Skocz do zawartości
Tester

Poziom PH ziemi (jak podnieść lub obniżyć)

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sprawdzić odczyn gleby

PH gleby można sprawdzić kupując kwasomierz glebowy czy elektroniczny PH-metr glebowy.

W zależności od odczynu wyróżniamy:

gleby silnie kwaśne - pH < 4,5;

gleby kwaśne - pH 4,6 - 5,5;

gleby lekko kwaśne - pH 5,6 - 6,5;

gleby obojętne - pH 6,6 - 7,2,

zasadowe - pH > 7,2,

Dla roslin konopi indyjskich dobre ph waha się pomiędzy 5,5- 6,5 pH

Konopie potrzebują odpowiedniego PH ziemi, na skutek pewnych czynników ziemia może mieć przeważnie za niskie pH, zdarzyć się jednak może że PH będzie za wysokie.Idealne PH gleby dla konopi wacha się w granicach 5,5 - 6,5 pH. Do pomiarów pH gleby służą specjalne ph metry. Najtańszym i skutecznym sposobem na podwyższenie PH gleby jest dodanie dolomitu do wody i podlanie rośliny, oraz dodatkowo podsypanie dolomitem wokół łodygi, należy regularnie badać odczyn pH gleby, często od obfitych deszczów poziom pH spada, dlatego zapobiegawczo należy podsypywać pod rośliny nawóz wapniowy typu dolomit.

Jeśli PH gleby jest zbyt wysokie to można zastosować siarczan amonu, jest on toksyczny dla roślin więc należy z nim uważać, są również inne nawozy zakwaszające jak Florovit Nawóz zakwaszający, Hortiform pH i Multivit pH. Pamiętajcie o właściwym pH dla swoich roślin.

Tabela pokazująca optymalny poziom PH i składników odżywczych

HANDY-LITTLE-CANNABIS-PH-METER-CHART.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zbyt małe pH dlatego mogą blokować się niektóre substancje lepiej je podnieś np. dolomitem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak myślałem właśnie żeby podnieść ph, liście wcześniej były ładne zielone to pewnie przez to ph 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy żeby sprawdzić ph wody i ziemi potrzebuje dwa różne mierniki? Na jakiej zasadzie sprawdzacie ph ziemi? Będę używał bio biz ziemi i odzywek. 

Z góry dzięki. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
57 minut temu, Peka89 napisał:

Czy żeby sprawdzić ph wody i ziemi potrzebuje dwa różne mierniki?

jeden miernik pH jakiejś dobrej marki Adwa, Milwuakee

Edytowane przez Szybki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szybki https://www.ebay.co.uk/itm/352628107035 

Czy takim miernikiem sprawdzę również poziom ph w glebie?  Nie mogę znaleźć takiego, który ma w opisie, że mierzy ph w ziemi i w wodzie, a wspominałeś, że wystarczy jeden miernik... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Napisano (edytowane)
7 minut temu, Peka89 napisał:

@Szybki https://www.ebay.co.uk/itm/352628107035

Czy takim miernikiem sprawdzę również poziom ph w glebie?  Nie mogę znaleźć takiego, który ma w opisie, że mierzy ph w ziemi i w wodzie, a wspominałeś, że wystarczy jeden miernik... 

Nie , to jest miernik ph wody i do tego jest stworzony. Do gleby są inne np. takie https://www.ebay.co.uk/itm/4-in-1-PH-Soil-Tester-Water-Light-Temp-Moisture-Meter-for-Flower-Garden-Plant-UK/353097645520?hash=item5236427dd0:g:JBwAAOSwb7te2ecY  polecam bo to 4 w 1 i zmierzysz ph w glebie na każdej głębokości i temperaturę gleby i wilgotność również na wybranej głębokości . Sam mam taki miernik i na początek jest super , polecam .  

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut ok dzięki, ale Ty podesłałeś link do miernika m.in. ph gleby, a kolega wyżej wspominał, że są jakieś,  którymi można sprawdzić glebę i wodę. Nie trzeba wtedy dwóch kupować. Dobrze to zrozumiałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Peka89 napisał:

@Vampidrut ok dzięki, ale Ty podesłałeś link do miernika m.in. ph gleby, a kolega wyżej wspominał, że są jakieś,  którymi można sprawdzić glebę i wodę. Nie trzeba wtedy dwóch kupować. Dobrze to zrozumiałem? 

Nie wiem , nie znam takiego miernika , dobrze mieć dwa , jeden typowo do ph wody drugi taki jak poleciłem . Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Majac odwieczne problemy z ustabilizowaniem ph mojej kranowki (ph 8), postanowilem troche poczytac i bedac dzisiaj na spacerze, zerwalem kilka szyszek Olchy. Jest to metoda, stosowana przez akwarystow do obnizania ph wody w akwariach. Szyszki wrzucilem do garnka, zalalem 1 szklanka wody ph 8 i gotowalem przez 10 min, nastepnie do tego wywaru dodalem kolejna szklanke wody ph 8, ostudzilem i sprawdzilem ph testem kropelkowym, ktory pokazal ph 5.5 - 6. Zobacze jak dlugo utrzyma sie takie ph, kolejny test zrobie jutro.

Ja wiem, ze jest troche kombinowania i u wiekszosci z Was sprawdzaja sie preparaty ph-, ale u mnie woda dosc szybko wraca do wysokiego ph, bez wzgledu na to, czym ja zakwaszam. Prawdopodobnie jest to spowodowane wysoka twardascia wody, w ktorej wszelkie preparaty dzialaja krotko, a szyszki Olchy, poza obnizaniem ph zmiekczaja wode. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor. Moze komus sie to przyda, a moze nie, mierzylem ph mojej kranowki, do ktorej dodalem kilka szyszek olchy i po 2 dniach ph utrzymuje sie pomiedzy 6.5/7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na obniżenie pH polecam ten preparat jest organiczny bezpieczny dla roślin i działa tak jak działać powinien, przy tym jest mega wydajny taka butelka starcza na kilka lat. 

IMG_20210506_111027.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodawanie paru kropel z cytryny do wody tuż przed poddaniem za każdym razem, może być rozwiązaniem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...