Skocz do zawartości
MateooshWWY

Próba nr 2 opadają liście? 40w led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Podjąłem próbę wychodowania swojej mery w domowych warunkach, ma już ok półtorej tygodnia i cos mi nie pasuje w jej rozwoju. Nie ma siły stać na własnej łodydze, musi być podpierana patyczkiem do szaszłyków i liście wydają mi się ze ciagle są opadnięte. Staram się nie przelewać roślinki, doniczka sporych rozmiarów, ziemia nowa do upraw, perlit, oświetlenie naturalne z parapetu + 40w lampa led nawóz florvit do roślin zielonych w małych ilościach. Odmiana Purple kush XXL z Auto Space autofliwering feminizowany, jest to drugie podejście pierwsza złamała się i miała brązowe naloty na liściach ta rośnie dużo lepiej od tej pierwszej ale ciagle opada, co może być nie tak? Pozdro!

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kwestia taniego światła (koszykara). Co do podlewania to nie bój się wysuszenia, spróbuj podlewać rzadziej.
Teraz radzę przenieść do większej doniczki i podsypać ziemią aż po te pierwsze listki. Ona za jakiś czas z tej łodygi puści sobie korzenie a nie będzie potrzebowała patyczka ?

Poczekaj troche aż ziemia się podsuszy (będzie bardziej zwarta) i przesadź ?

Pozdro i z fartem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gelarq

5 minut temu, Gelarq napisał:

Poczekaj troche aż ziemia się podsuszy (będzie bardziej zwarta) i przesadź

Przy przesadzaniu trzeba zlać mocno wodą właśnie żeby się nie rozwaliła. Przesuszona ziemia jest sypka i się kruszy. Logiki trochę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem sobie, skoro słonecznik odwraca się w stronę słońca, to może mery tez zachowa się tak samo - bingo, wcześniej naświetlalem ja od boku, teraz kiedy dałem lampe nad już listki wstały pięknie a minęło raptem 1.5h od zmiany pozycji światła, zobaczymy jak będzie dalej ? z posadzeniem głębiej pomyśle, wydaje się to dobrym rozwiązaniem 

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak nic  z tego nie bedzie, bo ma za malo swiatla. Chyba ze ja pod slonce wywalisz na dobrego spota.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@CheMsKuN wystawiam ja jak najwiecej na słońce, kiedy tylko się da ta lampa to dodatek tylko ? zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, to pierwsza moja uprawa ? jakieś rady co do przesadzenia? Jak się za to zabrać żeby nic nie zniszczyć?

Edytowane przez MateooshWWY
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateooshWWY Moja rada jest taka, ze jak chcesz ja trzymac indor to potrzebujesz boxa i lepsze oswietlenie. Jesli chcesz ja przesadzac, to najpierw lekko przesusz ziemie  i dzialaj.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, CheMsKuN napisał:

@MateooshWWY Moja rada jest taka, ze jak chcesz ja trzymac indor to potrzebujesz boxa i lepsze oswietlenie. Jesli chcesz ja przesadzac, to najpierw lekko przesusz ziemie  i dzialaj.

Dzięki, spróbuję zbić jakiegoś boxa i dołożyć jeszcze jakąś lampe, możesz polecić coś niedrogiego co da jakiś efekt? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MateooshWWY  Wersja tania na jednego krzaka https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-35w

Tam juz siedzi dioda COB CXA2520 x2 bedziesz bardziej jak zadowolony. Wersja troche drozsza na 4 krzaki https://ledam.pl/product/panel-cree-cxa2520-grow-led-60w


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minęło pare dni, roślinka odżyła zaczęła wydawać z siebie zapach wyglada na silna dołożyłem jej oświetlenie z góry led 3000k 2020 lumenów 28W + fioletowa żarówka z pierwszego postu + jakaś zwykła żarówka która miałem pod ręka bo wolna lampka została mi. Przed chwila zauważyłem na liściu ze lekko się zawija i ma dwie żółte plamki, co to może być? Jest to tylko na tym liściu + jest lekko przekrzywiona i ten liść jest najbliżej lampy, czy może być to przypalenie od światła? 

3270A8F4-8CB6-4281-A1CC-D0086F14DC2C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie przeuszac ziemia ciagle wilgotna podlewam co 3 dni wczoraj wydaje mi się ze przelałem nawet dołem wywaliło cała podstawkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...