Skocz do zawartości
Tester

Początkujący - zadaj pytanie o kiełkowanie nasion

Rekomendowane odpowiedzi

Kiełkowanie to prosta czynność ,która czasem sprawia kłopoty niedoświadczonym hodowcom, tutaj możesz zadać pytanie o to jak prawidłowo wykiełkować nasiona. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak po dwóch tygodniach nie wykiełkują to do wyrzucenia, należy uważać aby nie było zbyt mokro, najlepiej jak jest wilgotno na chusteczkach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najlepiej zainwestowacbz 18zl lub nawet mniej kupic eazy plug ( namaczasz kostke, wkladasz pestke) 3 dni i gotowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam z pozoru dziwne pytanie. Dlaczego nasiona od np. Barney's Farm różnią się rozmiarem od takich najzwyklejszych no nameów za kilka zł? Nabyłem kilka nasion od Barney's i ich wielkość w porównaniu do tych tańszych mnie zaskoczyła - są prawie dwa razy większe. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym też tak myślałem, ale brałem jeszcze nasiona Royala, które też są większe. W gratisie dostałem dwa nasiona no name, które znowu są  malutkie. Możliwe, że rzeczywiście jest tak jak mówisz. 
 

W takim razie co przemawia za tym żeby brać nasiona Barney’s gdzie 3 szt. kosztują ~150 zł a nie jakiekolwiek inne gdzie 3 szt. wychodzą ~30-40 zł? Jakie realne korzyści nam to przynosi? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@blazedP mi się po pierwszym dniu pokazała, bo wrzuciłem 0,5 cm pod ziemię. Czytałem gdzieś, że ludzie wrzucali kiełkiem do góry, i nigdy im nie wyszło na powierzchnię, nie wiem ile w tym prawdy

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wrzuciłem nasiona do doniczek i stoją narazie w domu już 3 dzień spryskuje z góry wodą lekko dobrze robię czy coś zmienić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Karol napisał:

Witam wrzuciłem nasiona do doniczek i stoją narazie w domu już 3 dzień spryskuje z góry wodą lekko dobrze robię czy coś zmienić ?

Bardzo dobrze. Pilnuj, zeby mialy wilgotno i cieplo (20 - 25 st. C). Jak gleboko zakopales? Wrzuciles do ziemi nasiono wykielkowane, czy nie?

Edytowane przez dantes205

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...