Skocz do zawartości
wolf1990

Pomoc w doborze wentylatora i filtra

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Chciał bym poprosić kogoś doświadczonego w in o pomoc w dobrze wentylatora i filtra. To będzie mój pierwszy box, samoróbka i chcę do sprawy podejść poważnie, żeby uniknąć zbędnych błędów.

Box to 30x55x170. Lampa to Amethyst Energy DS 50 czyli za dużo ciepła nie zrobi. Pokój w którym będzie box jest zacieniony i chłodny, nawet w lato.

Planowo będą tam dwie sezonówi.

Z moich wyliczeń wyszło, że potrzebuje około 70m3/h - prawidłowo??

Wentylator jaki dam, jeśli moje obliczenia są prawidłowe, to AAB Cooling Silent Jet Fan 12. Ma on aż 170m3/h. Do tego potencjometr aby zapanować nad ta mocą hehe

I wtedy myślę, że jeśli przykręcił bym moc wentylatora to filtr Can Lite 75-100m3/h powinien starczyć - zgadza się?

Pomóżcie, bo już parę dni szperam i wraz nie wiem. Jak ktoś indywidualnie nie podejdzie do tego, to dla kogoś niedoświadczonego jak ja to wróżenie z fusów.

Z góry dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990 nie jest to duża powierzchnia, filtr się daje przeważnie z większą wydajnością więc wentylator 100m3/h do tego jakiś filtr 150m3/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tak to wentylator pozostaje ten sam, a filtr wezmę can standard albo lite, ale 150 i powinno być git? 

Jakieś opinie o tym filtrze? Bo różne słyszałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990 wentylator masz 170m3/h i musiał byś go przykręcić dobrze bo ten filtr ma jak pisałeś wydajność 75-100m3/h

3 minuty temu, wolf1990 napisał:

Jakieś opinie o tym filtrze? Bo różne słyszałem...

firma dobra, ale jak ktoś da mocny wentylator do filtra mniej wydajnego to mogą być takie właśnie negatywne opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując wentylator biorę ten co pisałem,oczywiście z potencjometrem , a filtr wezmę ten do 150 żeby mieć zawsze jakiś zapas. 

Dzięki wielkie za pomoc!

 

Przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu. Z jaką mocą brać wentylator mieszający do takiego boxa?

Edytowane przez wolf1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wolf1990

2 minuty temu, wolf1990 napisał:

Przy okazji żeby nie zakładać drugiego tematu. Z jaką mocą brać wentylator mieszający do takiego boxa?

jakiś nie duży 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz myślę.  

 

Jak odpalę ten wentylator nawet na 100m3/h to nie będzie za dużo jak na takiego boxa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema! 

Jaki wiatrak i filter polecacie do growboxa, który znajduje się na poddaszu (120x240cm)? W lecie, jest tam dość ciepło. 

Posiadam ledy:  2x Mars hydro ts3000 I 10 donic z "pomidorkami". 

Z góry dzięki za rady! 

Pozdrawiam 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym@Szym tzn to jest małe pomieszczenie parterowe i siłą rzeczy growbox jest bezpośrednio pod dachem. Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi mniej więcej. 

A co do wiatraka to tak naprawdę nie wiem, dlatego zapytałem. Może potrzebuje oba te wiatraki o których wspomniales wyżej? Jak sądzisz? Można mieć oba? Czy raczej wystarczy jeden? 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @Szym@Szym 

A możesz podać jakiś przykład wentylatora z filtrem, który byłby odpowiedni dla mnie? Napewno chciałbym jakiś, który zwalnia i  przyspiesza obroty dostosowując się do obecnej temperatury. 

Any ideas? 

Z góry dzięki 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...