Skocz do zawartości
Muci3k

Automat rośnie bardzo wolno

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano to mój pierwszy raz z sadzeniem mam takie pytanie ponieważ mój automat rośnie bardzo wolno aktualnie stoi na parapecie i jest centralnie wystawiony do słońca które pojawią się mniej więcej o 11. Rośnie już bodajże 3 tydzień od kiełkowania i jest bardzo mały mniej więcej 5cm ma 2 duże liście i wychodzą 2 kolejne ale trwa to już tydzień i dalej nie mają centymetra coś z tym zrobić czy się nie martwić nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ile godzin dziennie masz słońca na parapecie? Jak często podlewasz? Pokaz zdjęcie to łatwiej będzie pomóc

Edytowane przez SicWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tester napisał:

@Muci3k tak to jest jak się nie zapewni roślinie warunków

Czekam aby ją wysadzić do ziemi na spota 

 

3 godziny temu, SicWolf napisał:

Przez ile godzin dziennie masz słońca na parapecie? Jak często podlewasz? Pokaz zdjęcie to łatwiej będzie pomóc

Od 11 do 20 aktualnie to nawet 20:30 takiego naprawdę mocnego a promienie to mogą nawet wcześniej, nie podlewałem przez 2 dni tak to codziennie 

20200531_161648.jpg

Edytowane przez Muci3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od nasionka minęły już spokojnie 2 tygodnie 

1 godzinę temu, fxxx1337 napisał:

Nie możliwe jest, że ma 3 tygodnie.

 

16 minut temu, doominik napisał:

@Muci3k Wygląda na kilka dni a nie 2 tygodnie

Nie jest to żadna pajęczyna a kurz pyłki 

 

Godzinę temu, SicWolf napisał:

@Muci3k zauważyłem pajęczynę pod liściem, czy nie masz tam jakiegoś robactwa, dziwne, ze ta roślinka jest taka licha jak na tyle dni 

I też dziwię się bo kilka dni rosła szybko a teraz stanęła prawie w miejscu może przenieść na spota? 

Dodam jeszcze że sama roślina bardzo wyciągnęła się do góry do słońca ale wątpię że to przez to aż tak zahamował się jej rozwój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muci3k jeśli mówisz, ze to kurz to może zbyt częste podlewanie sprawiło, ze korzenie zaczęły gnić?  Sprawdź wątek o przędziorkach bo ta pajęczyna jest podejrzana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SicWolf napisał:

@Muci3k jeśli mówisz, ze to kurz to może zbyt częste podlewanie sprawiło, ze korzenie zaczęły gnić?  Sprawdź wątek o przędziorkach bo ta pajęczyna jest podejrzana 

Na 1000% nie jest to pajęczyna tylko pyłek. Jeśli korzenie zaczęły gnić to co zrobić? Dałoby się uratować co kolwiek rośliny nigdy nie przelałem ma wilgotną ziemię nie za mocno nie za slabo według mnie ok. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Muci3k napisał:

Dodam jeszcze że sama roślina bardzo wyciągnęła się

Uff już się bałem, że ktoś ją naciągał ?

7 minut temu, Muci3k napisał:

Na 1000% nie jest to pajęczyna tylko pyłek

Ale te pyłki na czym się osadziły i to coś wygląda jak pajęczyna. To mógł być zwykły pjajonk, nie stresuj się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Wentyl napisał:

Albo jakiś farfocel zaleciał do boxa. U mnie sierści ciągle fruwa, ciekawe jaka by była burza mózgów jakbym zapytał co to może być ?

Stoi na parapecie więc to że naleciało coś na nią to normalne chyba jak pyłek przyleci w momencie gdy robiłem to zdjęcie tam był teraz już go nie ma a nic z nim nie robiłem także pajęczyna to nie mogła być 

Ale pozostaje pytanie co zrobić żeby zaczęła rosnąć wydaje mi się chyba że teraz jest już większa ale może to złudzenie jakieś rady? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muci3k mam jedną - cierpliwość. Jedne rosną szybciej a inne wolniej. Z moją mnie szlag trafiał bo ludzie, z którymi zaczynałem (np. @Morenn) mają już duże, kwitnące krzaki a moja wegowana jest 2 miesiące i ciągle przełączyć na kwitnienie nie mogę. I nic nie poradzę, trzeba czekać. Nie ma żadnego soku z gumijagód, którym podlejesz i na drugi dzień będzie duża. Może ją zablokowało pH, może nasiono stare, może brak jakiegoś pierwiastka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Wentyl napisał:

@Muci3k mam jedną - cierpliwość. Jedne rosną szybciej a inne wolniej. Z moją mnie szlag trafiał bo ludzie, z którymi zaczynałem (np. @Morenn) mają już duże, kwitnące krzaki a moja wegowana jest 2 miesiące i ciągle przełączyć na kwitnienie nie mogę. I nic nie poradzę, trzeba czekać. Nie ma żadnego soku z gumijagód, którym podlejesz i na drugi dzień będzie duża. Może ją zablokowało pH, może nasiono stare, może brak jakiegoś pierwiastka. 

No to będę czekał zobaczymy liczę na to że nic jej nie jest i da radę urosnąć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...