Skocz do zawartości
cichociemny

Pierwszy raz, niedobory ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam po schematach co moze byc przyczyna, ale kompletnie nie potrafie tego zweryfikowac i prosze o pomoc, mianowicie co moze byc przyczyna zmiany koloru. 

 

 

Z gory dziekuje za odpowiedz ! 

IMG_3309.jpeg

IMG_3308.jpeg

IMG_3312.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny na tych dwóch pierwszych zdjęciach jest zdrowy krzak a tego mniejszego podlej bo ma chyba suchą glebę 

zresztą wszystkie podlej w donicach szybko ziemia wysycha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tester @SicWolfTen maluch to northern light, a wieksze to og kush, nie pryskam niczym tylko podlewam codziennie woda z tera grow - plagron, ziemia nie jest jakas zbytnio sucha i pomyslalem, ze moze jednak za duzo podlewam i popalilo, przerzucilem 3dni temu  do wiekszych donic, ziemia sklepowa z perlitem i dodalem troszke kalku. Jesli chodzi o trening to  zaczynac na og trening lst czy moze jakis fimming lub topping ? A moze lepiej bedzie dac im jeszcze kilka dni. 

 

Zdjecia z innej perpektywy. Jest to moja pierwsza przygoda i bardzo mi zalezy, zeby przezyly ? Chce tez kupic ph control, ale kompletnie nie wiem jaki bedzie tani i wiarygodny, czy ten zolty (popularny z tego co widze) bedzie dawal wiarygodny pomiar ? 


Dzieki za zainteresowanie ? !

IMG_3317.jpeg

IMG_3318.jpeg

IMG_3323.jpeg

IMG_3322.jpeg

Edytowane przez cichociemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny na szybko wygooglowalem plagron i piszą, ze to nawóz o silnym stężeniu wiec jeśli lejesz codziennie to już masz odpowiedz co im dolega ? Ziemia, która kupiłeś zawiera w sobie składniki odżywcze wiec przez pierwsze dwa tygodnie lej sama woda dopiero później stosuj nawozy a teraz albo przepłucz donice sama woda albo zostaw i obserwuj 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Tester  jeszcze jedno pytanie, bo nie chce zakladac nowego tematu, mianowicie mam mixa z Green House Seeds, 3x white widow 2x white rhino, to te kolorowe nasionka,  niestety mija dzisiaj juz 5 dzien i kompletnie sie nie otworzyly, nie wiem czy wyslalmi mi jakies stare nasionka czy ja cos zle robie (choc watpie) bo inne w tym samym pojemniku z wacikami wykielkowaly w 2 dni. Gdzies wyczytalem, ze jesli nasionka sie nie otworza to zaleca sie je wsadzic do mocnej czarnej herbaty ( wystygnietej ? )  

jeszcze raz dzieki za pomoc dobra duszo? 

Edytowane przez cichociemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny

17 minut temu, cichociemny napisał:

Gdzies wyczytalem, ze jesli nasionka sie nie otworza to zaleca sie je wsadzic do mocnej czarnej herbaty ( wystygnietej ? )  

to mit pewnie jakiś

 

@cichociemny do dwóch tygodni jak nie wykiełkują to do wywalenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester ok, zatem trzymam do 2 tyg. W teorii z ta herbata, chodzi o zawarta teine powinna zmiekczyc skorupke i latwiej mialoby wykielkowac, sprobuje z jednym nasionkiem, moze a noz sie uda. Jeszcze jedna kwestia, wyrosly mi juz pierwsze lodygi w kubeczkach i mam  37W swietlowke i sie zastanawiam czy moze nie potrzymac ich z tydzien/dwa pod ta swietlowka w odleglosci 5-10 cm, czy lepiej bedzie wyrzucic je na slonce i niech sobie rosna na dworze w doniczce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cichociemny  Spsob z cherbata stosuje sie na bardzo starych kilkunastoletnich, czy tam nawet kilkudziesiecioletnich pestkach, i to nie jest zaden  mit. W Twoim przypadku obstawial bym na lipne pestki. W sloneczne dni wystawiaj pod slonce, jak trafi sie zla pogoda pod lampe.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EneDue @Tester @CheMsKuNkurde panowie, czuje ewidentnie, ze czegos jej brakuje, ale nie potrafie rozkminic czego, stan sie pogarsza ? Myslalem, ze to moze kwestia magnezu ? zdjecie, az tak tego nie oddaje, ale liscie zaczynaja zolknac glownie w jednej roslince, na gorze tez koncowka cos sie wysuszaja ? 

IMG_3344.jpg

IMG_3343.jpg

IMG_3345.jpg

Edytowane przez cichociemny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester wlalem kilka dni temu za duzo Tera Grow z PLANTGRON i glowkuje, ze to moze byc przyczyna, ale z drugiej strony ogladajac zdjecia i opisy z tabeli niedoborow wiele przykladow mi pasuje i mam sajgon w glowie ? podlewam codziennie, jak wsadzam palca to ziemia jest wilgotna na poziomie 4 cm i watpie, ze to kwestia nawodnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...