Skocz do zawartości
WielebnyMerry

Pierwsza i z przebojami, 3xWR, 2xWW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to Moja pierwsza przygoda z Merry. Na test postanowiłem wziąść WW i WR femki pelnosezonowe.

 

Nasionka dziś o 13 trafiły na waciki do kielkowanie, pozostawione w ciemnym miejscu z temperaturą w granicach 20-22 stopnie.

Po wykiełkowaniu trafia do doniczka około 0,3L i do prowizorycznego pc-box, z uwagi że brakło funduszu na doświetlenie jakie potrzeba na docelowy box który ma wymiary 60x60x120.

 

Zdjęcia dodam po pojawieniu się kiełków. Zapraszam do śledzenia i oczekuje wskazówek zarówno jak i pomocy jako że to pierwsza przygoda.

 

PYTANKO:

- czy na kielkowaniu daj jej oświetlenie czy lepsza ciemnia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym "pc-box" 60/60/120 zmieści ci się pięć sezonowek?

Doniczki też za małe na sezonowki.

Aha czyli masz dwa boxy. Jeden pcbox drugi 60/60/120 i sądzisz w nich pięć roślin sezonowych? Dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EneDue napisał:

Czy w tym "pc-box" 60/60/120 zmieści ci się pięć sezonowek?

Doniczki też za małe na sezonowki.

Aha czyli masz dwa boxy. Jeden pcbox drugi 60/60/120 i sądzisz w nich pięć roślin sezonowych? Dobrze rozumiem?

Tak w pc box będą przez około tydzień, bo muszę kupić oświetlenie docelowego box.

O sesonowki mi chodzi bo to nie auto wiec sam decyduje ile czasu weg, to chyba pelnosezonówki?

A  w docelowym myślę że pomieszczeń 5 z treningiem lat plus może siatką, będą doświetlenie światłem od dołu, idę na głęboką wodę.

@Bimbrownik jak kieszonkowy?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik sarkazm to za wysoko. ?

@Obcyk19 300 ml na sezonowke to za mała donica. Robisz sobie z nas jaja czy faktycznie nic nie czytałeś i nic nie wiesz na ten temat? Bo ja mam wrażenie że sobie założyłeś post w którym sobie jaja robisz. Chłopie na sezonowke potrzebujesz donicy  10 litrów czyli samych donic masz 50 litrów na pięć krzaków. Kup piec takich donic i wciśnij do boxa 60/60/120

Ja chyba po prostu czegoś nie kumam. Może za głupi jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Obcyk19 napisał:

 idę na głęboką wodę.

 

Na glebokiej wodzie szybko utoniesz ? Pozdro 600 Zjom.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, EneDue napisał:

@Bimbrownik sarkazm to za wysoko. ?

@Obcyk19 300 ml na sezonowke to za mała donica. Robisz sobie z nas jaja czy faktycznie nic nie czytałeś i nic nie wiesz na ten temat? Bo ja mam wrażenie że sobie założyłeś post w którym sobie jaja robisz. Chłopie na sezonowke potrzebujesz donicy  10 litrów czyli samych donic masz 50 litrów na pięć krzaków. Kup piec takich donic i wciśnij do boxa 60/60/120

Ja chyba po prostu czegoś nie kumam. Może za głupi jestem

Przepraszam nie napisałem że przesadza w docelowe około 11L własnej roboty, właśnie z uwagi na to by 5 panienek tam wcisnąć! A skoro na forum jesteś i prowadzisz fotorele w PL czy innym państwie uni poza NL i CZ to nie jesteś głupi bo Cię nie złapali, nie bądź samokrytykiem, hehe

 

Potrzeba by było pomysłu na wykonanie dobić, ogółem biorę pod uwagę  folie kubełkową ale spód?!

40 minut temu, CheMsKuN napisał:

 

Na glebokiej wodzie szybko utoniesz ? Pozdro 600 Zjom.

Umiem pływać, i człowiek szybciej uczy się na błędach.

 

 

Dodam że robię to bardziej z ciekawości jak to wygląda pachnie czy smakuje, taki prawiczek jestem dosłownie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obcyk19 Gdybys umial plywac to nie zadawal bys tylu podstawowych pytan, a po drugi lepiej uczyc sie na bledach innych osob.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo czytałem, ale nie ma to jak praktyka, oświetlenie jest tyle że sam nie wiem co lepsze. Błędy każdy popełnia nawet drobne a co mi wyjdzie to się zobaczy. 5 roślinki w takim boksie to nie jest dużo bo widziałem że mieli i 6 ale to kwestia wysokości bokas.

 

Ja tam robię eksperyment, w pewnym sensie i nie chcemy was wkurzam co pewnie i tak wm włosy potargałem.

 

Po niespełna 24h nasionka WW pękło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obcyk19 nie wiem jak 5 donic 11l ma wejść do boxa 60/60 chyba że podstawą to 60/120 ale wtedy 60 wysokości to za mało na tyle sezonów chyba że jesteś mistrzem treningów. Sam mam Boksa 40/40/60 i będę go podnosił żeby wcisnąć tam dwa sezony a i tak boję się że to za mały box.

W boxie 40/40 wchodzą mi ledwo dwie donice 10l i to z trudem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 60x60 i nie polecam wciskać więcej jak 4 donice, jeszcze jak sezony. Będziesz żałował, później kombinowal co z tym zrobic, a na koniec coś spartaczysz ze stresu, że ci rosną za dużo ? 

Chyba że będziesz trzymał te sezony na krótkim wegu tak jak ja i urosna ci wysokości jak automaty...Ale wtedy czy jest sens tak kombinować? ?

Jeszcze 5 donic by weszlo gdyby były wysokie A nie szerokie, tak jak myślałam sobie, ale ja mam boxa 200 wysokości, a przy twoim 120 to słabo ? 

Do Twojego dałabym 3 krzaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obcyk19 nie wysokie? Co tam producent napisał? Hmm? Nie wysoki sezon to ile może urosnąć... Ze 140-160cm?  No to masz rację, nie wysoki.

 

Czekaj czekaj... Masz box 40x40 h-120cm - światło- donice- wentylacja... Spokojnie zmieścisz. Koniecznie zrób fotorelacje i wstawiaj foty bo to będzie hit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...