Skocz do zawartości
13crew

Grow box

Rekomendowane odpowiedzi

  Ma wizję ?a to najwaznisze. Czy ktoś muglby doradzić   przy budowie  Boksa zalety, wady, porady inne sprawy,uwagi Nie wiem czy to się nadaje a czkolwiek podoba mi się strasznie i chce to w salonie. Inni mają barek z alko  a ja chce krzaka ?nie pije  nie jaram  no może czasem jak mnie najdzie.  Znalazły by się poczciwe  osoby które budowały  i mają większe pojęcie  niż ja? To mój pierwszy boks  nirwiem w zasadzie jak to powinno wyglądać  by  było użytkowe. Podam jutro wymiary tej jamy. Mam gdzie ukryć  nie wilki osprzęt. Szuflada  miejsce pod szuflada .. Chcę tam leda ale nie wiem jakiego  kieruję się w stronę  jednej cytryny...... 

IMG_20200605_202055.jpg

Edytowane przez 13crew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13crew musiał byś ścianki porobić, jak tam jest szkło to pozalepiać aby światło się nie dostawało, otwory na wentylacje, na tej powierzchni dwie rośliny trenowane by było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Andi napisał:

@13crew musiał byś ścianki porobić, jak tam jest szkło to pozalepiać aby światło się nie dostawało, otwory na wentylacje, na tej powierzchni dwie rośliny trenowane by było ok

Chciałbym od zewnątrz szyby okleić   nakleja w stylu lustro weneckie. Zdało by to egzamin? 

IMG_20200605_202104.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13crew pomysł o ile mi się podoba to nie wiem czy ma szansę zaistnieć. Jeśli chcesz oglądać krzaka to słabo, bo żeby był ładny to musisz dać mocne światło więc będzie latarnia w pokoju. A jak nie chcesz oglądać to zalepić ścianki grubo więc ładne już nie będzie. A jak wsadzisz słabego leda to będziesz miał kija a nie krzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Wentyl napisał:

@13crew pomysł o ile mi się podoba to nie wiem czy ma szansę zaistnieć. Jeśli chcesz oglądać krzaka to słabo, bo żeby był ładny to musisz dać mocne światło więc będzie latarnia w pokoju. A jak nie chcesz oglądać to zalepić ścianki grubo więc ładne już nie będzie. A jak wsadzisz słabego leda to będziesz miał kija a nie krzaka

Rozumiem. A lustra wenecki. Przecież jest masa foli.? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, 13crew napisał:

Rozumiem. A lustra wenecki. Przecież jest masa foli.? 

no jest masa foli, musiał byś coś odpowiedniego znaleźć i obkleić dokładnie, też o otworach wentylacyjnych nie można zapomnieć przeważnie robi się je po bokach lecz ty masz szkło więc tylną ściankę musiał byś wykorzystać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Andi napisał:

no jest masa foli, musiał byś coś odpowiedniego znaleźć i obkleić dokładnie, też o otworach wentylacyjnych nie można zapomnieć przeważnie robi się je po bokach lecz ty masz szkło więc tylną ściankę musiał byś wykorzystać 

Czy wentylacja z  góry lub od spodu wchodzi w grę?  Mam dostęp do frezarek  rur profili aluminiowych...    A co by było gdybym   naprzyklad  zaciemniał czarna nazuta  całego Boksa i włączał światło w nocy a w dzień naprzyklad  odsłaniał. Czy  roślina by warjoeala?? Myślałem o lustrach weneckich a z przodu o rolecie...   Chociaż  jest też opcja  pleksy takiej jak jest w obrabiarkach CNC.. 

Edytowane przez 13crew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@13crew

8 minut temu, 13crew napisał:

Czy wentylacja z  góry lub od spodu wchodzi w grę? 

u góry to wyciąg się robi od spodu nie słyszałem jeszcze żeby ktoś tak robił wentylacje,

 

8 minut temu, 13crew napisał:

A co by było gdybym   naprzyklad  zaciemniał czarna nazuta  całego Boksa i włączał światło w nocy a w dzień naprzyklad  odsłaniał. Czy  roślina by warjoeala??

pełnosezonówka by nie  zakwitła, automat mógł by się rozwijać ale zależy ile byś świecił światła, narzuta to słaby pomysł, growbox powinien mieć ścianki odbijające światło

zresztą nie rozumiem piszesz że byś zaciemniał narzutą i włączał światło w nocy a w dzień odsłaniał, to poco ta narzuta, popatrz jak użytkownicy w fotorelacjach mają growboxy 

Edytowane przez Andi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Andi napisał:

@13crew

u góry to wyciąg się robi od spodu nie słyszałem jeszcze żeby ktoś tak robił wentylacje,

 

pełnosezonówka by nie  zakwitła, automat mógł by się rozwijać ale zależy ile byś świecił światła, narzuta to słaby pomysł, growbox powinien mieć ścianki odbijające światło

zresztą nie rozumiem piszesz że byś zaciemniał narzutą i włączał światło w nocy a w dzień odsłaniał, to poco ta narzuta, popatrz jak użytkownicy w fotorelacjach mają growboxy 

Dzięki. Będę  zmierzał 2 stronę przedniej pleksy bądź roletki   a szyby zewnątrz lustrem weneckim.pomyzl na wentylacje też mam. Co do leda   powiedz jak byś to ugryzł?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli byś odsłaniał w dzień, czyli wtedy kiedy rośliny mają odpoczywać to możesz je shermić (zmieni płeć na męską). 

