Skocz do zawartości
cichociemny

Pierwszy raz, niedobory ?

Rekomendowane odpowiedzi

 @Tester niestety, cos ja poskrecalo i dodatkowo wiatr finalnie zerwal lodyge, szukalem info na temat klonowania, jak mysliscie, dobrze mi to wyszlo ? dobrze rozumiem, ze zaleca sie trzymanie takiej lodygi w przyciemnionym miejscu do wypuszczenia korzeni ? Zastanawia mnie tez czy nie przyciac lodygi z dolu, bo jest tak wyzarta delikatna dziura na 1cm jakby przez robaka i zeschnieta, nie przeszkodzi to w puszczeniu korzeni ?  

20200626_235249.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny utnij tą łodyge tak jak jest w poradniku, który Tester podrzucił. Klony potrzebują światła. 

Przeczytaj poradnik, ja z niego korzystałam ostatnio i wszystkie klony mi wyszły. ? Nie wiem czy w poradniku jest napisane, ale jest też opcja z użyciem aloesu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @Farmerka @Tester 
A probowaliscie tej metody w wodzie ?
Z tej metody  co wkleiles, rozumiem, ze musialbym kupic ukorzeniacz i trzymac ja pod swietlowka w boxie , a  nie mam dobrych warunkow, aby utrzymywac dobra  wilgotnosc i dostepna w domu tylko jarzeniowke 30W. I nie rozumiem, dlaczego w twojej metodzie trzeba naswietlac rosline, a metoda w wodzie nie mozna ja wystawiac na slonce tylko trzymac na parapecie, dobrze rozkminiam ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam 2 swoje pierwsze rośliny , jedna mnie nie pokoi przy czym obie były outdoor lecz przesadzone zostały iż taka była potrzeba logistyczna , aktualnie stosuję do większej biohumus z azotem do roślin kwitnących. Chętnie wysłucham opinii bardziej zaznajomionych osób i wysłucham rad przy czym też proszę o ocenę sytuacji w pierwszej większej roślinie

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...