Skocz do zawartości
Dom

Gelato Dream (34% THC) | Chocolate Haze | Future #1 (38% THC) | Critical XXL [ 600W HPS ]

Rekomendowane odpowiedzi

Flowering Stage

Day 14

Koniec 2 tygodnia flo , jak na ten moment wszystkie kwiaty wygladaja na zdrowe, poza jednym przerośniętym gelatem zdają się kwitnąć dość szybko.

Wczoraj poszła kolejna 3 już dawka nawozów biobizz

Bio-grow 0.5ml / 1l

Bio-bloom 0.5ml / 1l 

Bio-heaven 1ml / 1l

Top-max 0.5ml / 1l

Alg-a-mic 1ml / 1l

Reakcja roślin na podane im nawozy jak na razie bardzo na + 

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flowering stage

Dzień 16

Witam

Oto BCN Critical XXL oraz Chocolate Haze  dzień po ostatniej głównej defoliacji , resztę krzaków planuje ogolić pod koniec 3 tygodnia kwitnienia, czyli za jakieś 4-5 dni 

Dzisiejsza dawka nawozów to 2.5 l na każdą roślinę 

stężenie ( wartości podane na 1l )  

Bio-grow 1ml / 1l

Bio-bloom 2ml / 1l

Bio-heaven 2ml / 1l

Top-max 1ml / 1l

Alg-a-mic 2ml / 1l

pH 6.95

EC 1.4

 

 

20200716_133759.jpg

20200716_134412.jpg

20200716_133420.jpg

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle podziwiam, że chce Ci się wyciągać te donice z boxa. Ja jak podlewam to wyciągam jedna, resztę w boxie podlewam. Moja kolezanka zaś też je nosi do drugiego pokoju, żeby popatrzeć ? mi by się nie chciało. Lekkie to one nie są. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka mój box jest niestety tak skonstruowany że chcąc nie chcąc muszę je wszystkie wyciągać ? jest w nim tylko jedno wąskie wejście i niedalbym rady podlać wszystkich roślin tak jak należy, gdy są one w środku.

Zresztą u mnie to nie jest tylko samo podlewanie, ale cały rytuał ?To także dogłębne oglądanie roślin przy normalnym świetle , poprawianie LST, ewentualne strzyżenie , na koniec zanoszę je z powrotem do boxa i układam w środku jak puzzle, zeby jak najlepiej wykorzystać i zapełnić wolną przestrzeń.

No i nie mam w sumie podstawek, a przy podlewaniu samą wodą staram się podlewać wodę tak by lała się równomiernie na całą doniczkę, nie tylko sam środek, no i tak żeby 10-20% wyleciało dołem do wanny ?

To wszystko + dobieranie i mieszanie nawozów, sprawdzanie i regululowanie pH, teraz także EC, jest w chuj czasochłonne,  nie powiem, ale czego się nie robi dla swoich konopi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka zobaczymy , nie mówię że nie.. aczkolwiek ja mam tendencje do popadania w różne obsesję i perfekcjonizm, jak już mam coś  robić, to muszę się tym jarać, robię to na 110% lub wcale.

Nie wiem , może pewnego dnia wstanę i uznam że pierdole te hodowle, po czym zaczne zbierać znaczki pocztowe lub uprawiać łyżwiarstwo figurowe,  póki co jaram się ta uprawą , potem będę jarać tą uprawę ?zresztą to jest dość dochodowe hobby, no i hodowanie uzależnia .. bardziej niż palenie .. Mark my words ?

Edytowane przez Dom
Chyba za dużo dziś spaliłem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom O Panie, jak ja Cię rozumiem

Pytanie takie, czy Biobizz to nawóz organiczny czy mineralny?

Czytałem u jednego z producentów organicznych, że mierzenie EC pokazuje zakłamane wartości bo zawierają znikomą ilość soli i w ten sposób zwiększając dawkę do wysokiego EC można przesadzić.

Mógłby ktoś się do tego odnieść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik tak biobizz to organiczny nawóz, nie wiem jak z innymi nawozami czy wszystkie organiczne mają 

2 godziny temu, Bimbrownik napisał:

Czytałem u jednego z producentów organicznych, że mierzenie EC pokazuje zakłamane wartości bo zawierają znikomą ilość soli i w ten sposób zwiększając dawkę do wysokiego EC można przesadzić.

przy organicznych może i racja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 hours ago, Karthez said:

siema z czego zrobiłeś tego boxa?

Poskładałem ze stelażu do szafy i jakiejś tam folii termicznej , na dniach będę jeszcze wykładał wnętrze mylarem , bo ta folia to bodajże aluminium. 

Oto mój pierwszy hydro-klon 

Jak często muszę dmuchać w tą słomkę żeby korzenie dostały wystarczająco tlenu ? 

20200717_225512.jpg

20200717_032926.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Dom napisał:

Poskładałem ze stelażu do szafy i jakiejś tam folii termicznej , na dniach będę jeszcze wykładał wnętrze mylarem , bo ta folia to bodajże aluminium. 

@Dom spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flowering stage

day 21

Pare zdjęć

20200721_210559.jpg

20200721_210646.jpg

20200721_210504.jpg

20200721_210521.jpg

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie , wczoraj lałem nawozy o wartości EC 1.95 , zmierzylem także EC wody która wypłynęła dołem i wyszło około 5.0 ?

Rośliny wyglądają na jak najbardziej zdrowe , nie wiem czy w takim wypadku powinienem zrobić im flusha ? Jak na razie wziąłem 1 roślinę , przelałem ja ok 15 l wody o EC 0.5    pH7.0 , po czym zmierzyłem raz jeszcze EC 2.0 pH 5.8 , odniosłem ją do boxa i będę obserwował reakcje, jeśli pozostałe rośliny zaczną pokazywać jakieś niepokojące objawy to wtedy powtórze ten proces na wszystkich roślinach . Niby EC i pH nie są tak istotne w przypadku upraw w glebie , ale jednak takie wartości EC jak 5.0 wydają się być niepokojące, wolę zapobiegać problemom.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Dziwi mnie że to pH spadło tak nisko , zawsze podlewalem wodą ph6.3 - 6.5 ostatnio nawet 7.0 - 7.2 widać produkt ph- od biobizza się trochę gryzie z ich ziemią która to pH też obniża, w kranie mam wodę pH 7.9 czasami ponad 8 wiec raczej muszę to pH przed podlaniem obniżyć, cóż na razie będę lał wodę pH 7.0-7.3 i obserwował reakcje , mierząc przy tym na bieżąco pH wody która wyleci dolem. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , roślina której zrobiłem tego próbnego flusha( przelałem doniczkę 15l wody ), zbladła i zaczęła wykazywać oznaki niedoborów. Na zdjęciu dla porównania 2 criticale , ten blady jest po "flushu", dobrze że nie zrobiłem tego na wszystkich ?

20200726_201139.jpg

20200726_201209.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...