Skocz do zawartości
Amnumnate

Kwitnienie

Rekomendowane odpowiedzi

HEJ.

Mam w folii m.in. Super Lemon Haze i Sherbert Gorilla. W opisie kwitnienie podane jest na październik. Rośliny mam już od 25.05. 

Trzymać je tak do października aż same zakwitną czy jakoś im kontrolować w odpowiednim okresie dopływ światła? Dni są wciąż dość długie więc musiałbym czymś je zakrywać. Co używać? Jakiś karton?

Przy okazji, żeby nie otwierać nowego tematu. Na jednej z wymienionych roślin zastosowałem LST. Na drugiej dopiero dwa dni temu FIM. Wygląda na obcięte dobrze, ale w miejscu cięcia roślina nabrała brązowego koloru. Coś poszło nie tak?

20200712_090209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amnumnate czekaj aż natura zrobi to za Ciebie a i zostaniesz wynagrodzony obfitymi plonami. Te brązowe ślady to mogą być pozostałością po brudnych nożycach lub inne zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do złych rzeczy z roślinką ale nie przejmowałbym się za bardzo, obserwuj i kontroluj, jeśli będzie się pogarszać to pytaj  ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf

W dniu 13/07/2020 o 17:54, SicWolf napisał:

@Amnumnate czekaj aż natura zrobi to za Ciebie a i zostaniesz wynagrodzony obfitymi plonami. Te brązowe ślady to mogą być pozostałością po brudnych nożycach lub inne zanieczyszczenia, które mogą doprowadzić do złych rzeczy z roślinką ale nie przejmowałbym się za bardzo, obserwuj i kontroluj, jeśli będzie się pogarszać to pytaj  ? 

W połowie października wyjdzie 20 tygodni. Tak czy inaczej będę cierpliwie czekał.

Przed przycinaniem umyłem nożyczki, ale nie odkaziłem więc może faktycznie jakieś zanieczyszczenia. Aktualnie brązowy kolor zanika i wygląda na to, że rosną 4 szczyty. Rozumiem, że tak samo mogę przycinać następne szczyty oraz te od bocznych gałęzi?

Mam też jeszcze jedno pytanie. Od około 3 tygodni nie czuję, żeby rośliny wydzielały jakikolwiek zapach. Wcześniej przez kilka tygodni bardzo ładnie pachniały. Czy to normalne? Zapach zaczął zanikać odkąd każdego wieczoru spryskuję je wodą (filtrowana bez chloru etc.), a od 5 dni do tej wody dodaję BioBizz Alg-a-mic. 

20200715_053306.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Amnumnate napisał:

Rozumiem, że tak samo mogę przycinać następne szczyty oraz te od bocznych gałęzi?

tak ale należy uwzględnić długość wega 

 

2 godziny temu, Amnumnate napisał:

Wcześniej przez kilka tygodni bardzo ładnie pachniały. Czy to normalne? Zapach zaczął zanikać odkąd każdego wieczoru spryskuję je wodą (filtrowana bez chloru etc.), a od 5 dni do tej wody dodaję BioBizz Alg-a-mic. 

może się przyzwyczaiłeś do zapachu, jeszcze będzie pachniał jak topy będą, ale chyba nie widać u ciebie oznak kwitnienia więc mogą nie dojść 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjęcie miejsca, które wygląda jakby zaczęło kwitnąć. Mam mieszane uczucia bo to moje pierwsze rośliny więc opieram się tylko na wiedzy z neta. ?

Liczę na to, że jeszcze nie kwitnie. Roślina jest jeszcze dość mała plus chcę zrobić klony. ?

20200716_155510.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...