Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Pierwsza i z przebojami, 3xWR, 2xWW

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, WielebnyMerry napisał:

Weźcie coś doradzicie na boxa około Max 0,5m2 na kolejną fotorelek chcemy się jak kupon przygotować, fundusz Max! 400-500 polskich rubli. Stawiam na ledy bo HPS to tragicznie żre prąd i boję się przypału! A ledy np. 300W ciągnie około 110W i starcza na box 60x60, wiec różnica jest no i wydajniejsze!

Halo moment. 0.5m2 ciężko oświetlić ledami za 500 cebulionów, a LED 300W pobiera 300W. Nie sugeruj się opisem bo to często -ale nie zawsze- odnośnik do HPS jednak najczęściej to tylko nazwa modelu i chwyt marketingowy. SpiderFarmer SF1000 pobiera 95 albo 105W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry nie rozumiem pytania. Jak patrzysz na opis paneli to nie patrz na to co w opisie czyli te 600-1000-1200W tylko w specyfikacji poszukaj Faktyczny Pobór bo np Panel Led 600W marki "X" pobiera tylko 100W. To tylko przykład.

Czasem w opisie jest np 1200W i producent twierdzi, że on zastąpi HPS 1200W ale sam  panel pobiera np.400W z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na 0,5m2 musisz mieć minimum led o poborze 200w . 
z moich obserwacji wynika ze na Wega przy tej powierzchni bo mam taka sama te 200 jest git. Aczkolwiek na flo już przy następnym grow będę miał 300w. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownikwiem i na to patrzę, ale chcem jak się uda nie drogiego bo te co tu mają bywają po ponad kapciu  @Rocky1988  podana powierzchnia jest przykładowa, bo mój HPS 150W jest na minimum wymaganym, tyle że kościołem wcześniej wspomnianą powierzchnię bo był nieuzytek, co skupiło światło już na mniejszej powierzchni.

 

Jutro wrzucam jakiegoś UP, dziś przesadziłem ostatnią leniwą ruske, i zrobiłem jej FIM i nic więcej robić nie będę. Natomiast szczyt który odciołem, wsadziłem do ziemi, może klonik będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogółem wszystko gra, tylko nawilzacz coś lichy bo niby 5L wchodzi a tu ledwo litr. Kolejna sprawa że mam awarie z prądem od kilku h, czekam na elektrownie, mam nadzieję że nie spowoduje to tego co bym nie chciał jeszcze .

Aha i przyszłości zapytam czy RHIZOTONIC stosować do końca również na flo.?

Edytowane przez WielebnyMerry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP 45 Dzień życia 5 dzien12/12

No to co mogę powiedzieć kaylake żem trochę okaleczył, bo drugim sam mu dałem bez osłonki plastikowe. 

Mizernie na ten czas wyglądają ale to przez moje początkowe warunki, obecnie jak na zdjęciach. Pierwsze 2 to WR ostatni WW, głupio mi za takie mizernosci przez mój start. Oby kolejna była lepsza.

15963058196598615619925612858762.jpg

15963058510655811639545193920767.jpg

15963058687094741170973745464377.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Że ty je jeszcze caly czas trzymasz to Cie podziwiam. I jednocześnie nie rozumiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że lepszy rydz niż nic, to moja 1wsza uprawa to raz a dwa że zaczęły nadrabiać. Na dzień dzisiejszy lst  robię nadal i doniczka jest zapewniona całą odrostami. Przyjmuje że mogą jeszcze że 30cam urosnąć wiec najgorzej nie będzie po 5g z rosliny??? ale swoje to swoje. W pogotowiu mix 5x ICE, 2x mazar,  i coś tam jeszcze! Może dzięki poświęceniu i cierpliwości się odwdzięczą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serio ta roślina jest już 5 dzień na flo ? ? Wygląda jakby wyszła z ziemi tydzień temu ?

15963058510655811639545193920767.jpg.5ab0b4a4a8b75ab1733d3cc226eb0775.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dom  zapraszam cofnąć się w temacie, to kaleka która ma zjebana geny jakieś, jest to WR od BULG z 10 nasion 3 odmian wyszło mi 5 z czego 2  padły a 3 prowadzę do końca. Ta co pokazałeś to miała pauza w rozwoju wogle korzeni nie rozwijała teraz jakoś rusza ale wiekowo ma tyle samo co pozostałe, może będzie niespodzianka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@WielebnyMerry ja poprostu jestem zdziwiony że nie szkoda ci prądu ? jak się upadłeś żeby ją zatrzymać to chociaż polej jakims root juicem , zrób reanimacje , ureguluj pH ziemi czy co tam trzeba,  bo cos ewidentnie jest nie tak. ? Ale może przynajmniej z tej drugiej coś będzie 

Edytowane przez Dom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25/07/2020 o 21:08, Rocky1988 napisał:

Na 0,5m2 musisz mieć minimum led o poborze 200w . 
z moich obserwacji wynika ze na Wega przy tej powierzchni bo mam taka sama te 200 jest git. Aczkolwiek na flo już przy następnym grow będę miał 300w. 

80x80 pod 150W LED ts1000 i świetnie daje rady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...