Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@GreenParadise gotując topy zapachem zalecisz pół miejscowości której mieszkasz. Zrób normalnie decarbo. Na yt jest masa poradników będziesz miał wszystko jak trzeba. A ciastka/maslo jest z rozwagą bo zmiata z planszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Będę miał liście cukrowe i wiatrakowe i łodygi po 2 automatach.

1.Czy wysuszyć najpierw liście przed zrobieniem masła? ( wolałbym tak bo nie będę miał czasu  po ścince)

2. Czy jeżeli będę miał sporo cukrowych to podczas płukania/wygotowywania nie pozbędę się zwicy z tichomow? 😄

3. Czy wystarczy wrzucić luźno do pudełka liście z lodygami i wyschna czy jest inny sposób?

4. Robić dekarboksylacje w piekarniku czy bez sensu skoro będzie się ponad godzinę gotować?

5. Czy ciastka, które zrobię z masła można zamrażać? 

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, glowacky napisał:

3. Czy wystarczy wrzucić luźno do pudełka liście z lodygami i wyschna czy jest inny sposób?

może plecha się pojawić

2 godziny temu, glowacky napisał:

1.Czy wysuszyć najpierw liście przed zrobieniem masła? ( wolałbym tak bo nie będę miał czasu  po ścince)

możesz

2 godziny temu, glowacky napisał:

5. Czy ciastka, które zrobię z masła można zamrażać? 

możesz

2 godziny temu, glowacky napisał:

2. Czy jeżeli będę miał sporo cukrowych to podczas płukania/wygotowywania nie pozbędę się zwicy z tichomow? 😄

jak nie popsujesz nic to nie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Zrobiłem maslo konopne. 

Liście i łodygi z 2 automatów. Dałem 300g masła - nie wiem jeszcze ile wyszło docelowo.

Teraz chciałem zrobić ciastka... 

Jeżeli w przepisie jest np 100g masła to mam zastąpić całość konopnym? Czy 50/50 np?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy. na blogu tej kobity od konopii kuchennej masz kalkulator. mozesz dac 250/10g ziola ale osobiscie polecam 1:1 zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dam całość konopnego 😉 nie wiadomo właśnie jaka moc będzie. Zjem na początek pół ciastka małego;)

@vego1989 esa? 😄

 

i jeszcze jedno pytanie. Mam od wczoraj w lodówce te odpadki po przeciśnięciu przez sito i to chciałem zalać w garnku szklanka mleka i zagotować z 5 min, żeby odzyskać jeszcze te maslo pozostałe. Czy taka makumba z tego walić od razu szklane co mi wyjdzie z tego czy może z ostrożna tak samo?( liście dość tłuste, woec coś tam tego się tam ostało) 😄

Edytowane przez glowacky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...