Skocz do zawartości
Gość

pierwsza uprawa[0,3m2][2xnoname, Blue Cheese AF, Royal Bluematic AF, Sweet Skunk AF][LED242W]

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Położyłam mokry ręcznik na grzejnik olejowy, który stoi blisko. 

Zamiast grzałki i tych szmat powinnam pewnie kupić nawilżacz, ale do 10tego czerwca nie mam już floty na takie rzeczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)

Rośliny mają 12 dni. PH ziemi okazało się znów zbyt wysokie i panny dopiero odzyskują swój wigor. Jak się okazało, problemy z pH były przez wodę, którą podlewałam (na forum pisało że ma 5.5,okazalo się, że ma 8 ) 

Tamten plant zrzucił dwa liście. 

Pozostałe dwa maluchy są takie tyci jeszcze. 

 

Dokupiłam dwie żarówki 3500lm 28W i jedną 28W czerwono-niebieską. Myślę, że ten skompletowany zestaw wystarczy na moją małą uprawę i na przyszłe małe uprawy. 

IMG_20200527_111505.jpg

IMG_20200527_111457.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

PH zniszczyło mi 3 rośliny, nie sądziłam, że jeśli w 2018r Oaza z Biedry miała 5.5, to teraz ma 8. Poszły na parapet - jak im się uda to super, jak nie to nie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@JSoN dobrze, że rośliny rosną jak na drożdżach i widać to w oczach, bo byłabym niepocieszona podczas setnego zaglądania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Groovebusters napisał:

PH zniszczyło mi 3 rośliny, nie sądziłam, że jeśli w 2018r Oaza z Biedry miała 5.5, to teraz ma 8.

Kumpel podlewa żywcem i kroplą beskidu i roślinka ma się dobrze, zdjęcie jest w relacji u @EneDue  także zostaw tą oazę i lej odstaną kranówe z odpowiednim ph, albo spróbuj żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem, szukałem i dogrzebalem się, że 6,5 ma Muszynianka. Używałem poprzednim razem póki rośliny małe były, potem na kranówkę przeskoczyłem. Dodatkowo ma najwięcej wapnia i magnezu z ogólnie dostępnych wód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@EneDue teraz już po ptokach, nie będę wybierać tych skorupek. Ale dzięki bardzo za radę. Przyjmę ją do siebie, huncwocie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...