Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Co powiecie o tym panelu Led?? lumatek-attis-200w

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. 

 

 

Sory że odgrzebuje ale nie chce otwierać nowego tematu na temat lumateca.

 

Niedawno weszły nowe panele Greenception GCx 9. 

Zastanawiam się pomiędzy attis 300 A tym Greenception 270W ?  W który lepeij przycelowac?

 

 

Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak radzicie sobie z temperaturą Lumateka? U mnie latem podnosił temperaturę w boxie do 36-37 stopni. Teraz jest lepiej - 30-31 stopni C. 

Bardziej martwię się o to co będzie za rok. 37 stopni oznacza, że nic mi nie wyrośnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum @bingobum @bingobum@Tester

Filtr 240-360m3

Wentylator 170m3

Growbox 60x60x160 cm

Latem nie zamykałem namiotu na suwak, żeby chociaż troszkę chłodniej było. Do tego kupiłem także spory klimator, który dmuchał w stronę otworu na wlatujace powietrze. 

Dodam, że miałem tę lampę sporo za wysoko - jakieś 90 cm nad czubkiem rośliny, w najbliższej partii mam zamiar ustawić lampę już zgodnie ze sztuką - dużo niżej. Więc na logikę to roślinkom będzie cieplej, jak im taki grzejnik przystawię.

 

Btw sorry Bingobum za trzykrotnie wywołanie Cię na początku posta, pisze z telefonu i nie umiem tego naprawić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 coś tam nie tak działa, bo to nie powinno mieć prawa się przegrzewać... mam niemal identyczny zestaw i na regulatorze utrzymuje minimalne obroty 145m3, a temperatura nigdy nie wzrosła poniżej 27 stopni (teraz jest 24 stopnie na 80% wydajności panela)

z wylotu powietrza jakoś sensownie Ci dmucha? bo wydajność jest podawana bez oporów, a być może z filtrem spada do zbyt niskich wartości? jak duży masz otwór wlotowy i na jakiej wysokości? zdecydowanie mniej prawdopodobne, że to problem z przegrzewaniem się lampy ale możesz dotknąć czy jest gorąca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum @bingobum @bingobum @bingobum@Tester

Otwory mają średnicę 100mm. 

Dolna krawędź otworu wylotowego znajduje się kilka centymetrów powyżej góry doniczki.

Wydaje mi się, że powietrze stamtąd dmucha solidnie, czuć wyraźnie powiew.

Lampa jest gorąca. Może nie parzy, ale jakbym miał mocno ją ścisnąć dłonią to wytrzymałbym kilka sekund (oczywiście najbardziej chodzi o radiatory na górze).

Robiłem już takie wynalazki, jak zamontowanie dwóch dodatkowych wentylatorow małych (na USB podłączone do power banku), które wiały do góry, "wywiewając" gorące powietrze do góry boxa.

Dodam, że miałem panel ustawiony na 100%. Teraz powieszę lampe z Pół metra niżej to pewnie wystarczy mniej mocy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój ziomek ma mars hydro 600w a ja lumateka 200w i jego planty mogą liście polerować moim 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...