Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Farmerka nie zmieniałem, wszystko na raz tylko przed masłem warzyło się chwilę, że niby chlorofil etc.

A garnek w garnku po to żeby się nie przypaliło. Nie trzeba stać i mieszać cały czas i temperatura stabilniejsza jest.

Z ciastkami zrobiłem błąd bo mogłem więcej mąki dać i wyrobić tak by dało się wałkować. Wtedy można wykroić ciastka mniejsze i więcej, a ja odmierzam miarką do białka i formowałem w dłoniach przez to takie duże urosły

W teorii nie trzeba tak długo gotować. Myślę że 30-45min z masłem wystarczy. Tak samo jak Green Dragon. Trzymałem susz w bimbrze ponad miesiąc ale myślę, że tydzień wystarczy żeby żywica się rozpuściła jednak dla smaku i aromatu warto potrzymać dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak przecedze wszystko przez Gaze to na dole zostanie masło a liście wtedy wyrzucam tak? Można coś zamiast gazy? Masło jest przecież dosyć gęste to przeleci przez gazę? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Farmerka no to zjebałem. W tym przepisie nie było o tym nic mowy. Czyli co moje masło nie będzie klepać? Myślałem  że to potczas gotowania samo się robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Seba691 @CheMsKuN

Jutro będę robił to masełko, powiedzcie mi chłopaki najpierw dekarboksylacja czy to bez znaczenia i można to olać? Jeśli powinienem zrobić dekarbo to przed czy po wygotowaniu liści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie robie dekarbo, a maslo za kazdym razem wgniata w fotel i nie pozwala wstac jak za duzo  zjesz.


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kiedyś nie robiłam I było kozackie, zaczęłam robić bo poczytałam, że pomaga "uwolnić" później thc przy gotowaniu w maśle. 

@mikosz jeśli zdecydujesz się zrobić dekarboksylacje to zrob to przed zagotowaniem lisci w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...