Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Jestem świeżakiem więc proszę o wyrozumiałość. Na jednej z moich roślin (Sherbert Gorilla) pojawiają się białe kropki. Nawet na młodszych liściach. Na początku myślałem, że przędziorki. Aktualnie bardziej jestem zdania, że coś innego. W poniedziałek roślina zaczyna czwarty tydzień. Aktualnie mam Bio Bizz light mix, 2L donicę z materiału (w poniedziałek przesadzam do 57L w all mix). Nawożę ją Bio Bizz: Bio Grow, Bio Bloom oraz Top-max. Na dniach zamówię jeszcze Bio heaven i prawdopodobnie alg-a-mic. Wszystko dawkowane po 1ml na litr wody (od poniedziałku dawka się zwiększy). Rośnie outdoor, ale na noc i w czasie większego deszczu stawiam na parapecie. Niedługo będzie szklarnia, w której zostanie na stałe.

Pozostałe rośliny dostają wszystko w takich samych proporcjach. Wszystkie rosną tskim samym tempem, ale tylko ta jedna ma kropki.

P.S. Odcieniem koloru liści nie sugerujcie się bo mój aparat w telefonie lubi upiększać kolory ?

20200618_130304.jpg

20200618_130453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już temu zaradziłem. Spryskuję każdego wieczoru na zmianę wywarem z czosnku i wywarem z pokrzywy. Odkąd to robię nie pojawiają się nowe kropki i pajęczyny.

Niestety pojawiły się dwa nowe problemy. Tydzień temu przy dość mocny wietrze rośliny zaliczyły upadek. Musiałem ziemii dosypywać. Jeden listek ułamał się. 

Zaraz po tym pojawiły się dwie rzeczy.

1. Na jednej z roślin jakby uschło kilka liści. Na szczęcie nie rozprzestrzenia się to.

2. Na drugiej roślinie kilka dolnych liści jak i jeden dość nowy wykręcają się w dziwny sposób. Nie wygląda to na komfortowe dla rośliny.

20200627_112443.jpg

20200627_112512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oba problemy nie rozwijają się na nowe liście. To był pewnie jakiś stres po przędziorkach i upadkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...