Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co to jest LST?

trening-lst-marihuany-konopi.jpg

LST (Low Stress Training) jest treningiem nisko stresującym który polega na podwiązaniu głównego szczytu rośliny w dół oraz rozgałęzień. Dzięki treningowi LST możesz zapewnić intensywny wzrost dolnym rozgałęzieniom i może urosnąć kilka szczytów zamiast jednego głównego, powoduje to, że masz niższą roślinę bardziej rozgałęzioną, a co najważniejsze z większym plonem.

trening-lst-marihuany-konopi.jpg

Jak zrobić LST ? 

Trening LST robi się przywiązując główny szczyt blisko ziemi. Roślinka dostanie sygnał, że szczyt główny jest daleko od źródła światła i zostaną odsłonięte dolne rozgałęzienia rośliny na działanie światła które będą rosły jako główne szczyty. Jeśli masz duże rozgałęzienia to je też należy odpowiednio podwiązać. Najlepiej roślinę posadzić blisko krawędzi doniczki aby można było ją potem wygiąć swobodnie.

trening-lst.jpg

Naturalnie po treningu LST roślina będzie bardziej szersza i niższa co jest pożądane przez wielu growerów którzy oczekują niskiego wzrostu np. z powodu niskiego boxa lub na outdoorze gdzie rolnikowi zależy aby jego roślinka nie była zbyt wysoka. Oczywiście trening  LST powoduje dużo większe plony, pomimo tego że będzie niższa. LST wykonuj używając sznurka, drutu (najlepiej w oplocie) lub coś w tym stylu, jednak nie używaj żyłki, nitki i tego typu cienkich materiałów gdyż mogą uszkodzić roślinę. LST należy robić z wyczuciem uważając aby nie uszkodzić rośliny.

trening-lst-marihuany-konopi.jpg

W którym momencie rozpocząć LST ?

Zalecane jest robienie LST gdy osiągniemy 4-5 pięter liści.

trening-lst.jpg

Trening LST na automatach

Trening LST jak najbardziej można wykonywać na automatach. Rolnicy osiągają wspaniałe rezultaty stosując tego typu metodę na automatycznych odmianach.

Poniżej kilka zdjęć aby przybliżyć wam lepiej metode LST 

trening-lst-1.jpg

trening-lst-2.jpg

lst.jpg 

trening-marihuany-lst.jpg

marihuana-lst.jpg

lst-konopia.jpg

Automaty również nadają się do treningu LST, poniżej zdjęcia automatów po LST     

lst0.jpg

Trening LST jest łatwy do wykonania, każdy grower  powinien go znać, daje świetne rezultaty w postaci zwiększonych plonów.

  • Like 2
  • Dzięki 5
  • Love it 5
  • Wow 1
  • Trzymaj blanta 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Lst lepiej robić na świeżo podlanych krzaczkach? Tak na logikę będą wtedy bardziej plastyczne? Czy to bez różnicy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691  Lekko przesusz ziemie i dopiero dzialaj.  Im mniej wody w lodygach tym latwiej wyginasz odrosty.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknijcie proszę @Bimbrownik @doominik tak to wyglada. Błąd, ze jest po środku donicy i to ogranicza manewry. Strasznie moim zdaniem się rozkrzacza ale to chyba dobrze. Chodzi o to, ze liście przysłaniają trochę resztę a nie chce tego ruszać bo ostatnie wyginanie skończyli się tym, ze uszkodziłem 3 liście. Wiec pytanie czy wyjąc te kołki które trzymają Ją w tej pozycji czy trzymać do końca tak. 

3608F799-DB85-40FB-B0D0-C5BEA9EA6F89.jpeg

5127BDEC-4A4A-4B01-A3C6-876907A8A88E.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wyciągaj, lepiej dołóż kilka i poodginaj szczyty na boki żeby miejsce miały. Jak przy okazji usuniesz parę liści ze środka to się nic nie stanie a będzie wiecej swiatla dochodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ale miałem już krzaki gdy zaczynały flo  i pytanie czy wpłynie to negatywnie na nie a jak tak to jakie konsekwencje?? I czy naginać dalej czy odpuścić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam fotę rośliny(automat) po lst. Pytanie czy na automacie mogę przycinac  dolne cienkie łodygi, które Wydaje mi się, ze nie rozwiną się do końca? W sumie to samo pytanie odnośnie dolnych liści, do których nie Dochodzi światło. Miało by to na celu skupienie się rośliny na grubszych i lepiej rozwiniętych łodygach i lepsze ich doswietlenie. Pytam ponieważ skończyło mi się miejsce do manewrowania na boki i zostawiam już roślinę żeby rosła jak rośnie i przychodzi mi tylko do głowy przycięcie właśnie takich liści i łodyg. Jeśli chodzi o wiek planta to wykielkowala jakoś 10 maja. 

D07B266E-5DAF-4998-9A1B-378600D92DBA.jpeg

2A18BD7F-E0F0-4963-917C-B03B9F53DCF7.jpeg

4F2CFF4B-4A85-4EDD-8D28-283B96976481.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...