Skocz do zawartości
Farmerka

Spider Farmer 1000 ( sezony: Amnezia Haze x 2, Purple Haze x Malawi, Early Maroc, Royal Gorilla)

Rekomendowane odpowiedzi

⚠️Update ⚠️

Zapraszam do drugiej relacji w której są te 3 panny z tego boxa ? 

 

A więc w boxie zostało tylko to ? bonsai, Purple Haze x Malawi oraz dwa nowe auto ( White widow oraz White Russian), pójdą do większych doniczek, jak i Malawi, ale potrzeba poczekać na ziemię ?‍♀️ 

Pozostałe trzy sadzonki poszły na kwitnienie, jakos 6tyg wega miały? 4 za mało ? ale nie chciałam kolejnych sezonów, chce auto więc postanowiłam je szybciej skończyć bez względu na plon. Szkoda mi tylko Malawi więc ją zostawię jeszcze trochę niech rośnie. ?

20200606_191050.jpg

Bonsai wygląda dziwnie co? 

Myślę że nawoz potrzebny? 

Dodatkowo, korzenie mi wyszły z dołu...Co teraz? jakieś pomysły? Mogłabym przesadzić, do większej doniczki ale chyba ciężko o większą doniczke dla bonsai? Lub mogłabym postawić w wiaderku z ziemią, ale też mi nie pasuje. Może ktoś jakieś pomysły?

20200606_191053.jpg

Edytowane przez Farmerka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka z tego co kojarzę, obcinasz kilka dolnych gałęzi a roślina przyspiesza do góry, obcinasz szczyt i ciśnie w boki i robi się grubsza. Przy bonzajosach chyba chodzi o utrzymanie równowagi między jednym a drugim. Niby osoba która prowadzi drzewko przekazuje swoją duszę roślinie formując ją i naginając pod siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, EneDue napisał:

@Farmerka  Niby osoba która prowadzi drzewko przekazuje swoją duszę roślinie formując ją i naginając pod siebie.

Przekazuje swoją duszę? ? na nic takiego się nie zgadzałam...? 

Zostawiam już tyle szczytów na razie. Potrzymam jeszcze 2-3tyg na wegu. Później niech kwitnie, a później rewega można zrobić. ?? coś takiego czytałam na ang stronach, chyba że inglisz nie zrozumiałam i to nie o to chodziło jednak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

⚠️Update. ⚠️

W tym boxie zostały tylko dwa auto White Widow i White Russian oraz sezon bonsai Amnesia Haze oraz kilka klonów które mają już 5 dni. 

Bonsai przesadziłam. Znaczy...nie przesadzilam, wsadzilam kamienie w doniczke i dałam na nie roślinę, zakrywajac korzenie ziemia. Powinnam to zrobić o wiele wcześniej, ale cóż, nie zrobiłam ?‍♀️ mam nadzieję że przeżyje. Dodatkowo trochu ja przelalam. ?

20200612_125922.jpg

20200612_125820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...