Skocz do zawartości
Gość

pierwsza uprawa[0,3m2][2xnoname, Blue Cheese AF, Royal Bluematic AF, Sweet Skunk AF][LED242W]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
Napisano (edytowane)

Witam wszystkich zainteresowanych, to moja pierwsza uprawa. Przeczytałam chyba pół internetu zanim się za to zabrałam. Celem było zrobienie budżetowego boxa. Zależało mi na organice uprawy, dlatego tylko jeden nawóz nie jest organiczny. Zdecydowałam też, że nie będę na pierwszą uprawę kupować drogich nasion, chcę się nauczyć tych roślin przed tak drogim zakupem. Użyłam tych z worka. Wszystkie wykiełkowały. Odmiana, którą paliłam była serowo-grejpfrutowa. Czytałam, że nasiona to podstawa, wiem, że nie mogę być pewna jakości tych regularnych. Wiem, że muszę obserwować rośliny pod kątem płci.

Box: drewniany 30x58x110cm, wyłożony folią aluminiową

Wentylacja:przez pierwszy tydzień DIY generator CO2 z sody, kwasku cytrynowego, wężykow od kroplówki i dwóch butelek plastikowych, w 7 dniu zamocowany wentylator komputerowy 120mm, wlot na dole boxa i mały wylot u góry [jak przyłoży się dłoń do górnego wylotu to czuć wypychane powietrze]

Oświetlenie: 2x żarówka LED diall 28W 3500lm 4000K neutral white

Podłoże: ziemia uniwersalna pH 5,5-6,5 [sprawdzałam pH, wyszło 6,2] + perlit + skorupki jajek (mają dużo wapnia, cynku i innych pierwiastków)

Nawozy: oprysk z drożdży (pożyteczne grzyby, zasiedlają roślinę, chroniąc przed pleśnią) + podlewanie nimi 2x w ciągu tygodnia (wchodzą w symbiozę z korzeniami, tzw. mikoryza)
od 3 dnia mini ilości nawozu DIY z bananów [potas, magnez i inne]  i DIY ze skorupek jaj, od 7 dnia biohumus ekodarpol (będę stosować co drugie podlanie, obserwując kolor liści)
na kwitnienie nawóz agrecol mineral żel do roślin kwitnących [azot4, fosfor5, potas8, śladowe ilości:bor, miedź, żelazo, mangan, molibden, cynk]

Inne: papierki lakmusowe, higrometr, termometr, nakrętki z wodą wokół rośliny

Fotoperiod:24/0

Trening: LST, kupiłam dwa metry grubego drutu z izolacją
jeśli rośliny nie okażą się automatami to planuję F.I.M lub toping

Temperatura w boxie waha się w przedziale 21-23st, promieniowanie cieplne nie jest zbyt duże, nie przegrzeje rośliny. [robiłam kilkunastominutowy test z dłonią i wyszło ok]
Wilgotność waha się od 50-70%.

3 sadzonki mają tydzień, dwie mają dwa dni.

Kilka razy dziennie robię opryski z wody Oaza pH5,5, taką wodą także podlewam.

Mam nadzieję, że planty są fem, obserwuję je i czekam.

Zapraszam do dyskusji, przyjmę każdą krytykę, za którą będę wdzięczna. Bardzo się cieszę, że w końcu do Was dołączę. ?

PS wstawiam jedno zdjęcie, bo planty wyglądają tak samo, oprócz dwóch 3dniowych, które są tyci.

Edycja:4 czerwca: 3 małe noname niestety nie przetrwały, dziś kiełkuję w wacikach Royal Bluematic AF i Sweet Skunk AF

Edycja 7 czerwca : nieoczekiwanie przebiło się przez ziemię nasiono od Barneys Farm, które było uszkodzone przez moją głupotę. Na szczęście dziś się pojawiło na powierzchni. 

