Skocz do zawartości
CalVin47X

Fotorelacja Ak47 3x Peyote Critical1x . Led 100w 6000lm

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Wczoraj wsadzone do ziemi dzisiaj im trochę pomogłem zdjąłem skorupkę po prawej ak po lewej Peyote mam jeszcze 2 AK ale chciałbym żeby całkowicie wykiełkowały w chusteczkach tak abym mógł wsadzić już małą sadzonkę gdyż mam problem z wychodzeniem nasion z ziemi czy tak też da radę Dodam jeszcze że to nie są automaty

20200528_173446.jpg

Edytowane przez CalVin47X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jestem świeży ale nie widzialem na zadnym forum zeby panny caly proces kielkowania mialy w chusteczkach. A przeczytalem wiecej przed sadzeniem niz przez 5 lat studiów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CalVin47X to jak Ci się zdarzyło i udało się nie uszkodzić i rośnie to jak chcesz. Robisz to na własne ryzyko więc kielkuj jak chcesz. Jak dla mnie to możesz nawet w święconej wodzie nasiona moczyć jeśli to ma pozytywnie wpłynąć na cały proces rozwoju rośliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A więc dwa następne AK poszły w ziemię pH 5. 6,5 wymieszana z dolomitem i perlitem na razie wsadziłem w małe kieliszki i przykryłem butelką ziemie jak i butelkę zwilżyłem względu na panującą temperaturę w boksie która wynosi 30 stopni poroskładałem też namoczone szmatki na razie wilgotność jest na poziomie 45 50% jutro dam znać co i jak

 

 

PS Peyote chyba uszkodziłem a raczej za wcześnie zdjąłem skorupkę zobaczymy czy do jutra coś ruszy jeśli nie no to Wywalam

Edytowane przez CalVin47X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wentyl bo jak tak zostawiam to jakoś mi nie chcą wyjść I parę razy tak miałem więc rozkopałem zdjąłem delikatnie skorupkę z nasiona i zaczęło rosnąć nie wiem dlaczego mam taki problem z wyjściem Ale jak zostawiam i nic tam nie ruszam To w ogóle nie wychodzi po tygodniu rozkopuje a tam Nic się nie dzieje jakby kiełki Martwe a staram się robić wszystko tak jak należy nie przelewamy nie przesuszam daje im czas i nic się nie dzieje za głęboko też nie wsadzam za mocno też nie przysypuje No nie wiem czemu mam z tym taki problem

Albo też często mam tak że kiełkuje na wacikach Jest wszystko spoko wsadzam do ziemi i nic kiełek stoi w miejscu nie rośnie nic a nic bo jak go na przykład rozkopuje po kilku dniach to nawet milimetra nie urósł

Teraz zrobiłem trochę inaczej bo jak wsadziłem kiełek do ziemi to nie przysypałem całkiem nasiona zostawiłem tak kawałeczek może teraz zacznie rosnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ten pierwszy AK ma 2 dni drugi Wyszedł dzisiaj ten większy jakoś się wyciąga chociaż lampę Mam ustawioną Bardzo nisko może dlatego że mam spore Go boxa Dzisiaj postaram się go zmniejszyć

20200530_153609.jpg

20200530_153756.jpg

Edytowane przez CalVin47X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu ludzie mają takie problemy z tym kiełkowaniem. Woda 24h potem na chusteczki i w ciemne miejsce, do 3 dni jest kiełek i wsadzić do gleby nie za głęboko i troszkę przysypać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...