Skocz do zawartości
Black.ralph

Spot amatora

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Tester napisał:

@Black.ralph nawal ziemi ubij nawal ,zrób taki pagórek wzmocnij badylami 

Mogę użyć tej samej gleby co jest na spocie? Ogólnie gleba jest wilgotna i bardzo żyzna z tego co się znam, natomiast po 4 dniach deszczy myśle ze mogła się tam zebrać woda. Zrobię kopiec na 20 cm, ale czy wykopać dołek i go usypać czy po prostu na zwykłej glebie pokrytej warstwa zielona usypać kopiec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black.ralph ja bym usypał bez kopania dołka bo w takiej glebie wątpie aby korzenie się rozwijały, 20cm kopiec to na automata na pełnosezonówkę większy bym zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sanczo napisał:

@Black.ralph ja bym usypał bez kopania dołka bo w takiej glebie wątpie aby korzenie się rozwijały, 20cm kopiec to na automata na pełnosezonówkę większy bym zrobił

Ale mokro się robi dopiero na głębokości 40 cm czyli jakbym usypal kopiec na dołku ze tak powiem, wtedy zostaje troszkę więcej miejsca na korzenie. Czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black.ralph 20cm to trochę mały ten kopiec na pełnosezonówke

usyp górkę możesz patykami wokół owalić dla wzmocnienia 

21 minut temu, Black.ralph napisał:

co dodać do tej gleby ?

ja bym sprawił sobie kupną całą ziemie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Sanczo napisał:

@Black.ralph 20cm to trochę mały ten kopiec na pełnosezonówke

usyp górkę możesz patykami wokół owalić dla wzmocnienia 

ja bym sprawił sobie kupną całą ziemie 

Będą automaty sprawdzałem pH tej ziemi jest w granicach 6.0-6.5. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black.ralph w tej glebie co dałeś nie urośnie, zobacz na jej konsystencje, jak błoto jakieś, nie wiem jaka ona po wysuszeniu będzie ale dał bym nową glebę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo postaw doniczki i masz z głowy. Wszyscy Ci powtarzają że ta ziemia jest do dupy na tym spocie i zeby kupić ziemię. To tylko parę zlotych. Wydaje te złotówki na ziemię albo posad w tej że spora tylko jeśli Ci krzaki padną to pomyśl jak będziesz pluł sobie w brodę że chciałeś parę groszy oszczędzić czy trochę dźwigania worków ograniczyć.

Ja na spocie zrobiłem sobie skrytkę na nawozy zapas ziemi na wszelki wypadek dolomit i co tylko mi mogło być potrzebne, musiałem wykopać dziurę, zakopać drewnianą skrzynkę wszystko tam zawieźć i do niej schować i całość zakamuflować. Tuż przed wysadzaniem roślin zobaczyłem tam młodziaków chodzących i musiałem wszystko odkopać i zabrać i szukać nowego spota. A ty rozkminiasz temat ziemi ze sporą mimo że każdy Ci odradza. To tak jakbyś wszedl na to forum bez powodu, marnując swój czas oraz czas i wiedzę osób które tu od lat sadzą na outdoorze. Nie rozumiem tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...