Generalnie pomysł kiepsko widzę. Za dużo pierdolenia się z zasłanianiem ścian przez zakrzywienie na górze. Po drugie, będzie się rzucało w oczy. 

Poszukaj czegoś w kształcie prostopadłościanu. Najlepiej jakaś szafka.

Albo kup płytę wiórową i jedziesz. Będziesz miał większe możliwości, żeby dopasować wysokość/ pow. jak chcesz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron zajebisty pomysł wsadzić sobie skrzynię z płyty wiórowej do salonu, no genialne!

@13crew problem ze światłem polega na tym, że one potrzebują mocnego światła. Jak byś chciał po taniości ze słabszym światłem to bedziesz musiał trzymać je nisko nad roślinami a wtedy cały urok szafki szlag trafi. A jak zainwestujesz w mocne światło, żeby mogło być wyżej, to nie będziesz mógł na to patrzeć, tak będzie po oczach dawało. Szczerze nie wiem, jak ugryzy temat, żeby działało jak należy i można to uznać za dekorację. Łatwe, ale nie z taką szafką.

coś w ten deseń, tylko rozmiarami dopasowane.

Może w tej witrynie półkę zrobić z opuszczonym frontem? Nie wiem, tak kombinuję

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl A pomyślałeś, że: 1. skrzynie można czymś obić, 2. można ją wyjebać równie dobrze do piwnicy?

No właśnie! 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Wentyl napisał:

@Aron zajebisty pomysł wsadzić sobie skrzynię z płyty wiórowej do salonu, no genialne!

@13crew problem ze światłem polega na tym, że one potrzebują mocnego światła. Jak byś chciał po taniości ze słabszym światłem to bedziesz musiał trzymać je nisko nad roślinami a wtedy cały urok szafki szlag trafi. A jak zainwestujesz w mocne światło, żeby mogło być wyżej, to nie będziesz mógł na to patrzeć, tak będzie po oczach dawało. Szczerze nie wiem, jak ugryzy temat, żeby działało jak należy i można to uznać za dekorację. Łatwe, ale nie z taką szafką.

coś w ten deseń, tylko rozmiarami dopasowane.

Może w tej witrynie półkę zrobić z opuszczonym frontem? Nie wiem, tak kombinuję

 

Dzięki wielkie. Naszedł mnie trochę inny  pomysł. Może zamontować tam tylko takie światło które będzie wyprowadzać roślinę. Do pewnego czasu?? Ktoś ma pomysł jakiego leda tam wstawić?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik mi też  dla tego jak zobaczyłem go  na sprzedasz za śmieszne 25 euro wpadłem na pomysł by coś z tym kminic 

1 godzinę temu, Aron napisał:

Jeżeli byś odsłaniał w dzień, czyli wtedy kiedy rośliny mają odpoczywać to możesz je shermić (zmieni płeć na męską). 

Generalnie pomysł kiepsko widzę. Za dużo pierdolenia się z zasłanianiem ścian przez zakrzywienie na górze. Po drugie, będzie się rzucało w oczy. 

Poszukaj czegoś w kształcie prostopadłościanu. Najlepiej jakaś szafka.

Albo kup płytę wiórową i jedziesz. Będziesz miał większe możliwości, żeby dopasować wysokość/ pow. jak chcesz. 

To ma się zucac w oczy ?❤️ problem zakrzywianiem? Cika aluminiowa blacha  wypolerowana na lustro góra ?

Środek Boksa w środku 

wysokość 130 

Szerokość  65 

Głębokość 35 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Aron napisał:

@Wentyl A pomyślałeś, że: 1. skrzynie można czymś obić, 2. można ją wyjebać równie dobrze do piwnicy?

No właśnie! 

Ale doczytaleś w pierwszym poście, że zimek chce skrzynkę z roślinką w salonie? Do oglądania, cieszenia się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik Palenie nie jest karalne, bo to tzw. Selbstverletzung (samookaleczanie). Ale posiadanie nasion, kiełkowanie tak. Nawet w ultraliberalnym landzie, NRW,

https://hanfverband.de/faq/ist-der-anbau-von-nutzhanf-in-deutschland-legal

 

Cytat

Privatpersonen, die die Landwirtschaft nicht als Beruf oder selbständig ausüben, dürfen in Deutschland keinen "Nutzhanf" anbauen, egal wie niedrig der THC Gehalt ist und unabhängig davon, ob die Pflanze männlich oder weiblich ist. Jede Zuwiderhandlung stellt einen Verstoß gegen das Betäubungsmittelgesetz dar und es wird Ermittlungsverfahren eingeleitet.

Nie ważne ile plant ma THC, czy jest męski czy żeński.

Wyjątki stanowią cele naukowe, czy biznesowe. 

W arcie nie podali, że można uprawiać odmiany medyczne, ale a odpowiednią zgodą. 

Więc sprawy mają się tak jak u nas: filtr i dyskrecja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...