Jump to content

Recommended Posts

Choć może to brzmieć skomplikowanie, klonowanie marihuany jest stosunkowo prostym procesem. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić. 

klonowanie-konopi-marihuany.jpg

Klonowanie marihuany oznacza stworzenie kopii rośliny z rośliny macierzystej. Klonowanie to szybki i ekonomiczny sposób na pomnożenie nowych roślin przez plantatorów konopi indyjskich. Wyjątkowym jest to, iż klon posiadał będzie te same geny co rodzic. Oznacza to, że nowe rośliny będą miały takie same właściwości i cechy. Jeśli sklonujesz roślinę żeńską, możesz być pewien, że nowa roślina również taka będzie. Dzięki klonowaniu możesz kopiować swoją ulubioną odmianę, która ma dużą moc, dobry smak i wydajność i możesz ją uprawiać cały czas pobierając klony.

klonowanie-marihuany.jpg

Dzięki klonowaniu konopi możesz zachować swoje najlepsze rośliny praktycznie na zawsze! Najczęściej w dużych halach uprawowych gdzie rośliny liczy się w setkach przeważnie uprawiane są z klonów, dzięki temu jest oszczędność czasu i pieniędzy oraz każda roślina jest praktycznie identyczna, nie ma tak jak w przypadku nasion, że zdarzają się różnie wyglądające rośliny z jednej odmiany.

Klonowanie marihuany polega na przecięciu kawałka rośliny i dania jej możliwości rozwoju nowych korzeni z jej łodygi. Jednak, jeżeli szukałeś już informacji na ten temat w internecie to z pewnością wiesz, że istnieje wiele opinii dotyczących najlepszego sposobu klonowania, niektóre metody mogą się nieco różnić między sobą. Aby zacząć prawidłowo klonować, pierwszą i najważniejszą poradą jest to, aby zawsze wybierać najlepsze i najzdrowsze rośliny do tego procesu. 

klonowanie-konopi-marihuany.jpg

Jak konkretnie klonować marihuane ?

Pierwszą rzeczą którą musisz zrobić jest ocena czy marihuana jest gotowa na klonowanie. Najlepszym momentem na pobranie klonów jest kiedy  roślina trochę podrośnie i posiada liczne gałęzie. Kiedy masz już roślinę która gotowa jest na klonowanie musisz oczyścić i zdezynfekować narzędzia. Wiedz, że świeżo ścięte klony są bardzo wrażliwe na działanie bakterii, drobnoustrojów i brudu, więc czyste narzędzia i czyste miejsce pracy są niezbędne do odniesienia sukcesu. 

klonowanie-konopi-marihuany.jpg

Najlepszym miejscem u rośliny na cięcie jest tam, gdzie powstaje nowe rozgałęzienie. Trzeba ciąć trochę poniżej nowej gałązki pod kątem 45 stopni. Każde cięcie powinno mieć długość 10-20 cm. Jeśli u dołu ścięcia znajdują się jakieś liście, to pozbądź się ich. Jeśli szczepka ma zbyt wiele dużych liści, to tracić będzie energię na fotosyntezę, a energia ta powinna być teraz lepiej przeznaczona na ustanowienie nowych korzeni. 

Niektórym klonom wystarczy do szczęścia tylko woda, ale produkty do klonowania konopi mogą pomóc im ustanowić korzenie w szybszym czasie.
Produkty do przeszczepiania zazwyczaj dostępne są w postaci proszku lub żelu. Dolną część sadzonki zanurzasz w żelu lub proszku od razu po odcięciu, aby uszczelnić to miejsce. Niektórzy hodowcy używają i żelu i proszku – jedno po drugim. Najlepiej, gdy przeczytasz instrukcję, aby wiedzieć jak prawidłowo stosować produkt. 

Następnie klona umieszczasz w podłoże np. ziemi, wełny mineralnej, czy specjalnych kostek do ukorzeniania. Zrób dziurkę w podłożu aby umieścić klona, nie rób tego na siłę. Umieszczonego klona w ziemi podlewasz czystą wodą, natomiast wełnę mineralną czy kostki do ukorzeniania dobrze jest namoczyć.

klonowanie-marihuany.jpg

Jak dbać o klony ?

