Skocz do zawartości
largowski

Kielkowanie w Ziemi Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

  •  Witam jest to moja 1sza uprawa i nie chce tego zawalic .
    Nasionka wsadzilem odrazu do ziemii  30/6/20  nie uzywalem techniki 24h w wodzie ani nawilzonego papieru . Ile zajmie mi oklo kielkowanie nasionek sa to automaty 5x  ak-47 i 2x Bluberry. Boje sie ze moze dalem je za gleboko i nie wyjda 2-4cm  zostaly zasiane . 
     
    Wiec czy powinienem je wyciagnac z ziemi? uzyc techniki nawilzonego papieru lub 24h w wodzie az nasionka sie otworza czy poprostu zostawic tak jak jest?
     
    Pomozcie Prosze.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co zrobic wykopac i przesiac je zeby byly na pare mm ?

  • Nie chce tego zepsuc bo to moja 1sza uprawa mam caly sprzet - lampy LED Hydro Mars TS 3000 18/6 wlaczone ,wentylacja, wiatraki mieszajace 24h prawidlowo?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobie jeszcze jedno pytanko od ktorego tygodnia zaczac mieszac odzywki z woda bo czytalem ze w fazie kielkowania i do ktoregos tygodnia roslina potrzebuje tylko wody a w pozniejszym czasie odzywke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie taka sobie ta ziemia niby na opakowaniu jest napisane ze ma duzo roznych mineralow itp itd ale nie wyglada za dobrze duze twarde grudy.

Dzisiaj kupilem perlit i zmieszam z ziemia 50/50 i nasionka dam kilka mm pod nia.

Nastepnie jak bede przesadzal w wieksze donice myslalem zeby zalatwic sobie do tego czasu Coco+Perlit 50/50 niby coco o wiele lepsze od zwyklej ziemi.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej posadzilem nasiona znacznie wyzej i zauwazylem ze 5 nasion ak-47 kielkuje natomiast 2 blueberry nie kielkuja i zrobily sie ciemnego czarnego koloru sa one martwe czy moze jeszcze wykielkuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...