IMG_20200522_094747.jpg

Edytowane przez Gość
Źle odczytałam W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak nie jesteś pewien czy to automaty to polecam Ci zrobić tylko trening lst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@Seba691

*pewna

W takim razie będzie tylko LST. Dziękuję za radę. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W na boxa 0,2m2, gruuubo. co to za zarowki  zapodaj link do nich. Folia aluminiowa bardzo slabo odbija swiatlko, jedna ze slabszych opcji (pomaluj boxa na bialy mat). No i 5 krzakow w tak malym boxie ?


Happiness is not good enough for me. I demand euphoria !!!

Moje Porady sa darmowe, ale pamietaj że korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialność 🤣 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

@CheMsKuN

Planuję rozbudować box, jak rośliny trochę urosną. Wtedy też pomaluję go na biało i dokupię jeszcze jedną żarówkę. Wstawiam zdjęcie opakowania. Można ją łatwo wyszukać. 

15901547128853941696969547446832.jpg

Chciałam zdjąć to szkło, ale boję się zwarcia... 

Nie wiem, czy dobrze podałam wartość tych watów. Może powinno być napisane 56W? Chyba tak. Przepraszam za zamieszanie. 

Edytowane przez Gość
Źle odczytałam W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters ja też źle odczytałem, przeczytałem łem zamiast łam ? Wygląda na to, że mamy kolejną kobietę na forum ?

Z tym kloszem może być różnie, może zejść łatwo albo nie chcieć zejść wcale. Najlepiej odpiłowac brzeszczotem delikatnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zamówiłam LEDa 28W do roślin z diodami czerwonymi i niebieskimi. Chinol oczywiście. Zobaczymy jak to będzie. Nie oczekuję od niego dużo. 10 czerwca kupię jeszcze jedną żarówkę LED 28W 4000K neutral white.

Nie mam brzeszczota, ale mogę załatwić, nie będzie ryzyka zwarcia z taką wilgotnoscią? 

@EneDue dzięki! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters omg, widzę że w koszta lecisz z tym światłem poważnie. Może lepiej jedno dobre źródło niż kilka słabych? Z tanich masz panel Ledam 30W blurple, 35W białe, jak za więcej to 60W białe albo mars hydro ts600, masz naswietlacz Ledison, masz hps 150 albo nawet 70W. Pomyśl co Ci się najbardziej opłaca, żeby po zakupach nie płakać albo przy rachunkach potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Hmmm... @Wentylo jednym porządnym źródle światła pomyślę przy drugiej uprawie. Masz rację. Może teraz ten LED do roślin i dwie 3500lm wystarczy. Kilka żarówek pewnie wyszłoby drożej niż jedna porządna lampa, tak jak mówisz. Poobserwuje planty i się zastanowię dwa razy.

Ciekawe ile lumenów wychodzi realnie z tych żarówek, jeśli mają klosz... Rośliny się nie wyciągają, więc chyba jest ok. 

@EneDue a ja Ciebie szanuję za Ricka w avatarze ?

Śliczne są te malutkie nowe listki. 

IMG_20200522_182303.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Groovebusters

Helloooł ?

Jeśli mogę się wtrącić... Jeśli Cię to jakoś szczególnie nie kręci to nie zawracaj sobie aż tak głowy tymi mobilenami, manganami i innymi ganami. Skup się bardziej na Azocie, Potasie i Fosforze. Reszta jest znacznie mniej potrzebna aczkolwiek równie ważna ale stosując podstawowe nawozy NPK reszte dostarczasz razem z nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Bimbrownikpodałam nazwy tych molibdenów i innych przez to, że są w składzie tego nawozu do kwitnienia, to są ilości typu 0.01%, więc są mało istotne. Ważny jest dla mnie oprócz NPK calmag, dostarczam wapń ze skorupkami jaj i magnez ze skórkami od bananów. To daje dużo frajdy, a te mini ilości, jakie przygotowuje, nie szkodzą roślinie. 

@EneDueto prawda :') 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Seba691Niestety na środku. Chociaż podobno można zrobić LST zawijas i poprowadzić roślinę po okręgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Groovebusters no właśnie to miałem pisać to typowy błąd nowych ludzi sam też tak zrobiłem z tym że u mnie jest jeszcze toping zrobiony i zawijam po doniczce dwa szczyty na dwie strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...