Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka Zrobiłem właśnie na odwrót, najpierw wygotowałem pozostałości po 2 krzakach a później odcedziłem materiał i wrzuciłem na 120 stopni na godzinę do piekarnika. Całe masło przerobiłem odrazu  na brownie które podzieliłem na 15 kawałków. Wczoraj zjadłem jeden na test i po dwóch godzinach miałem suche usta i ciężkie oczy ale nic poza tym. No może trochę inaczej się chodziło ale nie wiem czy to podświadoma wkręta. Przed chwilą zjadłem 4 kawałki, zobaczymy czy zadziała czy coś zrobiłem źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielonyjamajczyk Nie ma czegoś takiego jak za wcześnie, ja pierwszego rannego jointa palę jeszcze przez sen 😅 Potem na pobudkę strzał z bongo i można wstawać. Nie ma nic lepszego niż przebujanie się na chmurze cały dzień 😌

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dekarboksylacji nie robi się do tego?

Takie masło doda mocy przy robieniu ciastek czy lepiej normalne masełko?

Edytowane przez Himax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Himax napisał:

A dekarboksylacji nie robi się do tego?

do czego masła ?

Godzinę temu, Himax napisał:

Takie masło doda mocy przy robieniu ciastek czy lepiej normalne masełko?

doda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można pozostałości z trymowania zamrozić w jakiejś siatce, i potem rozmrozić i zrobić z tego masło? Czy po ścince od razu robić masło? Bo mi roślinki niedochodza na raz i chce raz masło zrobić a nie 3, bo jakoś byłaby srednia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, 

Mam roślinę która nie pokazała jeszcze swojej płci , ale pewność idzie w kierunku męskiej , bo klony z niej zaczęły kwitnąć i pokazują jajca. 
A takie to pytanie:

Czy matkę a w zasadzie ojca mogę przerabiać odrazu na masło czy czekać az jajca mu urosną , a jeżeli czekać to do jakiego momentu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Miazga napisał:

Czy matkę a w zasadzie ojca mogę przerabiać odrazu na masło czy czekać az jajca mu urosną , a jeżeli czekać to do jakiego momentu 

poczekaj aż jajca się pojawią będzie więcej tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Pytanko. Te lodygi i liscie to swieze po scince czy moga byc po suszeniu? No bo jak chce suszyc krzaki w calosci to potem po trymowaniu moge te cale wysuszone elementy przerobic na maslo? Czy tylko swiezy towar wchodzi w gre :) Dzieki i pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli algorytm jest taki przy swierzych liściach i popkornie..

1. Do garnka szczaw z lodygami zapewamy wodą i gotujemy 45min.( pozbywamy sie chlorofilu)

2. I TERAZ PYTANIE ...czy zostawiamy ta  wodę czy półkamy liście...bo sa dwie szkoly

3. Wrzucamy masło jak najwięcej tłuszczu     min 82%..

4. Gotujemy na malym ogniu okolo 90min. mieszając i jak cos dolewajac wody..ale zeby nie pływało jak ziemniaki...bo pozniej wody od groma...

5.Odcedzamy i odkladamy zeby ostygło, po czym do lodówki ...

6.po uplywie 10godz.. mozna konsumować 

 

 

 

czy tak to ma wyglądać...zrobilem jedno i wyszlo fajne z samych lisci przy większości prześwitujących lepkach ale punkt 2 mnie najbardzien interesuje...czy mozemy Visnac juz w tej wodzie od poczatku do konca...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...