Skocz do zawartości
Grower420

Pierwszy raz.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Planuje zacząć kolekcjonowanie nasio, dziewczynek a potem plonów:3 zastanawiam się nad pierwszym zestawem, chodzi mi o link i ew opinie, opis. Budżet około 400PLN, co da się z tego stworzyć, proszę o opinie was, doświadczonych growerów. Pozdro i dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower420 zastanów się najpierw nad powierzchnią, to Ci determinuje wszystko. 30x30, 40x40, 60x60, 1m2? Potem odpowiedz sobie, czy sam możesz coś zrobić, choćby boxa, czy wszystko chcesz kupne. A reszta potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kupne, bo nie mam za bardzo warunków, ew wolną szafkę wymiary plus minus 60 wys 60 szer i 30 głeb. Obstawiam ze jednak namiocik bedzie lepszy i bardziej szczelny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym skoro się kryć musisz to o zapach i głośność musisz przemyśleć. Wentylatory słychać i w małym boxie nie wyciszysz za bardzo. Chociaż ludzie i pc boxy z żarówkami do szaf chowają. Nie da się podpowiedzieć jak się nie zna warunków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kryciem się nie ma przesady, aby poza mieszkanie nie wyszło. Głośność itp też bez znaczenia. Jakie warunki masz na myśli, żeby podać mi jakieś propozycje?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja pytałem się kiedyś o wys 80 to powiedzieli, że za mało. Teraz mam szafę 50x50 wys 175. Kupiłem CFL 125W, która wydziela 6900lm. A to za mało, bo potrzebuję ponad 12000. Więc dokupiłem 2x LED Luminova 2750lm. Łączy koszt to:

-85 zł + 50 = 135 zł (super opcja za 12,5k lumenów),

-mieszający - 40 zł, 

-3x koc ratunkowy - 44 zł,

-3x wentylator (80mm, 100mm, 120mm) + zasilacz - 80 zł,

-mata węglowa - 25 zł,

-stacja pogodowa - 45 zł,

-2x doniczki 12l+ ziemia - 60zł,

Daje 430zł. A jakieś 100 - 150 jeszcze pójdzie. I być może skończy się profesjonalnym filtrem węglowym to kolejna +200 zł. Jeżeli prowizorka nie da rady. 

I to przy mniejszej powierzchni niż Ty. Poszukaj wyższej o mniejszej powierzchni. 25 x 25cm da rade na jedną donicę. 

Edytowane przez Aron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower420 powiedziałem tak bardzo ogólnie. Jak masz 18 lat i się musisz przed mamą w domu chować to inaczej do sprawy podchodzisz niż kiedy jesteś dorosłym facetem mieszkajacym sam czy z żoną/partnerką. Jak możesz namiot postawić to spoko ale jak pudełko po butach musisz na szafę chować to inne gadanie. Dlatego nikt Vi nie powie dokładnie co ci potrzeba. Powiedz jaki masz pomysł to ktoś Cię pokieruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł hmm, w tym chciałbym akurat jakichś sugestii jak od @Aron dzieki. https://www.progrower.eu/pl/growbox-zestaw-do-uprawy/2849-zestaw-do-uprawy-growbox-dc-60x60x55cm-cfl-85w-2700k.html Widziałem coś takiego, ale mam mieszane uczucia co do jakości etc, mieszkam sam, całe mieszkanie jest do dyzpozycji, ale raczej nie myślę o plantacji zamiast kanapy :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower420 no widzisz, i jest jakiś punkt zaczepienia. Ten zestaw to raczej nie bardzo. Cfl 85 nie ogarnie tej powierzchni. To jest 0,36m2 i na to potrzeba minimum 10800 lumenów a cfl 85 ma ich 3825. Poza tym 55cm wysokości to BARDZO mało. Moim zdaniem minimum to 80-90cm. Odejmij od tego 20cm na doniczkę, przy cfl odejmij z 15-20cm to zostaje Ci 40-50 cm na roślinę. Przy 50 i cfl nie masz nic zapasu

Nie kombinuj tylko skołuj sobie jakąś szafkę kuchenną czy pokojową, ok 40x40 i metr wysoka i działaj. Poszukaj na olx, fb czy popytaj znajomych. Do szafki albo jakiś tani panel led, albo cfl, albo sam zrób panel z żarówek i masz po taniości. Szczeliny mozesz zasilikonować, przy drzwiczkach uszczelka od okna i jest szczelnie i tanio. Jak zostaną szpary to i tak wiatrak wyciągający będzie nimi zasysał powietrze tak samo, jak wlotem pasywnym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grower420 na nic ? timer mam najtańszy z allegro, ma tylko wyłączać i włączać prąd o zadanej godzinie i radzi sobie z tym świetnie. A co do stacji pogodowej to mam termometr z higrometrem z alle za 4,50 i też super. Do mikro upraw raczej cudów nie trzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...