Skocz do zawartości
Black.ralph

Spot amatora

Rekomendowane odpowiedzi

Miejscówka jest w lesie na podmokłym terenie. Ziemia czarna (wrzucam zdjęcie z odczytem gleby).

Ludzie tam nie chodzą jedynie natknąłem się dzisiaj na sarnę wiec coś na odstraszanie zwierzyny (co polecacie ?)

Dookoła rosną pokrzywy na grubo wiec wnioskuje ze będą efektywnie rosnąć wraz z moimi damami w górę zasłaniając je. 
 

Jutro mogę podesłać fotki ziemi jak wyglada. Proszę o opinie

096E92B5-3BD5-486F-ADD6-0207C96FAE29.jpeg

5A2F3986-5016-4B7A-814F-F2A361CCC700.jpeg

15804A32-E427-4FCE-8437-2246B3916D93.jpeg

CBB892FA-496F-43AF-A3C5-6F8ABC720233.jpeg

572C10F1-4869-4A49-9017-93F2ECB6BA2A.jpeg

6E961037-1854-434C-A95E-5A6F972F6CF1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Legalize@LLBanditos napisał:

Miejsce jak miejsce ale ziemia to chyba nowa bd czy lasowa 

Niebnij w wiadrach 20L i po krzyku 

No właśnie myslalem żeby skorzystać z tej lasowej i wzbogadzic ja obornikiem perlitrm i może trochę kokosowej dodać co o tym myślicie ? A może cis jeszcze dodać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bimbrownik napisał:

@Black.ralph myślę że to najlepszy pomysł zrobić ziemię na spocie ale to się robi min 2 miesiące wcześniej, a najlepiej w jesieni jak masz świeży obornik

Ziemia na spocie jest czarna i mocno wilgotna, myslalem właśnie by z niej skorzystać za 2 tygodnie będę dopiero gdzieś przesadzał wiec myśle ze może być spoko. Jakieś wskazówki co jeszcze z ta gleba zrobić co dodać ? I czy będzie okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Tester napisał:

@Black.ralph nie wiadomo jakie ma ph miernik ten jest lipny co posiadasz, można by było ziemi trochę kupnej dać + dolomit i wymieszać 

Coś jeszcze dawać? Mam ziemie kokosowa mozne dodać trochę dla napowietrzania gleby. Tak myslalem żeby kulić ten zestaw do badania gleby pH za pomocą kolorów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Black.ralph napisał:

Czy występowanie nadmiernej obecności pokrzywy świadczy o tym ze gleba nie jest zbyt mokra ?

nie @Black.ralph

sprawdź glebe po prostu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

nie @Black.ralph

sprawdź glebe po prostu

Okej sprawdziłem stan gleby w pH za pomocą pasków wyszło mi 6.0. Natomiast po wykopaniu dołka na głębokość 35/40 cm pojawia się woda. Czy to bardzo przeszkadza ? W glebie są robaki typu dżdżownica a czytałem kiedyś ze to bardzo dobra gleba ? czekam na odpowiedz.

W jakiej więźbie i na jakiej głębokości sadzić automaty?

78C192AA-77DA-486A-972A-274569C6D0AD.jpeg

31F5D74C-CEEF-4F20-A17B-7749E28C6703.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Black.ralph w tym bagienku Ci nie urośnie, musiał byś dać kupnej a istnieje ryzyko i tak gnicia korzeni jak tam jest tak mokro, chyba że donice albo kopce porobić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Tester napisał:

@Black.ralph w tym bagienku Ci nie urośnie, musiał byś dać kupnej a istnieje ryzyko i tak gnicia korzeni jak tam jest tak mokro, chyba że donice albo kopce porobić 

Właśnie myslalem o kopcach tylko jakieś rady na zrobienie ich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...