Jump to content
Tester

Hermafrodyta (herma) marihuany

Recommended Posts

Hermafrodyta czy też potocznie herma marihuany, co to jest ? 

hermafrodyta-marihuany-herma.jpg

Konopie to rośliny które posiadają dwie płcie, żeńską która produkuje kwiatostany, i męską u której na początku powstają jak by "kulki" które potem zamieniają się na "banany" i po czasie otwierają się uwalniając pyłek.  Ale to nie wszystko, konopie mogą czasem przejawiać cechy dwupłciowe - takie rośliny są znane jako hermafrodyci, potocznie "hermy". 

Taka roślina jest mało wartościowa, może pozapylać w pobliżu inne rośliny żeńskie i zamiast topów zostaniesz z mało wartościowymi nasionami które będą w twoich kwiatach. Najczęściej rośliny hermią się z powodów genetycznych, po prostu mają to zapisane w genach, być może nasiona zostały nie poprawnie wyselekcjonowane.

Uprawiając konopie z nasion regularnych możesz trafić na żeńską płeć lub męską. W obecnych czasach nasiona regularne są mało popularne ponieważ producenci nasion produkują nasiona feminizowane, są to takie nasiona z których 99% wyrastają osobniki żeńskie. Nasiona regularne to strata czasu, załóżmy rolnik posadził do swojego boksu 15 roślin konopi, z czego okazuje się że 10 sztuk to rośliny męskie, i powstaje tylko strata czasu i miejsca w boksie, lepiej od razu użyć nasion feminizowanych. Nasiona feminizowane są świetne dlatego, że mamy pewność co do żeńskiej płci.

Rośliny konopi są dwupienne oznacza to, że naturalnie występują jako rozdzielnopłciowe, które dzielą się na żeńskie i męskie osobniki. Feminizowanie nasion jest manipulowaniem genami roślin. W wyniku tego czasem mogą powstać rośliny konopi hermafrodyty (hermy), kupując jakąś ilość nasion feminizowanych tak naprawdę nie da się określić czy trafimy na jakąś hermę, zależy to od jakości producentów nasion. W ostatnich czasach częściej trafiają się roślinki które lekko hermią, rolnicy coraz częściej znajdują męskie kwiaty na żeńskich roślinkach, dochodzi do zapylenia pyłkiem z męskiego kwiatu, w efekcie końcowym trafia się kilka nasion w topach, o ile pojawi się kilka kwiatków męskich na żeńskiej roślinie to nie ma zbytnio co panikować, problem pojawia się wtedy kiedy "jajec" męskich było by dużo, wtedy mogło by dojść do całego zapylenia rośliny w całości, a także roślin żeńskich znajdujących się w pobliżu takiej hermafrodyty.

Jednak mając dobre nasiona, czasami można również przez nieodpowiednie obchodzenie się z roślinami otrzymać herme marihuany, oto kilka czynników które mogą przyczynić się do hermienia konopi

1. Stresowanie roślin:

- ciągle manipulowanie oświetleniem może zhermić roślinę 

- wysoko stresujące i długotrwałe treningi

2. Za wysoka temperatura, (powyżej 30 stopni)

3. Zbyt słaba moc lamp ( dla HPS/CFL optymalnie 50000 lumenów / m2

4. Przesuszanie roślin

5. Duża ilość czerwonego światła, na długi okres wegetatywny konopi 

Najczęściej herma marihuany występuje genetycznie, a czasami możemy sami przez nieodpowiednie warunki i długotrwałe stresy doprowadzić roślinkę do hermienia.

Poniżej zdjęcia przedstawiające normalną roślinę męską i żeńską, oraz właśnie hermy marihuany

żeńska-męska-marihuana.jpg

Normalna roślina żeńska i męska 

Kilka fotek herm 

                    herma-marihuany.jpg

                                                                                

herma-marihuany.jpghermafrotyta-marihuana.jpg

                                                                                                                                 

herma-marihuany.jpg

hermafrodyta-herma-marihuany-konopi.jpg

hermafrodyta-herma-marihuany.jpg

herma-hermafrodyta-konopi-marihuany.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...