Skocz do zawartości
Gość

pierwsza uprawa[0,3m2][2xnoname, Blue Cheese AF, Royal Bluematic AF, Sweet Skunk AF][LED242W]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

BTW ruszyła tak mocno po ukorzeniaczu z wit.B i po oprysku 1:30 wywarem z pokrzywy (chlorofil na te zżółknięcia)

Rośliny mają jutro dwa tygodnie. 

Tylko proszę mi nie wizualizować noworodka na sterydach ?

@EneDue 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Wracają do nich kolorki. Te zakończenia liści są jeszcze po złym pH. Przesadziłam je z całą ziemia z doniczek, nic się nie uszkodziło. Są teraz na brzegach. Znowu pH wody, która wyleciała z dziur było za wysokie. Dodałam na dno keramzyt, trochę też na wierzch, żeby mniej parowała ziemia. Dostały też totalnie tyci-minimalną ilość wapna z pożytecznymi mikroorganizmami. 

IMG_20200529_113801.jpg

IMG_20200529_113830.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Żeby z tych dżordżin nie zrobił się dżordżin/dżordż. 

Zastanawiam się jak ludzie wpadli na to, że mak jest przeciwbólowy, a tytoń/merymery można palić. Chodzili po lesie i jedli/palili co im się nawinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że kilka osób testów nie przetrwało ? Jest takie przysłowie: Nie znasz chaszczy - nie pchaj do paszczy". Tylko skąd byśmy wzięli wtedy tyle dobroci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwowali ponoć zwierzęta. Jeśli zauważali że zwierzę je i żyje też próbowali. Co ciekawe większość substancji w roślinach które my używamy jako narkotyki w przyrodzie służy leczeniu chorób. A to że się pali to pewnie przypadek. Liście jakiejś rośliny wpadły do ognia i zadziałały więc zaczęto sprawdzać inne suszę.

Muchomory za to używano jako trutki na muchy. Posypywano grzyba cukrem i odstawiano na szafkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Finalny żyrandol diy. Jedna żarówka nie działa, próbowałam włączyć drugą i ta przejściówka mi ją też popsuła. Dziwne

Generalnie to @EneDue skąd wiesz takie rzeczy ?

Nieźle. A ja się głowiłam parę lat. ?

Tytoń kiedyś wdmuchiwano do uszu, żeby leczyć głuchotę. Tylko o tym się dowiedziałam z internetów. 

Też myślę, że jak testowali jak leci to dużo osób nie przetrwało. Weźmy np. taki bieluń albo lulek czarny... 

IMG_20200530_112537.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atropina.... Tfu! Nigdy więcej! 

@Groovebusters interesowalem się botaniką i substancjami psychoaktywnymi z roślin. Próbowałem wszystko dostępne na sobie razem z kolegami. A jak to mówiliśmy "nie bierz czegoś o czym mało wiesz". Chodziliśmy do biblioteki i do kafejki internetowej i szukaliśmy informacji. 

Muchomorki czy psylocyby do tej pory uważam za fajne tylko żona zabrania mi jeść. Zabrania mi wszystkiego mocniejszego niż trawa a i o to były długie dyplomacje bo wie co robiłem kiedyś o się o mnie boi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Aa no i wsadziłam tu te dwa karzełki z parapetu, bo mam miejsce. 

Żyrandol to 4 ledy 4000k 3500lm 28W

Dwie żarówki led czerwono - niebieskie oraz jedna dioda UV i jedna IR. Łącznie mają 86W.

Trzy żarówki led 3000k 400lm

I jedna, która może zaskoczy jak ostatnio i się ogarnie. 1500lm 2700k 15,5W. Zamiast niej spróbuję dać jeszcze te 400lm.

1 minutę temu, EneDue napisał:

Atropina.... Tfu! Nigdy więcej! 

@Groovebusters bo wie co kiedyś  robiłem 

Rozmawiasz z moderatorką działu "rośliny" na hajpie. ?

Chociaż nie wchodziłam tam z dwa lata. Ale gwiazdka kompetentnego nadal jest. \m/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że odpiłowałaś oprawki, super, założę się, że światło dużo mocniejsze teraz i kierunkowe a nie wali wszędzie dookoła ?

Fiu fiu...pani moderator   Jak będę potrzebował babki to już wiem gdzie uderzać ? Lancetowatej oczywiście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...