Skocz do zawartości
cichociemny

outdoor, duze opady

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie, dwie z kilku, ktore maja najmniejszy kopiec zaczely opadac i zolknac, mysle, ze jest to spowodowane sporymi opadami, ktore ostatnio byly u mnie, bo jak bylem tydzien na miejscowce to  akurat te dwie roslinki byly niemalze zatopione  wodzie , z 2 cm wysokosci przy srednicy jak na zdjeciu, dosypalem sporo ziemi uniwersalnej i dzisiaj przyszedlem zobaczyc co sie u nich dzieje no i niestety tak one wygladaja, uda sie je jakosc uratowac ?

Usypac spory kopiec czy moze wykopac rosline z dolka i zrobic wiekszego kopca po czym posadzic spowrotem lub moze macie jakis inny pomysl 

20200707_194232.jpg20200707_194259.thumb.jpg.e9001b751f47e7c2062d13c29fcdc5ed.jpg

Edytowane przez cichociemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny wykop ostrożnie z korzeniami i do doniczki. W doniczce dziury od dołu. Najlepiej jakby doniczki stały na czymś  (np dwie cegły) rok jest chujowy dla outdoorowcow. Ziemia widać że jest blisko bagna. Postawienie doniczki na cegłach pomoże. Dobrze też część ziemi wymienić na świeżą (oczywiście tak by korzeni nie uszkodzić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue a co myslisz o tej kolezance ? jedna przesadzilem i sie zastanawiam czy druga przesadzic tez, wczoraj pourywalem zolte liscie i chyba wyglada lepiej niz wczoraj 

20200708_202956.jpg

20200708_202938.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ziemi chyba widać  zielony osad. Porosty, mech czy co tam zaczyna rosnąć. Moim zdaniem to oznaka za dużej wilgotności. Roślina ogólnie krzyczy że jest jej źle. Rób jak uważasz bo to twoje planty. Możesz też posypać ziemię cynamonem mielonym. Zabije to co wyrasta i wysuszy trochę wierzchnia część gleby oraz jeśli pogoda dopisze to będzie git ale nie wiem czy warto ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny jeśli dojdzie do siebie to nie liczyłbym na jakieś ogromne zbiory, chociaż natura potrafi zaskoczyć. Nie mam dużego doświadczenia w uprawie MJ ale dałbym im szansę i zaczął kiełkować jakieś automaty jako plan awaryjny. Co do obrywania liści to dodatkowy stres dla rośliny, tak samo z przesadzaniem i korzeniami (zawsze uszkodzisz mikro korzenie) choć ja chyba bym tak zrobił a ostateczna decyzja po twojej stronie. W doniczki bym się nie bawił bo wystarczy jeden upalny dzień i masz w niej sucho 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...