Skocz do zawartości
Juras80

1,5x2m od postawa

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie koleżanki i szanowni koledzy. 
Chce tanie oświetlenie wiec wybór porostu Ledy będą. 
Mam pytanie jakie kupić na ten wymiar 1,5x2m boxa by dobrze doświetlało. 
Nie chce gotowych paneli kupić bo słyszałem  ze nie warto i najlepiej kupić COB Grow LED Chip Full Spectrum i samemu zrobić układ z radiatorami. 
Może jestem w błędzie bo się nie znam trochę czytałem ale już mam mętlik. 

 Proszę pomóżcie co zamówić  jaki model ile wat itp. i sztuk ile by zmajstrować fajne lampy z zapasem mocy by starczyły na box 2x2 max metra   

Mi wychodzi ze muszę mieć 30 takich lamp po 50w 

dobrze liczę i czy warto kupić je i zużycie prądu jakie będzie ? 

3D84BB83-B93F-4790-81F4-DF51840F751E.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Andi  Clu058, CXB 3590, to chyba takie najbardziej popularne czipy, ja jade na Clu048 i jestem mega zadowolony  z rezultatow. @Juras80 Na 2m2 bedziesz potrzebowal okolo 800W mocy. Dla lepszego rozproszenia swiatla zrobil bym 4 panele po 2 czipy na panel i kazdy panel puszczony na 200W. Czyli razem 8 czipow.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, CheMsKuN napisał:

@Andi  Clu058, CXB 3590, to chyba takie najbardziej popularne czipy, ja jade na Clu048 i jestem mega zadowolony  z rezultatow. @Juras80 Na 2m2 bedziesz potrzebowal okolo 800W mocy. Dla lepszego rozproszenia swiatla zrobil bym 4 panele po 2 czipy na panel i kazdy panel puszczony na 200W. Czyli razem 8 czipow.

Dobrze rozumie ze pobór mocy będzie 800w ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik  Mistrzu na dobra sprawe zeby prawidlowo uzywac potencjometru to potrzebowal bys parmeter. Wtedy ustawiasz sobie odpowiednio moc swiatla, tak zeby osiagnac te minimum 350-400 par, kiedy panel wisi na np.na 40cm od szczytow i jest skrecony na np. 50%. Niestety parmeter  to droga zabawka i dla nie przemyslowego growera ktory trzyma w boxie jednego automata, to za duzy wydatek.  Najtanszy jaki znalazlem  https://www.ebay.de/itm/Hydrofarm-LGBQM-Quantum-PAR-Meter-Micromol-Sensor/132727204416

Niestety cena adekwatna do jakosci, jest srednio dokladny i bateria pada po 5min. (dlatego najlepiej miec go caly czas podlaczonego do ladowarki). Jednak na nasze potrzeby bylby wystarczajacy.

A wracajac do tematu, to nie posiadajac parmeter mozesz sugerowac sie jedynie obserwowaniem krzakow. Skrecasz panel na powiedzmy 50% i jesli w ciagu tygodnia sie nie wyciagnal to jest si. Nie uzywam potencjometru, ale tak bym to zrobil.

4 minuty temu, Juras80 napisał:

Dobrze rozumie ze pobór mocy będzie 800w ?

Na 2m2  tak.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CheMsKuN sugerowałem się tym, że są panele z przełącznikiem weg-flo-all i na weg ma mniejszy pobór. Myślałem że takiego SF z potencjometrem wtedy można bardzo nisko zawiesić i ująć mocy, a na flo na 100%. Ciekawe co producent napisał w manualu. Kupię może w tym roku to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...