Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o wentylację indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Heja, czy moge otworzyc tent w pokoju na vegetacji z włączonymi lampami? Cchcialbym w sumie wylaczyc wenta na chwile bo mnie czasem to chyba łeb od niego boli 🤣 roslinka nie jebie jeszcze, takze bez przypału. Jak to widzicie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym

W dniu 01/04/2021 o 22:27, Szym napisał:

@basta może ci się zdaje że coś jest nie tak 

skoro na zewnątrz jest max 50%, a w boksie blisko 90%, a wentylator prawie nie ciągnie to znaczy że jest problem. Więc wymieniłem wentylator na mocniejszy (320m3/h, a było 197m3/h), i wilgotność  z 90% spadła na 65-70%, dalej za dużo, szczególnie że to już zaawansowane flo.  Obstawiam, że filtr grenfox Magnum ma bardzo drobny węgiel i przez to potrzebuje bardzo mocnego wentylatora. Ma to zalety (lepiej filtruje) i wady (większa moc wentylatora) Niestety nie mogę dać wentylatora o większej mocy, będzie za głośny, taniej wymienić filtr na jakiś z "grubszym węglem", tylko jaki?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam cichej wentylacji na 0,4m3 (80x50x100) możecie coś polecić ? Planuje i tak go wrzucić w skrzynie z pianka akustyczna wiec nie musi być ultra cichy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Annigmato napisał:

Nie trzeba mocniejszego ?

możliwe ze trzeba by było

12 godzin temu, Annigmato napisał:

coś takiego?

pisze że jest cichy ale nie miałem go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Szym napisał:

@Annigmato filtr powinien mieć większą wydajność od wentyla

Czyli szukać 160m/3 bo 140 150chyba nie ma 

 

mozecie coś o tym powiedzieć ?

https://ajzu.pl/pl/filtry-weglowe/5544-filtr-weglowy-pro-eco-100fi-170m3-flat-mini-20cm.html

 

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Szym napisał:

@Annigmato gdzie 130 pisze?

Sory znalazłem instrukcje 150 jest ale to nie zadłużone chyba na te 0.4m3

https://www.hurtownia-wentylacyjna.com.pl/userdata/public/assets/dokumenty/karty_katalogowe/td.pdf

Tutaj jest napisane za 130 ten model ma ale to tylko opis przedmiotu raczej sugerowałbym się karta

https://m.olx.pl/oferta/wentylator-td-160-100-silent-160m3-h-CID628-IDE8tyL.html

Edytowane przez Annigmato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie dość krótkie więc myśle że nie warto zakładać tematu a wystarczy zadać je tu w zbiorczym

mam 2 lokalizacje w domu gdzie potencjalnie mógłby growbox stanać, pokój na parterze z kratką wentylacyjna praktycznie na wylot przez ściane do której mógłbym podpiać boxa i tutaj filtr weglowy pewnie konieczny?

druga to poddasze gdzie można by wpiąć w komin podasze na wyskości wlaściwie drugiego piętra- czy tutaj też bylby konieczny? czy wylot powietrza kominem nie byłby wystarczający żeby poza domem zapach całkowicie się w powietrzu rozwiał tak by nie było szans na przypał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć, bo nikt nie zna okolicy, w której mieszkasz. Staraj się wybrać pomieszczenie tak, żeby do growboxa było zaciagane świeże powietrze z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jaro  Bez różnicy większej, daj boxa tam, gdzie będzie ci wygodniej, dobre uszczelnienie szafki, lub namiot połączony z filtrem węglowym , gdy masz odpowiedni went wyciągający pozwala na totalną niwelacje zapachu. Sam w bloku mieszkam , ale nie takim normalnym, ale mimo wszystko nic nie czuć nawet w samym mieszkaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...