Klony marihuany powinny być umieszczone w przyjemnych, ciepłych i wilgotnych warunkach, najlepiej w propagatorze, trzeba często je zraszać wodą i należy utrzymywać wysoką wilgotność ok. 80%. Idealna temperatura dla nich waha się w zakresie temperatury pokojowej 23-26 ° C. Jeśli chodzi o właściwe oświetlenie, najlepiej zastosować słabe żarówki CFL lub specjalne światło dla sadzonek. Do zastosowań na większą skale warto zaopatrzyć się w ukorzeniacze z podgrzewaną matą, które zapewniają odpowiednie warunki klonom konopi.

klony-marihuany-konopi.jpg

Prawidłowe ucięcie klona pod kątem 45 stopni

Czy można klonować marihuane bez ukorzeniacza ?

Można to zrobić jednak klonowanie przeważnie potrwa trochę dłużej i zdarzyć się może, że klony się nie przyjmą. Dlatego lepiej jest zastosować ukorzeniacz dlatego że jest to nie duży wydatek a pomaga znacząco w klonowaniu.

klonowanie-marihuany-konopi.jpg

Czy klonowanie automatów jest możliwe ? 

Teoretycznie tak, można sklonować automaty jednak jest to działanie bez sensu. Automaty posiadają krótki okres fazy wegetatywnej, zaczynają kwitnąć bez względu na to ile mają światł, zakwitają nawet przy 24h ciągłego świecenia lampą. Dlatego po pobraniu klona z rośliny automatycznej mija się trochę z celem, zanim klon wykształci korzenie i zacznie rosnąć, to po niedługim czasie zacznie kwitnąć. W roślinach nie automatycznych tego typu problem nie występuje, po prostu ustawiamy światło w trybie wegetatywnym i roślinka z klona może sobie rosnąć i spokojnie nadrobić czas który straciła będąc ukorzeniana.

klonowanie-marihuany.jpg

Ukośne ucięcie klona

klonowanie-marihuany.jpg

Zanurzenie w ukorzeniaczu

klonowanie-konopi.jpg

Wsadzenie klona w podłoże

klonowanie-automatów.jpg

Podlanie wodą

klonowanie-automatów.jpg

Spryskanie klonów

klonowanie-automatów.jpg

Spryskanie od środka propagatora

klonowanie-marihuany.jpg

Gotowe

klonowanie-marihuany.jpg

Klony umieszczone pod świetlówką 

klonowanie-marihuany-konopi.jpg

klonowanie-konopi-marihuany.jpg

klonowanie-marihuany.jpg

klonowanie-marihuany.jpg

Teraz jedynie co Ci pozostało to czekanie na pojawienie się korzeni, jeśli wszystko dobrze zrobiłeś to bądź cierpliwy, może to potrwać kilka dni. Klonowanie marihuany jest świetną metodą na pomnażanie roślin, jednak trzeba zapewnić im odpowiednie warunki aby klony mogły się prawidłowo ukorzenić.
                                                                                       

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marcel  We wczesnej fazie kwitnienia tez idzie, ale dluzej dochodza do siebie bo musza sie zrewegowac. Tak ze w idealnym przypadku powinno sie  tak jak napisal @Tester  pobierac klony  z roslin ktore sa w fazie wegetatywnej.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do umieszczania w ukorzeniaczu. Wkładam tylko na chwilę do żelu i od razu do ziemii czy trzymam dłuższy czas i wtedy do ziemii?

Jak z nawożeniem klona? Traktować go jak roślinę, która dopiero wykiełkowała czy raczej tak jak na początku fazy wegetatywnej?

W miejscu cięcia u rośliny matki zrobić coś dla ukojenia? 

W poprzednich komentarzach wspomniano, że lepiej ukorzeniać w domu niż na outdoor. Co w przypadku gdy mam folie i dodatkowo przykryje propagatorem? Wydaje mi się, że zapewnie w ten sposób dobre warunki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Amnumnate maczasz w żelu i do gleby, podlewaj wodą i zraszaj 

14 minut temu, Amnumnate napisał:

W miejscu cięcia u rośliny matki zrobić coś dla ukojenia? 

nie 

15 minut temu, Amnumnate napisał:

Co w przypadku gdy mam folie i dodatkowo przykryje propagatorem? Wydaje mi się, że zapewnie w ten sposób dobre warunki.

jak folie, propagator wystarczy i zraszasz żeby wilgotność wysoka była 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, LiitlebigWeed napisał:

do klonowania może być Root!t Rooting Gel czy musi być to akurat clonex ??

może być

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...