Skocz do zawartości
Bimbrownik

Green Poison/S.A.D FV

Rekomendowane odpowiedzi

@Tester

7 godzin temu, Bimbrownik napisał:

Dolomit sypie zawsze jak jestem i niecałą garść ale nie zawsze-  azofoski w zależności od pogody

niecałą garść azofoski.

Czy tu ktoś czyta że zrozumieniem i ma inne porady niż dolomit na wszystko? Zawsze jest tylko Dolomit, PH i Czysta woda, a jak inny problem to cisza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Bimbrownik napisał:

Czy tu ktoś czyta że zrozumieniem i ma inne porady niż dolomit na wszystko?

jak to najczęstszy problem z ph na oucie olewany przez większość a ty ślimakola wcześniej zapodałeś dużo i teraz może problem wychodzić, albo gleba jest akurat kwaśniejsza w tym miejscu, takie popalenia są typowe dla złego ph na oucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester Skąd Ty wiesz co ja najebałem pod łodygi? Zresztą ten środek na ślimaki co mam jest NIESZKODLIWY dla roślin lecz deszcze go wymyły. Nie olewam pH, biorę próbkę ziemi jak tam jestem. Nie jestem pryszczatym gnojkiem więc tekst o telepaniu się wsadź sobie głęboko. Wiem na czym polega idea prowadzenia forum czy bloga jednak chcąc pieniędzy trzeba by coś od siebie dać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Bimbrownik napisał:

Wiem na czym polega idea prowadzenia forum czy bloga jednak chcąc pieniędzy trzeba by coś od siebie dać

a kto chce??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Miśki, aktualizacja. Ostatnio był problem bo jeden sezon padł, a 3 nie rokowały na nic ale odbiły. Są mniejsze i lekko skarłowaciałe ale bo mają nie więcej jak 100cm ale żyją, odbudowały się i nabrały kolorów. Wiem gdzie popełniłem błąd i to naprawiłem wtedy. Reszta ma ok 160-170 cm. Chyba wszystkie właśnie określiły płeć więc jest dobrze.

S.A.D

IMG_20200720_150104.jpg

GP

IMG_20200720_150917.jpg

I automaty

WW

wszystkie mają mleczaki, dostały booster i pk żeby spuchły bo koniec jest bliski. Mają po ok 40-50 cm. Szału nie ma ale nie o to chodziło

IMG_20200720_151111.jpg

Zbiorowa mogiła

NL

IMG_20200720_151949.jpg

IMG_20200720_152017.jpg

I nieszczęsne wiadra

Bubblegum Extra

IMG_20200720_153044.jpg

Powiem tylko, że nigdy więcej wiader. Syf i udręka z tym badziewiem tak w zeszłym roku jak i teraz. Myślałem, że będzie gorzej ale może plan się uda na ten rok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Farmerka noszenie wiader i ziemi. Wiecznie mokro pomimo otworów w dnie, ziemia trzyma wodę, wystarczy deszcz raz na 2 tyg przez co żadnego nawozu nie mogę wlać. Lepiej wyglądają te WW które mają ok 3l plargonu. Wolę wykopać dołek na 1 łopatę niż te wiadra. Potem trzeba to zbierać... 

Rok temu w 10l wiadrach miałem AF, 8szt i dały średnio 10-12g więc szkoda zachodu

Edytowane przez Bimbrownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik ja zawsze w wiadrach, raz miałam bez wiader, wykopany dolek i 10l ziemi, co prawda na sezon to trochę mało, ale to co się z roślinami działo ? nic na koniec z nich nie było. Dosłownie nic. Jednak łatwiej jest mi kontrolować wszystko w doniczkach ? w następnym roku tez zamierzam zrobić outa, o ile znajdę miejsce bo może być ciężko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde cieszyłem się, że tamte 3 SAD odratowałem, a dziś inna, najładniejsza umiera. Wygląda jakby nie miała wody, oklapnięta cała. Coś ją podgryzło zaraz przy ziemi, lekko samą korę ale wdała się jakaś zaraza w to. Trudno ;(

Green Poison za to wyglądają na zdrowe i kwitnące

IMG_20200726_193719.jpg

IMG_20200726_192811.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki jasne, straciłem dopiero 2 z 12 (bo ta podgryziona raczej nie przeżyje). GP nic nie dolega, a SAD na początku były z tyłu później część prawie sam załatwiłem ale odratowane i teraz ta najładniejsza pada. Taki smuteczek trochę. I tak stawiałem, że 10 zostanie więc trzymam kciuki za resztę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Nie Tylko ty masz straty sam mam niektóre w wiadrach Ale zrobiłem chyba 50 dziur wiertlem o dużej średnicy A na sam spód nasypalem zwykłych kamieni I robi to jako drenaż.

Polecam ci to zrobić bo jednak dziury muszą być grubości Twojego palca.

Trzymam kciuki w tym roku pogoda nie rozpieszcza chociaż teraz ładne słonko.

Pozdro !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@GreenKushtylko kilka AF mam w wiadrach i mają spore dziury w dnie. Te co rosną w ziemi są lepsze. FV wszystkie w ziemi. Nie przejmuje się tym tak bardzo, wiadomo że smuteczek się pojawia ale trudno. Gorzej jest jak ktoś sadzi 1 lub 2 rośliny i mu padną. Lepiej kilka więcej, dla pewności.

Znów nie mogę skasować zaznaczonego nicku, sorry za wywołanie  @mirecki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bimbrownik w tym roku też wystartowalem z 20 auto w 15l wiadrach, nie dość,że zajebalem się jak dziwka za przeproszeniem nosząc tyle worków po 50l że to masakra to jeszcze w dodatku trochę roślin mi odpadło.

Następny rok też planuje W ziemi I zero wiader!

Jedynie co mogę ci polecić bo mam jeszcze 10 panien w doniczkach materiałowych co jest zajebiozą naprawdę.

Życzę dużo słońca ?

Edytowane przez GreenKush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...