Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o wentylację indoor

Rekomendowane odpowiedzi

Wentylacja jest bardzo ważnym elementem uprawy indoor, zadaj pytanie jeśli chcesz się o niej coś dowiedzieć 

Edytowane przez Tester

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam boksa robię aktualnie system wentylacji, jakie umiejscowić wentylatory wdmuchujący i wydmuchujący powietrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w pc boxie tak zrobiłem dałem komputerowe wiatraczki i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam dwa wentylatory komputerowe 12V, podłączyłam je do ładowarek od telefonu 5V, ale ich moc jest mała. Jak ją zwiększyć? Nie mam w domu wolnych zasilaczów 12V. Muszę jakiś kupić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze wentylator kanałowy był zbyt głośny, musiałem ogarnąć coś cichego i padło na wentylator komputerowy be quiet pure wings 2. Rozwiązałem to tak jak jest to widoczne na zdjeciu( wentylator połączyłem trytytkami do kolanka pcv, kolanko z rura pcv i na końcu filtr węglowy - niestety na zewnątrz. W środku by się nie zmieściła taka konstrukcja. Jedyny plus, ze jest więcej miejsca w namiocie i mogę światło dać wyżej. Zastanawiam się tylko czy taki wiatrak da radę solo z wilgotnością. Na załączniku widać wartość cfm 51.4 w przeliczeniu na m3 wyglada to tak 1.69x51.4=86.86m3/h. Czy taki przepływ powietrza będzie wystarczający na namiot 35x35x90 ? Powie ktoś czy zostaje mi obserwacja ? pytanie odnosi się raczej do etapu kwitnienia roślin. Btw jeśli chodzi o głośność pracy to wentylator jest rewelacyjny - praktycznie nie słychać jego pracy. W razie w na suficie jest jeszcze jeden rękaw i teoretycznie mógłbym w podobnym stylu zainstalować tam drugi taki lub inny wiatrak komputerowy.

C10635FC-EC12-46E9-974C-926167CDAD19.jpeg

F562CE75-3170-4F4D-B82B-7CCC64D628BA.jpeg

50512713-8F61-4BF7-B6FB-9F7130A0A15A.jpeg

Edytowane przez Konto.paczkomat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może działać a może nie, zależy od wiatraka. Ja próbowałem coś podobnego z moim ale nie dawał rady. U Ciebie dodatkowo ma Jeszcze długą rurę do filtra. Obserwuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Konto.paczkomat  W moim starym grow takie cos dzialalo, ale ja mialem wentylator podlaczony bezposrednio do filtra.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Mam filtr węglowy https://grenfox.com/magnum-100.html

Wentylator wyciągający TD 100/160 Silent S&P

Wszystko jest ok ale jak box się nagrzeje i wilgotność wynosi 80% to wentylator praktycznie nie wyciąga powietrza przez filtr. Tak jakby filtr się zapychał/zaklejał.

Miał ktoś podobny problem? 

 

Edytowane przez devil88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...