Skocz do zawartości
Tester

Indica vs Sativa - jaka jest różnica

Rekomendowane odpowiedzi

Indica vs Sativa – różnice 

Rośliny konopi dzielą się na Indica I Sativa, oraz różne hybrydy np 60% Sativa 40% Indica. Dla niewiedzących co to oznacza zapraszamy do przeczytania tego krótkiego tekstu, aby poznać różnice pod względem Indica i Sativa.

    indica_vs_sativa.jpg 

                                                                                                    Porównanie kwiatostanów, indica ma przeważnie bardziej zbite topy 

Działanie

Paląc sative doświadczasz działania pobudzającego, chce ci się śmiać, działa na umysł, haj jest energetyczny, bardzo dobrze nadaje się w ciągu dnia. 

Natomiast Indica to kanapowiec, ma działanie relaksujące, intensywnie oddziałuje na ciało, przy większych dawkach działa nasennie.

Każdy ma swoich faworytów, niektórzy wolą sative inni indice, Sative wolą ci którzy lubią działania euforyczne natomiast Indice ci co lubią mocny high.

 

         indi.jpg 

                                                                                                             indica-vs-sativa_1024x1024.jpg

 

Hybrydy 

Odmiany marihuany są różnie krzyżowane efektem tego powstają wspaniałe hybrydy. Hybrydy są wspaniałe, z tego względu że palacz może doświadczać całe spektrum działania, zarówno sativy jak i indyjki, taka mieszanka genów zapewnia wspaniałe doznania. Poniżej zdjęcie poszczególnych liści marihuany według genów.

                                Inner-Leaves.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole palić Sativy haj jest bardziej energetycznych dobrze mi się przy tym robi rożne rzeczy :yummy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poleci najlepszą odmianę sativy, która jest najmniej zbliżona do Indii, a która sprawi, że będzie mi się chciało rozmawiać z ludźmi? Bo po indice to ciężko mi słowo wydusić heh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 O takie coś właśnie mi chodzi, bo za mało gadatliwy jestem 😄

https://www.leafly.com/strains/lemon-haze

opinie też ma dobre. 

Ps. Jest tu gdzieś coś typu "podręcznik" ze sprzętem jaki trzeba zakupić konkretnie, by móc wyhodować roślinkę w domu? Bo świeżak jestem a nie chce latać po tematach, bo jak zacznę kupować co ktoś poleca to pewnie nie będzie pasować jedno do drugiego i stracę tylko kasę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filozof Z ulicy dostałem rzekomo amnezję, ale działało na mnie jak typowa indica, więc może to tylko z nazwy było. Ale troszkę cytryną było czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@00damian89@wp.pl albo przesadziłeś z ilością 

 

@00damian89@wp.pl ale jeśl chcesz coś takiego energicznego że będziesz aż za bardzo energiczny jak po koksie to SUPER LEMON HAZE od green housa ja akutalnie uprawiam ją mozesz btw zobaczyc moja fotorelacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Filozof Dzięki za cenne wieści 🙂 Gdzie mogę zobaczyć tą fotorelacje? 

@Piotr111111 @Filozof Dobra znalazłem, pięknie i tyle krzaków marzenie. Ja planuję dopiero pierwszego zacząć i szukam właśnie fajnej sativy takiej właśnie mocno pobudzającej, myślałem o Jacku hererze, ale teraz zastanawiam się czy nie lepsza będzie właśnie ta super lemon.  
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@00damian89@wp.pl no zobacz opinie ludzie mówią że super lemon haze dla tego została tak nazwane to taki lemon haze na sterdyach rozni sie tylko tym ze w o wiele daje energi ale to pierwsze co poczujesz to przyplyw energi jak chcesz jak skoncze uprawe moge dac 1 g paczkomatem dla testu dla ciebie trzeba sobie pomagac 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 To by było wspaniałe wypróbować, problem w tym, że mieszkam w Anglii 😁 Mimo wszystko dzięki za taką ofertę bracie, to się ceni. No chyba że we wrześniu gdy będę na urlopie haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@00damian89@wp.pl  ziomeczku pierdol tego Super Lemon Haze. Tylko ludzie którzy nie jarali dobrej sativy go polecają, bo nie mają punktu odniesienia do zajebistych pobudzających sativ wiec po częsci są usprawiedliwieni. To nawet na papierze ten Super Lemon Haze wygląda słabo bo to Lemon Skunk  (czyli cos co nie pobudza) x Super Silver Haze czyli haze ale i skunk i northern light czyli klasyczna usypiająca indika.

Kup se choćby Bangi Haze z Ace Seeds, to z takich ogolnodostępnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dutch Pasion „Euforia”, Divine Seeds „ Pablo Escobar i hybryda Sensi Seeds „Erly Skank”, na radosną energetyczną bombę polecam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...