Skocz do zawartości
Mr.Squn

Prąd..

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie. 

Prąd na lewo.. Jakie mają sposoby na wykrywanie ubytku prądu? Ktoś się orientuję? Oczywiście nie chodzi o montowanie przedlicznikowe.. 

Każdy transformator ma swój licznik na rozdzielni i liczy każdą kwh czy jak to jest? Wiele artykułów jest o tym, że ktoś kradnie prąd. Wiele osób podłącza się pod liczniki sąsiada lub klatki schodowe itp, a co za tym idzie energetyka dostaje zgłoszenie i zaczyna się szukanie. 

A co jeśli jest połączenie przed licznikiem i nikomu nie rosną rachunki, ale prąd zanika? Elektrownia to jakoś zlicza? Tyle kwh nabite, a tyle sprzedano i liczą różnicę? Jeśli oczywiście takowe liczniki są przy tranformatorach. 

Ktoś potrafi powiedzieć w tym temacie? 

 

Bez spiny, pytam z ciekawości.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu zaznaczam ze uwazam ze kradziez pradu pod grow to glupota. Juz nie jeden sie tak wjebal. Ale ok, nie moj problem.Wydaje mi sie ze wlasnie najlepiej podpiac sie przed licznik, najmniej przypalowo, bo nikt sie nie bedzie skarrzyl ze mu nagle rachunki za prad do gory podskoczyly. Zreszta jesli cigniesz nie wiecej jak 250 -300W to niekoniecznie moze to ktokolwiek zauwazyc.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o grow ?

No właśnie świństwo jest to się podłączyć pod kogoś licznik a nie pod słup elektrowni ^^

 

Ale już wszystko wiem jak to działa także tamam można usunąć @Tester

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole lepiej sprzedać parę sztuk komuś zaufanemu po żniwach niż kraść prąd pod uprawę. Dwa przypały na raz i wogole wieksze prawdopodobieństwo wtopy. Ja już mam taki licznik że na aplikacji pokazuje ile zużywam każdego dnia więc coraz trudniej o prąd na lewo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, grzegorz3212 napisał:

To prawda warto mieć taką aplikację, jak wyżej wspomina @glodek18.

To nawet nie tylko aplikacja tylko dali mi taki licznik który jest podpięty do internetu i wiedzą co do minuty ile zużywam prądu ja mam wgląd tylko ile zużywam dziennie ,więc gdyby pojawił się jakiś ubytek to od razu by wiedzieli pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...