Skocz do zawartości
Muci3k

Agrowłóknina na spód

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jestem nowy początkujący, pomyślałem że jeśli wykopie dołek ponieważ ziemia na spocie jest całkowicie do dupy. Mam tam kwaśną glebe ze względu na torfowiska niedaleko i glinę oraz piach niżej. Wpadłem więc na pomysł aby nie mieć problemu od strony glebowych położę agrowłókninę 4 warstwy na spód i wsypie do dołka głębokiego oraz szerokiego ziemię i w niej zasadzę. Czy jest to dobry pomysł jeśli nie to dlaczego? I czy można pogodzić ten pomysł z dobrem roślinki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muci3k to będzie tak jak by doniczka, ale jak byś podsypywał regularnie dolomitem to myślę że nie trzeba było by się bawić w agrowłóknine 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu jest to las obok rzeczki więc dość dużo insektów jest więc właśnie to mnie skłania ku agrowłókninie ale mogę rozważyć podsypywanie dolomitem. Tylko bardziej chodziło mi o wilgotność w agrowłókninie czy nie będzie za duża i jeśli będzie to podobnie jak w doniczce czy miałoby to wpływ na plony? Czy jednak miało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muci3k jak ziemia z dupy jest to można oddzielić kupną glebę od tej lipnej spotowej, najlepiej jak gleba spotowa jest w miarę ok, wtedy najlepiej rośnie bo korzenia mają więcej miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu wykopałem całkiem spory dołek na szerokość i głębokość mniej więcej będzie 25-30l ziemi nowej czystej. Agrowłókniną próbowałbym właśnie ją oddzielić dla świętego spokoju bo dużo różnych korzeni jest. Czyli nie będzie przeciwwskazań przeciwko temu wiesz pierwsza uprawa i chcę coś z tego mieć, a spota znalazłem kilka dni temu w pośpiechu bo poprzedni okazał się być łatwy do odszukania i nie udało mi się przygotować go z przekopaniem. Czyli bez problemu mogę zasadzić to w agrowłókninie i nie będzie problemu z wilgotnością? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Muci3k ale dziurki bym porobił jakieś na spodzie, a jaka ziemia jest czarna? bo to że korzenie są to nie szkodzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wiesiu ziemia spotowa jest cała czarna pod spodem jest glina a następnie jest spora ilość piachu typowy teren po mokradłach. Za to ziemia kupna jest brązowa, trochę ciemniejsza niż włókno kokosowe. Porobię dziurki w takim razie do odpływu czy jest jeszcze coś co muszę zrobić? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tester 1 dołek aktualnie, ziemi już część mam ale muszę jeszcze dokupić bo nie starczyło tak jak pisałem docelowo będzie ok. 25-30l żeby lekko wyjść z dołka. I chciałbym przy tym zabezpieczyć dookoła przed wyrastaniem dziadostwa różnorakiego abym nie musiał plewić i narażać roślinki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...