Skocz do zawartości
Tester

Poziom PH ziemi (jak podnieść lub obniżyć)

Rekomendowane odpowiedzi

@mleczyk rozwiązuje problem a chwilę, po kilku godzinach woda wraca do pierwotnego pH, sam na początku stosowałem sok z cytryny ale po czasie rozwaliło mi pH i kupiłem ph down I już jest wszystko bez problemu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mleczyk jak nie masz nic innego pod ręką to w ostateczności możesz użyć. Zbijaj tak do 5,5 i wtedy lej wodę. Stosując tą metodę będziesz miał wahania PH i grow nie będzie tak stabilne jak w przypadku dedykowanych pH-, ale da się do końca doprowadzić uprawę. Sama używałam przez kilka upraw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to prawda jest,że gdy kupi się ziemię o okreslonym ph np 6,2 Ph i przez pierwszy miesiąc nie stosuje żadnych nawozów sztucznych,bo wszystko jest w ziemi,to nie trzeba się martwić o ph wody do podlewania, bo ph samo się stabilizuje czy jednak trzeba ustabilizować ph roztworu do podlewania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Szym napisał:

 jak będzie roztwór miał złe ph to się popsuje ph podłoża po czasie

Po jakim czasie, przy piątej uprawie?

To sama organika, takie podlewanie wodą pH 8 niczym się nie różni od podsypania dolomitem planta. 

To jakieś mity i od dawna wiadomo że przy uprawie w ziemi nie reguluje się pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sam juz nie wiem...by trzeba bylo jakas literature odkurzyc na ten temat.

W tamtym roku lalem zwykłą wodę na out,nawet nie odstana zbytnio,później siostra mi podlewala a znając ją,to prosto ze studni woda leciala tzn z kranu ale mam swoją studnie... i dobrze rosły,później było widać braki po 40-50 dniach dopiero.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zastanawia jak to jest z nawozami BioTabs, bo tam producent wprost informuje o tym, że nie trzeba się zupełnie przejmować pH i wystarczy lać przez cały czas zwykłą kranówkę- nawet przy wykorzystaniu neutralnego medium jakim jest kokos czy ceramika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy na out to trochę inna historia, zależy czy wrzucałeś do ziemi, czy była w doniczce. Ale sądzę, że jak masz sam organik z nawozów, lejesz odstaną, tak że chloru już nie ma to ph raczej szybko nie zepsujesz. Nie wiem czy @Ważniakma rację że przy 5 razie w tej samej ziemi, ale sądzę że polecisz całą uprawę bez złego ph. Ale organik, do tego mikoryza, guano i w ogóle wypas. Gorzej jak ziemiorki Ci zjedzą z ziemi co najlepsze. Wtedy nie wiem czy nie pojawią się problemy z ph🤷🏻‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 właśnie zdezynfekowalem boxa,czekam na ziemię i przesadzam... Ta moja ziemia była już w zeszłym roku wykorzystana i stała na dworze,przez to te patafiany ziemiorki się pojawiły. Już nigdy nie zrobię takiego błędu,bo 2 tygodnie w plecy jestem przez takie kombinowanie.

Zastanawiam się czy nie wyrwać chwasta i świeżego wsadzić, bo one już nie nadrobia a czas się liczy no i licznik bije😌

Ja miałem w doniczkach na out a chloru w wodzie nie mam,bo mam swoją wodę, jedynie co by można się przyczepić do tej wody,to to,że twarda jest. Ale teraz będę deszczowka podlewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 też tak myślę 🙂 zostawię TYLKO auto euforię bo szkoda mi jej trochę a ma już 4 pietra liści,może odzyje w nowej ziemi. Reszta idzie do śmieci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 06/05/2021 o 11:12, Gość napisał:

Na obniżenie pH polecam ten preparat jest organiczny bezpieczny dla roślin i działa tak jak działać powinien, przy tym jest mega wydajny taka butelka starcza na kilka lat. 

IMG_20210506_111027.jpg

Jak to się dawkuje na przykład jak ziemia ma 8,5ph?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lolamator mierzyłeś chińskim miernikiem, więc jest ryzyko że po prostu źle Ci pokazał i zakwasisz za bardzo glebę. Biobizz pH down dodaje się 0.1ml na litr, żeby obniżyć pH wody o 0.5pH. Pamiętaj że po jednym podlaniu nie zmieni się pH gleby od razu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Lolamator napisał:

Jak to się dawkuje na przykład jak ziemia ma 8,5ph?

tez mam wode 8. 5 a ile dodaje na litr ? "mocze" pipete w roztworze do obnizenia ph - i spada , doslownie ml za duzo i ph leci na 4 , trzeba wyczuc pare litrow wody juz wylalem do zlewu bo bylo za duze za male , aaa jak obnizasz ph to potem juz go nie podnosisz ELO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lolamator  da się

Pobierz parę próbek gleby, najlepiej tak po łyżeczke z różnych miejsc i głębokości, uważaj na korzenie. Wymieszaj to w jednym pojemniku, dobrze jakbyś miał tej ziemi trochę z 10 łyżeczek dałoby wiarygodny wynik. Zalej wtedy taką ziemię wodą destylowaną, niech będzie jej 2 razy więcej od ziemi. Wymieszaj to przez 30 sekund i odstaw na 15 minut. Przesącz potem to przez gazę, dobrze jakby było gęste sito, minerały z gleby mogą Ci uszkodzić miernik jak będą dość duże. Potem zamieszaj przez 30 sekund i mierz przez minutę pH takiej mikstury. To oficjalny sposób ze strony adwa, osobiście nie próbowałem, myślę że nawozy nierozpuszczone w glebie (czyli organiczne) mogą zaburzyć Ci wynik. Podczas takiego mieszania woda destylowana nażre się trochę dwutlenku węgla, przez co jej pH będzie 6.0, więc jak Ci wyjdzie np 7.0 po takim badaniu, to znaczy że w glebie masz pH na pewno większe od 7

Edytowane przez Bob drzewny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...