Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Od dłuższego czasu szukam sposobu na wysuszenie towaru na out, ponieważ przez moją sytuacje jest to jedyny możliwy sposób

naczytałem się o wielu różnych sposobach i chciałbym wiedzieć czy któryś z nich ma jakikolwiek sens i czy temat nie spleśnieje.

1. Suszenie w słoiku z ryżem który ma wciągać wilgoć oraz solą która ogólnie konserwuje żywność

W słoiku takim ryż miałby być wymieniany co 2dni, oraz miałby być otwierany na kilkanaście minut 2-3 razy dziennie aby wpuścić świeże powietrze i wypuścić wilgoć.

 

2. Drugim sposobem ma być suszenie w kartonie przez który miały by być przeciągnięta jakaś żyłka czy sznurek aby powiesić pomidorki. 

po bokach ma być porobione kilkanaście dziurek dla przewiewu. Karton ma leżeć na grubej plandece czy foli aby nie przemoczył się od dołu, od góry zabezpieczony folią przed desczem. 

i ma stać w zacienionym miejscu pod krzakiem lub w jakiejś opuszczonej stodole. 

 

3. Kolejnym sposobem ma być wsadzenie konopii do rajstopy bądź cienkiej skarpety która ma być w butelce bez dna, oraz z dziurami w górnej części dla przewiewu. zabezpieczone czarną folią lub taśmą izolacyjną przed światłem i powieszone gdzieś wysoko na drzewie 

 

4. Wsadzenie konopii do papierowej torby i wystawianie na słońce, lub położenie na kaloryfer

5. Ostatnim bardzo "drastycznym" sposobem to wysuszenie pomidorków w kilka godzin w suszarce do grzybów (wiem że szybkie suszenie źle wpływa na jakość smak i moc  lecz lepiej mieć to niż samą pleśń)

 

Co sądzicie, czy te sposoby mają jakąkolwiek szanse na powodzenie? 

byłbym wdzięczny jeżeli podzielilibyście się swoimi sposobami na suszenie out. 

 

 

Edytowane przez wnsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, wnsz napisał:

1. Suszenie w słoiku z ryżem który ma wciągać wilgoć oraz solą która ogólnie konserwuje żywność

W słoiku takim ryż miałby być wymieniany co 2dni, oraz miałby być otwierany na kilkanaście minut 2-3 razy dziennie aby wpuścić świeże powietrze i wypuścić wilgoć.

odpada

26 minut temu, wnsz napisał:

2. Drugim sposobem ma być suszenie w kartonie przez który miały by być przeciągnięta jakaś żyłka czy sznurek aby powiesić pomidorki. 

po bokach ma być porobione kilkanaście dziurek dla przewiewu. Karton ma leżeć na grubej plandece czy foli aby nie przemoczył się od dołu, od góry zabezpieczony folią przed desczem. 

i ma stać w zacienionym miejscu pod krzakiem lub w jakiejś opuszczonej stodole. 

jeśli byłby przewiew i nie za wilgotno to mogło by się udać

26 minut temu, wnsz napisał:

3. Kolejnym sposobem ma być wsadzenie konopii do rajstopy bądź cienkiej skarpety która ma być w butelce bez dna, oraz z dziurami w górnej części dla przewiewu. zabezpieczone czarną folią lub taśmą izolacyjną przed światłem i powieszone gdzieś wysoko na drzewie 

jak by słońce pizgało to może by się udało ale musiało by być słońce 

26 minut temu, wnsz napisał:

4. Wsadzenie konopii do papierowej torby i wystawianie na słońce 

to praktykowałem, zdaje egzamin 2-3 dni i suche zioło jak słońce mocno pizga i nie ma deszczu, tylko pod południu się zabierało topy albo pod wieczór bo nad ranem były wilgotne bo w nocy wilgoć łapią i topy porozcinane na mniejsze kawałki

26 minut temu, wnsz napisał:

5. Ostatnim bardzo "drastycznym" sposobem to wysuszenie pomidorków w kilka godzin w suszarce do grzybów (wiem że szybkie suszenie źle wpływa na jakość smak i moc  lecz lepiej mieć to niż samą pleśń)

no da się

@wnsz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wnsz w wakacje eksperymentalnie ściąłem 3 krzaki Siejki z jakiejś polany, pomiedzy drzewami zawiesiłem plandekę tak ze powstal "namiot", tylko ze nie dotykal ziemi. Pod plandeką rozwiesiłem na sznurku konopie. Wysuszyło się w 5 dni, 0 pieśni 0 problemów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ppp siejki nie są tak podatne na pleche i suszyłeś  w wakacje gdzie najcieplejsze dni są, pod koniec sezonu z normalnymi krzakami pewnie nie było by to takie łatwe a i często niemożliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym suszyłem we wrześniu i październiku,  znalazlem w wakacje ale może i faktycznie są mniej podatne na pleche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...