Skocz do zawartości
Aron

Automaty - rozwiewanie wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Mam parę pytań:

1. ile światła potrzebują automaty? Niektórzy piszą, że 16:8 to za mało i najlepiej 20:4 albo nawet 24:00. Więc?

2. czy wykiełkowane rośliny dać bezpośrednio do donic (12l jedna). Czy wsadzić je w mniejsze i postawić na parapecie?

3. kiedy dać ja pod lampę żeby sobie "poradziły"? 

Chyba na razie tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aron chłopie, przecież te pytania przewijają się w co drugim wątku, jak można tego nie wiedzieć wertując choćby pobieżnie pierwsze lepsze forum?

1) światła ile chcesz, ile ludzi tyle wersji. Większość uważa, że najepsza wersja to 18/6. Wiele ludzi robi pod 24/0 i też mają dobre efekty. Byli tacy co robili 40/8 - słaba opcja moim zdaniem ale co kto lubi

2) donica jak chcesz, możesz do mniejszych i możesz do docelowej. W mniejszej korzenie się lepiej rozwijają i lepiej znosi przesadzania, przy docelowej wcale przesadzać nie musisz czyli stres mniejszy, czyli spokojnie rośnie.

3) od razu pod lampę bo na co czekać? No chyba że wsadzisz pod hps czy cxb na 30cm jednodniową roślinę, wtedy bym przewidywał zgon. Ledy czy cfl są chłodniejsze więc spokojnie. Chyba nie sądzisz, że wszyscy początkujący mają po 3 boxy (niektórzy na pewno więcej) i żonglują sobie do woli. Dajesz lampę wyżej i wszystko. Możesz też zainwestować w drugi box i dać im mh, będą szczęśliwsze. 

4) każda roślina jest inna, masz łeb i chuj to kombinuj, jak to mi ktoś kiedyś powiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...