Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Mayu ? na tarasie pod plexy może być gorąco ale w ogrodzie bez problemu. Przecież sadzi się na out tak jak inne warzywa, nie przesadzajcie z tym. Wiadomo, że na tarasie, na płytkach przy ścianie będzie ciepło

@Maya jak zacznie kwitnąć i pachnieć to powinna odstraszać szkodniki i grzyby. 40lat temu ludzie sadzili konopie na miedzach w tym celu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Maya napisał:

Czy ktoś mądry podpowie mi, czy mogę sama przenieść fotorelke na outdoor? Nie chce tu bałaganić

@Maya sama to nie, przeniosłem na  outdoor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Dzieki, zajrzałam po pracy  i ładnie listki rozwinęła w tym słońcu, ale fakt doniczka za bardzo nagrzana, przestawię w mniejszy „żar”. 
A to ciekawe, czyli szkodniki nie maja pociągu do narkotyków.

@Groovebusters Dzięki!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12/06/2020 o 23:23, SicWolf napisał:

@Morenn opowiesz o swoich doświadczeniach? Kiedyś miałem auto ak47 i naprawdę było czuć ze sporej odległości 

Ja aktualnie mam ak47 od bulk feminized seeds do 40 dnia wogole nie była wyczuwalna, teraz jest dzień 65 i nie powiedziałabym, że jest to jakiś ostry zapach, nawet nie używam filtru węglowego. Okno cały czas jest uchylone i po wejściu do pokoju można poczuć lekką woń roślinki natomiast zapach nie wydostaje się z pokoju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczęściara trafiła z datą urodzenia, dawno nie widziałam takiego słońca.  ?Postanowiłam, że będę jej podawać tylko naturalne pomoce, trochę nietypowe, ale znalazłam wpisy o tym też na forach growerow (o dziwo) z US.

Będzie dostawała to samo, co podaje sobie jej mama:

-Woda kokosowa, taka ze środka świeżego kokosa przebitego właśnie gwoździem - podlalam już, od samego początku. Jest podobno super odżywcza dla wszystkich roślin, ma pełno minerałów, wapń. Skoro kokos to największa pestka świata, to musi coś w tym być. 

-Spirulina- glon w proszku, który na mnie działa cuda. Na jego temat znalazłam pełno artykułów i badań nad działaniem w ogrodnictwie. Łatwo rozpuszcza się w wodzie. 

-Probiotyk- współpracuje z panem rolnikiem, który ma sad i uprawia pomidory  na probiotykach ( nigdy nie jadłam tak dobrych),a pan chwali bardzo plony. 

-kminie jeszcze wodę z gotowanych strączków, aquafaba, póki co używam jej do bezmlecznej bitej śmietany, ale poczytam i pomyśle, to dobre źródło potasu ponoć dla roślin, no i herbatkę z bananów tez użyje, wiadomo. 

Dodam, ze wszystko to z eko upraw, mam dostęp,bo prowadzę bio knajpkę, a rodzina sklep eko, wiec kokos i strączki z certyfikatem eko rolnictwa. Ba, nawet skórki od banana.

Niby nie tanie rzeczy, ale że sama ich używam- jestem w stanie odstąpić roślince szklaneczkę. 

Może ktos coś próbował, coś poleca, odradza?? To tylko moje eksperymenty, tylko probiotyków używałam już do warzywniaka.

88348815-87C6-4852-8BA4-F7AEA4B3146F.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SicWolf ak jest w chuj intensywna bynajmniej miałem ak 47lub49 XXL plon jechałem na naturalnych nawóz ach typu skórki banana kawa itp itd przy zaciąganiu bucha czułem w płucach taka miete zapach w chuj zajebisty topy w chuj zbite było bajlango w chuj do póki się nie skończyła ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Mleko daje, to może i krówka  jest. Ale z konopi tez mleko pije, to co to, tez krówka?

3B931F18-1212-484D-8898-E793CBDCC475.jpeg

@Legalize@LLBanditos o, a co tam jeszcze z naturalnych nawozikow dostawały? A nie jest to tak, ze im naturalniej, tym bardziej roślinka ten „swój” smak prawdziwy, Niezakłócony niczym ma? ?Człowiek tez pachnie tym co je ponoć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maya mimo problemów z PH co miałem prowizorka box w domu to i tak długo szło ale warto było smaku i za chodu.. Nie wiem czy Pisac i się wychylac tu na forum skoro tu gdzieś jakąś pyda boi i forum przeswietla poczekam za testerem... Mimo przypału z fartem 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Maya ja spieprzyłam sobie kilka razy pH tymi eko herbatkami, przez co moja pierwsza uprawa była mega trudna. Polecam Ci kupić sobie płyn helliga (10pln) i kontrolować jak ekożarcie rozkłada się, zmieniając pH. 

Jeśli kręci Cię temat organicznych nawozów DIY to sprawdź sobie oprysk i podlewanie drozdzami, herbatkę ze skórek bananów, ze skorupek jaj, z melasą, z popiołem ze spalonego czystego drewna, fusy od kawy czy herbaty, gnojówka z pokrzyw.

Pozdro

Warto też kupić dolomit (groszowe sprawy) 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters Dzięki! poszperam o tym wszystkim i będę kombinować. 
Wsadziłam  dziś drugą, wiec na tej będę sprawdzać  jak na co reaguje, a druga dostanie tylko to, co siadło starszej  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 dzień,
wydaje mi się, że zdrowo sobie rośnie, chociaż nie jest to gigant ( ostatnio trochę pochmurno ale na słońcu dostaje kopa). 
Myśle, ze jak trzecie pięterko pójdzie do góry zrobię jej lst, za dwa dni(?).

Na razie dostaje tylko spiruline i wyciśnięty sok z aloesa z doniczki. Mam dolomit tak, jak radziliście?ale jeszcze nie użyłam. 
Ładna ? Zdrowa?

2B021C21-0EFB-41D8-BAEB-77B399FFA3D5.jpeg

D05E12FD-7974-4F33-A3CF-492F086BF80F.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...