Skocz do zawartości
Dawid

60x60x140, 4x AUTO BIG DEVIL XL, Citzen 6ver.CLU058 150W, Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

@Dawid Widzę, że masz podobną zajawkę jak i ja z tymi paprykami. ? Mnie doradzali, żeby siać je w grudniu, to plony będą we wrześniu. 

I niestety CR mi nie smakuje. Bhut Jolokia Red mi najlepiej podchodzi. Wiadomo CR wymiata, ale kapsaicyna zabija smak całej potrawy.

Planuje nawet zrobić jakiś sos BJ + MJ i dać na pizze/ do burgerów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron ją z mieszanki papryk robiłem w zeszłym roku kiszonkę. Były tam cayenne, jalapeno, carolina, Scorpions, jolokia a do kiszenia dodałem goździki. Mam teraz kozacki siuwar a jak z zalewą zblenduje to w ogóle sos mistrzowski.

@Dawid elegancki box. Niski ale na początek wegetacji może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue wez 1 ostrą chilli natnij lekko w wsadź do butelki dobrej wódki/bimbru na tydzień. Chyba, że lubisz pluć ogniem to dłużej. Polecam bimber, wiadomo ? mi każda czysta sklepowa smakuje i pachnie apteką

Ogólnie do nalewek robię bimber 35-40% 1l w 2l butelce do tego szklanka węgla aktywnego i do lodówki na kilka dni. Co jakiś czas mieszam. Wychodzi czysty bez zapachów, idealny do nalewek

Edytowane przez Bimbrownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ja kiedyś robiłem miód pitny z chilli, której notabene nie było czuć. A sam miodzik mistrzowski, bo doszła jeszcze do tego czekolada i goździki. Miał dojrzewać 5 lat, ale nie wiem czy rok był ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik to kolorowe to Numex Twilight? Bardzo ją lubię. Miałem Habanero pomarańczowe, białe, czekoladowe, ale i tak numex mi najbardziej podszedl. BJ nawet nie próbowałem, mam teraz w planach satans kiss, takie małe kuleczki, ponoć dobre ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie nie lubię ostego haha więc hoduje je z czystej zajawki. 20 krzaków mam teraz na balkonie, 10 w małym grow boxie i 6 sadzonek w tym najmniejszym pudle własnej roboty :D

@EneDueMam patent na to, że jest niski :D dokupuje się takie ringi jak na zdjęciu i możesz w nieskończoność zmieniać wysokość :D20200609_171205.thumb.jpg.ac68e7e39df7147e1837296db3542863.jpg

 

Później wrzucę zdjęcia dziewczyn bo codziennie tam zaglądam i wydaje mi się, że sie nic nie dzieje a jak porównam z zdjęciami to jednak się dzieje  :D Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 16.

 

Coś się zaczyna dziać, dzisiaj podniosłem trochę lampę, żeby roślinki się trochę wyciągnęły bo mam wrażenie, że bardziej rosną w "szerz" niż do góry.

20200609_203852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano. Problem mega nietypowy. Mój psiak złpał parwowirusa. Wirus ten jest na tyle skurw****, że będę musiał prawdopodbnie ozonować mieszkanie, żeby się go pozbyć. Na czas ozonowania będę musiał zatkać wszystkie otwory wentylacyjne w namiocie na czas około 3h, myślę że z tym roślina sobie poradzi bez problemu. Pytanie  o światło, noc mam ustawioną od 11 do 18, czy jeżeli ozonowanie wypadło by w innych godzinach i będę musiał przedłużyć noc, to nic się moim automatom nie pochrzani? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 19.

Tak to wygląda, lewy dolny róg-roślina zamuliła bo jej niechcący złamałem głowny szczyt :D może się zrośnie. Reszta chyba leci elegancko?

20200612_204446.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Szym napisał:

a co pies złapał ? masz ozonator ?

 

21 godzin temu, Dawid napisał:

Mój psiak złpał parwowirusa. Wirus ten jest na tyle skurw****, że będę musiał prawdopodbnie ozonować mieszkanie

Drogi Panie @Szym chyba już wszystko wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szymparwowirus, który prowadzi do parwowirozy u szczeniaka. Najbardziej niebezpieczna choroba u szczeniąt. Wirus ten w odchodach potrafi przeżyć 12msc, więc taki z niego skurwiel. Nie mam ozonatora. Zamówioną mam już firme.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 21.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy. Złamany szczyt zaczyna się zrastać i roślinka też zaczyna rosnąć :D

20200614_204153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie Ci to idzie, lat będziesz jeszcze robić czy odpuszczam? A pytanie z innej beczki co dawałeś na spody doniczka żeby korzenie nie pochodziły, bo mam zamiar też zrobić z foli lubelskiej i wsadzić do boxa 5szt tylko że ja mam 120 wysokości a ty wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 22.

siemano, czy mnie się tylko wydaje, czy one rosną jak szalone :D Dołożyłem dziś filtr węglowy bo już za bardzo czuć było na chacie.

20200615_223404.jpg

 

20200615_223428.jpg

Edytowane przez Dawid
obrócenie zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...