Skocz do zawartości
Tester

Main Lining - trening konopi, marihuany

Rekomendowane odpowiedzi

Main Lining - trening konopi, marihuany

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Definicja. Jest to forma kształtowania roślin, pozwalająca uzyskać równe rozłożenie energii,
przesyłanej przez jeden węzeł z masy korzeniowej na szczyty.

... to naprawdę jest takie proste... jestem pewien, że ktoś wcześniej to wymyślił, a wielu ludzi robi to cały czas i pewnie nawet ma to swoją nazwę.
Ja po prostu nazywam to MAIN LINING (wszystkie tłumaczenia jakie mi się nasuwaja są absurdalne, więc będę sie posługiwał nazwą oryginalną)
Moja teoria zaczęła się od rośliny uzyskanej z nasiona. Jeśli wszystkie odrosty wychodziły z tego samego węzła, powinny otrzymac taką samą porcję energii z korzeni.
Ma to sens? Chodzi o uzyskanie podłogi z topów o podobnych rozmiarach...jak zielone żołnierzyki, gotowe by skopać tyłki i plondrować 
Nie ma słabych, żadnych karłów czy patyczaków, wszystkie solidne i jednorodne.

... więc jeśli wszystkie wychodzą z głównego pnia, jak szprychy w kole, powinny być niemal takie same prawda?

Zacząłem uprawiać w szafie o wymiarach 80 x 80 x 120.
Wiedziałem, że nie może mi rozsadzić boxa, dlatego zdecydowałem się na 4 rośliny w 12 litrowych donicach, pod 400 watową lampą.
Zrozumiałem szybko , że jeśli chcę mieć co palić, muszę natychmiast nauczyć się technik bonzai, aby dobrze gospodarować wysokością.
Spróbowałem LST i przy kilku pierwszych próbach, uzyskałem bardzo skromne plony.
Z każdym następnym razem, modyfikowałem jednak sposób zarzadzania moją małą przestrzenią.
Chciałem uzyskać 48 topów i sprawić, aby były rozłożone tak płasko jak to możliwe.
Zebrałem kilka przyzwoitych plonów, lecz pomyślałem, że zacznę topować główny odrost i rozkładać wszystkie rośliny identycznie.
Efekt końcowy nie był wystarczająco zadowalający jeśli chodzi o wagę i wielkość.
Nadal kończyłem z luźnymi małymi topkami z dołów, co było niepożądane, ponieważ ja i moi nowi pacjenci przede wszystkim chcieli palić kwiaty nie liście.
Więc szukałem dalej. Wkrótce znalazłem się z o wiele większa przestrzenią uprawową i całkowicie legalną sytuacją prawną.
Pozwoliło mi to otwarcie i bez przeszkód pracować nad moimi teoriami technik uprawy.

Przy następnej uprawie przycinałem główny stożek wzrostu, który puścił dwa odrosty, budując już strukturę typu bonzai.
Dawało to dobre rezultaty, ale jeszcze widać było ogromną różnicę między topami z górnego i dolnego węzła, a były one oddalone tylko o 3 cm do siebie.
Żniwa były przyzwoite, a ja byłem coraz bliżej.

Wtedy do mnie dotarło, że te 3cm oddzielające dwa węzły są kluczem.
Przy następnej uprawie postanowiłem budować całą strukturę od jednego węzła.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

... narodziny Main Lining...

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Z tego pięknego Asa Pik (Ace of Spade), zbudowałem fundamenty do zaopatrzenia 8 długich, jednorodnych topów, gdzie żaden nie będzie dyskryminowany przez korzenie.
Po usunięciu stożka odcinam też dwa odrosty z pierwszego węzła, co daje nam dwa doskonałe klony.
Zostają nam dwa odrosty, a na pozostałej roślinie przeprowadzam pruning, po czym przycinam także te 2.
Daje nam to już 4 identyczne odrosty, teraz naginam je bardzo blisko podłoża.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Ten obrazek idealnie pokazuje co mam na myśli pisząc jednorodny... moje małe V8

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Po tym jak roślina otrząśnie się ze stresu, przesadzam do docelowej donicy, zakładam pierścień podtrzymujący i weguje przez dwa tygodnie. Czasem jeden lub dwa odrosty będą trochę wyższe od reszty, ale z tym świetnie radzi sobie supercropping. Zazwyczaj są to centralne topy.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Kiedy jest od 8 do 15 cm nad krawędzią pierścienia, lub 40 cm nad ziemią, przełączamy na kwitnienie. (16 odrostów "main-lined" na obrazku!) Tak, możesz uzyskać 16, albo nawet 32 jeśli chcesz. Możliwe że nawet 64, jeśli pozwala ci na to twoja wyobraźnia.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Po dwóch tygodniach kwitnienia, roślina osiąga do 75% swojego wzrostu i wszystko co poniżej pierścienia możesz usunąć. Lub nie jeśli tak wolisz. Wtedy przywiązujemy łodygi do pierścienia. (myślę że pierścień nie jest konieczny  zwykłe drewniane podpórki też dadzą radę) Na 8 odrostów pozostawiam dwa na środku, a sześć na obwodzie. Można też wszystkie 8 na obwodzie, robię tak głównie latem kiedy temperatura i wilgoć wzrasta.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Po trzech lub czterech tygodniach, staje się bardzo oczywiste, że dzięki tej metodzie można osiągnąć fenomenalne rezultaty.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Teraz zaczyna to wyglądać naprawdę fascynująco! (zdjęcie 16 topowej rośliny)

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Część strainów nadaje się idealnie do tej metody, część trochę mniej. O tym za chwilę. Teraz najważniejsze.

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Main-Lining-trening-konopi-marihuany.jpg

Metoda ta sprawdza się najlepiej w przypadku odmian wykazującą cechę "pojedynczego topa", jak afghani i inne kushe oraz szczepy sativa dominat, które nie lubią rosnąć na wiele rozgałęzień. Uważam jednak, że metoda ta może być stosowana ze wszystkimi strainami, dla optymalnej dystrybucji energii z masy korzeniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam 3 grosze. Metoda opisana tutaj została stworzona przez gościa o pseudonimie Nugbuckets. Inny gość, Nebula, trochę ją zmodyfikował. Nugbuckets robi topping na nieparzystych węzłach i wycina parzyste (wycina rosnące wertykalnie). Nebula też robi na nieparzystych ale parzyste zostawia. Więc w czasie kiedy Nugbuckets robi 8 topów Nebula może mieć już 16. Można też z parzystych (wertykalnych) usunąć te rosnące w dół co i tak da nam w tym samym okresie czasu nie 8 a 12 topów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Tester Gdybym zrobił ten trening na sezonowce na 32 lub 64 szczyty, to były by też jednakowej wielkości i takie dorodne jak na zdjęciach? Czy są jednak ograniczenia? Do ilu szczytów warto wyprowadzić roślinę aby  nie osłabić jej potencjału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy roślina w mainlining trzymana na wegu 3mc, 128szczytow dała tyle samo co 64 szczyty przy 67dniach weg. 

Dobrze zrobiony mainlining, bez braków żywieniowych i czasowych, to 16 szczytów da ci tyle co 32.

A tamtą dała nie całe 150 przy 128 szczytach. Donica 20 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@KlausKörner Tak myślałem, że są jakieś ograniczenia właśnie.

15 godzin temu, Tester napisał:

nie robiłem tego treningu ale zawsze można się pobawić potestować 

Czemu nie, zawsze coś nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można ten trening stosować na outdoor? I czy efekt na outdoorze jest warty zachodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...