Skocz do zawartości
wolf1990

Growbox do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Umieszczam ostateczną wersję swojego boxa. Chciał bym się dowiedzieć czy na pewno wszystko będzie grało.

Box będzie z płyt szalunkowych o grubości 2cm.

Wymiary uprawne czyli te w środku to: 31x61x176cm. Drzwi będą na tej ścianie 31cm ponieważ będzie pomiędzy ścianą i szafą. Wszystko uszczelnione sylikonem. Wzdłuż drzwi uszczelka do okien i drzwi będą zamykane za zatrzaski, żeby żaden zapach nie wydostał się poza boxa. W środku obite będzie folią Diamont Lightite 100%.

Oświetlenie to Plantphotonics Amethyst Energy DS 50 Dual Spectrum

Wentylacja to wentylator kanałowy Vents Quietline Duo 100mm 75-100m3/h lub Axial Quiet Duo 75-100m3. Parametry praktycznie takie same więc wybór to raczej loteria. Chyba, że ktoś ma jakieś argumenty na korzyść któregoś z nich.

Filtr to Can Original 75-100m3/h akurat wpasowuje się w wentylator.

Mieszający to AAB Cooling USB Fan 6 - chyba spoko i najważniejsze z klipsem. Do tego mam zasilacz 12v z regulacją obrotów jak by trzeba było.

Otwór wylotowy na tylnej ścianie, na samej górze oczywiście. W standardowej kolejności, filtr, wentylator i wylot.

Wlot pasywny i tu coś innego niż zawsze ponieważ od spodu boxa. Jak to widzę? A no tak, że box będzie stał na małych klockach np. 4-5cm nad podłogą. W boxie będą szły listewki po długości jakieś 3cm nad podłogą, a na nich będzie leżała siatka (foto niżej). Na owej siatce będą stały donice. Tak powietrze będzie mogło swobodnie wpadać, a wlot nie będzie z tej samej strony co wylot. Siatka będzie oczywiście wyczyszczona i pomalowana na biało.
Teraz tylko pytanie o średnicę wlotu. Myślę, że jeden wlot 9cm będzie spoko. Jak myślicie? To będzie osłonięte kratką aby nic tam nie wlazło.

To chyba tyle. Niedługo biorę się za składanie i po urlopie wakacyjnym odpalamy. Najpierw z dzień czy dwa na sucho, żeby sprawdzić jakie warunki będą panować w środku i czy czegoś nie trzeba zmienić. Potem pewnie airpoty i 2 sezonówki lub 3 automaty. Co będzie to się jeszcze zobaczy.

Za wszystkie uwagi i ewentualne poprawki będę bardzo wdzięczny!

 

20200618_211548.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990 filtr węglowy przeważnie z z większą wydajnością się daje niż wiatrak 

5 minut temu, wolf1990 napisał:

wentylator kanałowy Vents Quietline Duo 100mm 75-100m3/h lub Axial Quiet Duo 75-100m3

tu jeden grzyb 

6 minut temu, wolf1990 napisał:

Teraz tylko pytanie o średnicę wlotu. Myślę, że jeden wlot 9cm będzie spoko. Jak myślicie?

przejdzie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie można dac Croco Filters Flat 80-120m3/h. Myślę, że to wystarczający zapas? 

 

Reszta według Ciebie trzyma się kupy? 

Edytowane przez wolf1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, wolf1990 napisał:

W takim razie można dac Croco Filters Flat 80-120m3/h. Myślę, że to wystarczający zapas? 

aż taki duży zapas to nie, ale powinien dać radę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990 Box na dwie rosliny. Daj ten wentylator  Croco Filters Flat 80-120m3/h. i wentylacja bedzie szmigac. Ten panel led  nie pokryje Ci calej powierzchni boxa. Potrzebujesz cos wiekszego. A tak generalnie wszstko ok, mozesz startowac.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Box w budowie. Wczoraj złożony, wywiercone dziury i uszczelniony. 

Dzisiaj dezyfekcja, oklejenie folią, montaż drzwi, lampy i wentylatora. 

Niedługo startujemy z grow! 

20200727_213701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny pomysł pamiętaj o dobrej wentylacji ponieważ to małe pomieszczenie.

Trzymam kciuki za growa mam nadzieję,że zrobisz jakaś fotorelację to będę śledził.

Udanych !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszytko gotowe. Jutro przyjdą doniczki i ziemia.

Brakuje jeszcze zamknięcia i kratki żeby nic dołem nie wlazło. Zamówiłem 2 miesiące temu na Ali z pewnością że przyjdą, a tu klops. 

 

Pytanie! To normalne, że jak zamknę szczelnie boxa to podmuch wentylatora dość mocno spada? Obawiam się, że jak założę filtr to będzie całkiem lipa. 

Może wlot jest za mały? Jutro go chyba powiększę do 9cm i jak by było coś nie tak to zawsze będę mógł taśmą zakleić czy coś. 

20200729_193128.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. 

Mam Vents Quietline Duo 75-100m3/h parametry takie same jak axial. 

Wylot 10cm wlot 7cm. Zrobię jutro 9cm i zobaczymy czy to coś da. 

Może poprostu tak jest, a ja się shizuje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj mu wentylator dolotowy jeszcze i powinien Przyspieszyć. Wystarczy nawet jakiś od pc 12cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieło ukończone. 

Większy otwór wlotowy poprawił pracę wentylatora. 

W weekend można wrzucać coś do wody ? 

20200730_204237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przypomina mi to połowę mojego obecnego boxa. Jak narazie wystarczy później pewnie i tak kupisz namiot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Seba691 napisał:

Przypomina mi to połowę mojego obecnego boxa. Jak narazie wystarczy później pewnie i tak kupisz namiot. 

Powiem Ci, że tylko miejsce mnie ogranicza. Jak bym mógł to od razu brał bym 1x1 albo 1.2x1.2 i hps. 

Jak się nie ma co się lubi to...

Mam nadzieję, że kiedyś będę mógł sobie pozwolić na fajny, duży namiot ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester tak jak widać. Tylko kiełkować. 

W sumie brakuje mi tylko zamknięcia dobrego bo kurwa z jebanego ali miało przyjść, a już 2 miesiąca mija i dalej nie ma. To już kosmetyka więc nawet nie wspominałem o tym. Jutro idę do sklepu żeby coś znaleźć bo szkoda czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry

Leca dwa sezony od gnomesgarden. Ak471 i bruce banner. 

 

Może i pierwszy, ale jak się za coś biore i ładuję w to kasę to dużo czytam i się dowiaduje zanin zacznę. Mam nadzieję, że wszystko będzie git. Pestki już kiełkują ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...