drzwi prowadza bezposrednio na zewnatrz. Sa 20cm od lampy wiec ogolnie nie ma problemu z wietrzeniem tylko gorzej w gorace dni. 

Wracajac do twojego tematu, scianki wylozyles folia aluminiowa? Bardziej poleca sie koc ratunkowy albo najlepiej folie z mylaru (ale aluminiowa folia tez cos tam daje.

I mam pytanko co do lampy bo nie moglem za bardzo nic znalezc. Ile ma lumenow? Jedyne na co trafilem to jakas dziwna pobugowana strona gdzie pisze cos o 21,981~ lm

Pozatym nie wiem czy dobrze widze, ze wiatrak skierowany jest na krzaki - czytalem wiele razy, ze wiatraka nie nalezy kierowac bezposrednio na roslinki.

 

Co do tego na co mozesz wydac kase to:

Mowisz o osusaczu powietrza, czemu osusacz a nie nawilzacz? Roslinki lubia duza wilgoc.

Miernik PH to przydatna sprawa ale mozna krozystac z tanich paskowych testow - moczysz taki pasek w wodzie i czekasz okolo 30-60sekund po czyn pasek zmienia kolor a ty przykladasz go do opakowania na ktorym pokazane jest jaki kolor oznacza ktore PH - jednak miernik ph ba zasadzie termometru jest duzo wygodniejszy i dokladniejszy.

Fajna sprawa jest miernik luxow - ale mozna tez pobrac appke lux-meter i skanuje przednia kamera - wiadomo, ze nie bedzie super dokladne i im gorsza kamera tym slabsza ta dokladnosc ale ogolnie i tak moze sie przydac - w ten sposob doszedlem do wniosku, zeby wystawiac krzaki na zewnatrz jak swieci slonce bo na sloncu pokazuje mi 120000 - 140000 lm a pod lampa 35000 - 45000.

 No i miernik wilgoci by sie przydal.

Oraz na koncu hodowli warto zainwestowac w nawozy typu canna boost.

 

Pozdrowki z fartem - mam zamiar sledzic temat i porownywac jak nam idzie - (moje sa z 2 tygodnie starsze)

Tak zwykla folia ale inwestuje powoli w nowy sprzet : lampa mars hydro sp 3000 ,namiot , miernik ph i jakies odzywki z canna aktualnie mam rhizotonic z tej firmy.

Co jeszcze mi sie przyda nawilzacz powietrza?

Bo tak to chyba wszystko mam juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 7/19/2020 at 11:21 AM, EneDue said:

@Bimbrownik czemu podlewasz tylko pod roślinki? Polej po całości. A o tym co oznacza lux i lumeny trzeba poczytać@Czarnyhh bo piszesz głupoty.

Fakt, że pomieszałem te znaczenia ale wystarczy na końcu zdania zamienic lm na lux i nagle wszystko trzyma się kupy

Edytowane przez Czarnyhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Tester napisał:

@largowski wentylacja jeszcze, chyba że masz już 

Mam juz wszystko oprocz licznika ph nawilzacz lub osuszacza powietrza i namiotu sam boxa zrobilem ale w tym tygodniu zakupie wszystko.

Slabo rosna nie wiem czemu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, largowski said:

Mam juz wszystko oprocz licznika ph nawilzacz lub osuszacza powietrza i namiotu sam boxa zrobilem ale w tym tygodniu zakupie wszystko.

Slabo rosna nie wiem czemu ???

Po przesadzeniu mogą czasem lekko się zatrzymać na chwilę.  Ważne żeby sadzonka i ziemia dookoła korzenia była dobrze wilgotne aby się ładnie i szybko przyjęło. I ogólnie nie bój się lać wody, ważne żebyś nie robił ciągle bagna. Sprawdzasz czy trzeba podlac wsadzajac palca/kijka kilka cm i w ziemie patrzysz czy nie jest sucho. A przy większych roślinach łapiesz za donice po podlaniu i mniej wiecej zapamietujesz ciężar a potem sprawdzasz czy dużo go ubyło i jeżeli tak to trzeba znowu podlać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Czarnyhh

ok dzieki maja miesiac teraz ale kielkowanie w ziemi im troche czasu zabralo teraz sie nauczylem i kielkuje na wacikach.

mam canna rhizotonic na mocne korzenie czy dawac im ta odzywke az do zbiorow czy nie przesadzac z nia? Pryskam codziennie liscie i podlewam zwykla woda temperatura pokojowa i bez chloru.

 

wrzucam aktualne fotki sa to ak47 automaty 1 miesiac na te mniejsze nie patrzcie bo to nie dawno zasiane lemon haze i northen light tez automaty.

ak47 auto (1).jpg

ak47 auto (2).jpg

3 minuty temu, largowski napisał:

@Czarnyhh

ok dzieki maja miesiac teraz ale kielkowanie w ziemi im troche czasu zabralo teraz sie nauczylem i kielkuje na wacikach.

mam canna rhizotonic na mocne korzenie czy dawac im ta odzywke az do zbiorow czy nie przesadzac z nia? Pryskam codziennie liscie i podlewam zwykla woda temperatura pokojowa i bez chloru.

 

wrzucam aktualne fotki sa to ak47 automaty 1 miesiac na te mniejsze nie patrzcie bo to nie dawno zasiane lemon haze i northen light tez automaty.

ak47 auto (1).jpg

ak47 auto (2).jpg

Mam teraz wrazenie jak by wogole juz nie rosly jak je dogladam ale chyba wygladaja i sa dosc zdrowe? Co moglo przyhamowac wzrost?

Przy przesadzaniu dobrze przyjely nowe donice i kokos 70% perlit 30%  byl okres ze bardzo szybko rosly a teraz jakby stanely w rozwoju?

Prosze o wasze wazne rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...