Skocz do zawartości
Lukasz1989

AK47 Auto Darka Jack auto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam jeden krzak AK47  i dwa Darka Jack. Wcześniej trzymałem je na balkonie po rozrośnięciu przeniosłem je pod foliak. Po kilku dniach liście na końcach AK47 robią się suche jakby usychały. Roślinkę podlewam regularnie. Pytanie jest takie, czy robię coś źle w sensie mało wody lub  nawozu, czy jeszcze coś innego?

IMG_20200623_154446560.jpg

IMG_20200623_154409501.jpg

Poniżej dwa Dark Jackie po lst jak na razie pięknie rosną.IMG_20200623_154414318.thumb.jpg.d99a20b4798c37299a2e12bac4fe872f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25/06/2020 o 19:09, Lukasz1989 napisał:

Te kuleczki na łodydze co to jest?

normalna sprawa @Lukasz1989

dolomitem rozrobionym z wodą podlej krzaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka teściowa i kilku doświadczonych ogrodników sprawdziło żeby ścinał liście i faktycznie mam dużo owoców. Bez ścinania liści, po kliku tygodniach nie wyszedłbym do foliaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka pozwól, ze się wtrącę i dorzucę swoje zdanie. Ja urywam liście pomidorów z kilku względów,  liście są narażone na wilogć podczas podlewania wiec łatwo mogą zachorować, one również dotykają glebe a z niej pochodzi najwiecej chorób no i jak usuniesz te dolne liście to masz lepszy dostęp powietrza i łatwiej utrzymać zdrowe rośliny ? Podobno pierwsze grono potrzebuje 3 piętra liści pod nim żeby dojrzały choć ja rok temu obrywałem liście do pierwszego grona i wszystko było git ale sadziłem „egzotyczne” odmiany pomarańczowych pomidorów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...