Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o wentylację indoor

Rekomendowane odpowiedzi

@Tester nie 😉 roślinki dopiero kiełkują ale chodzi o to, że wentylacja nie działa tak jak powinna i wentylator praktycznie nie wyciąga powietrza z box'u

Wystarczy, że całość wyjmę na zewnątrz do warunków "pokojowych" i zaczyna po chwili normalnie pracować.

Edytowane przez devil88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko

Czy wentylacja w pierwszych dniach gdy nasionka ledwo wyjdą z ziemi jest potrzebna? Czy wystarczą same wloty pasywne przez pierwsze kilka dni? 

Hydro mars ts600 100w

60/60/150

Wentylator mam, irytuje mnie dźwięk więc zastanawiam się czy brak wentylacji do czasu wyciszenia ma jakiś negatywny/znaczny wpływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co czujesz mnie też denerwował wentylator, szczególnie jak miałem zostawiać zamknięty na klucz pokój bez opieki na 10 godzin. Najbardziej bałem się o to że do wentylatorka coś wleci np. liść, zatnie się, przewróci się, narobi hałasu, albo co gorsza dojdzie do zwarcia instalacji. Ja jechałem do 61 dnia bez wentylatorów praktycznie może przez jakieś 8-10 dni miałem włączony, a tak to cały czas uchylone drzwi boxa i wietrzyłem pokój codziennie rano i wieczór, i jakoś roślinka przeżyła. Co prawda nie będę miał przyzwoitych plonów, chociaż wydaje mi się że na plony składa się wartość_plonu_w_idealnych_warunkach - (kategoria_bledu_1 * wspolczynnik_waznosci_kategorii_bledu_1 + kategoria_bledu_2 * wspolczynnik_waznosci_kategorii_bledu_2 + ... + kategoria_bledu_n * wspolczynik_waznosci_kategorii_bledu_n) gdzie wśród tych błędów jest między innymi brak wentylatora/ów, ale dla mnie priorytet był taki żeby nikt się nie skapnął że coś dniami i wieczorami szumi.

Ale temperatura jest ważna, ja mierzyłem temperaturę na szczytach roślinki po 2 godzinach świecenia i na zamkniętym boxie było około 28-29 stopni.

Starałem się nie przekraczać magicznej bariery 30 stopni

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 Zakladam boxa 70 x70 x 160 do tego lampa hydro mars ts 1000 jaki parametry powinien mieć filtr węglowy oraz wentylator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam box 30x45x80 filtr croco 80-120m3/h szukam wentylatora do niego najlepiej pasował by komputerowy jest to możliwe przy małym boxie ? Światło ledam 35w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z filtrem Grenfox magnum 125mm (min flow 180 m3/h, max 300), przed włożeniem do boxa przepływ powietrza wydawał się poprawny, ostro wiało. Jednak gdy zrobiło się wilgotno w boksie to wentylator ledwo ciągnie. Może jest za słaby wentylator VENTS Quietline 125 (197 m3/h) ?  Dodam, że nie miałem z tym problemu przy wcześniejszym filtrze najmniejszym Can-lite (165 m³/h) z zwykłym ściennym wentylatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester nie ma regulacji, pracuje na pełnych obrotach. Ten filtr i wentylator o tych parametrach według wszelkich obliczeń i tego co widziałem w fotorelacjach powinien bez problemu ogarniać box 80x80x180 z 4 dorodnymi pannami na wegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Zamówiłem growbox 40x40x140 i mam pyt. dot. wentylacji. Wg wyliczeń (0.4x.0.4x1.4=0.224x4x60=54 m3/h) wystarczy zwykły wentylator łazienkowy, który ma 100m3/h ? 

Czy ktoś ma podobny growbox (nie musi być taka sama powierzchnia) i może wrzucić zdjęcie w jaki sposób ma zamontowany wentylator w growboxie?

 

growbox.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...